Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

LG L9 P760 problem z uruchomieniem po aktualizacji przez OTA


Rafał

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie!

Mam na imię Rafał i jestem posiadaczem telefonu LG L9 P760. Otóż ostatnimi czasy chciałem zaktualizować mój telefon przez OTA a nie wiedziałem, że mam nie oryginalne oprogramowanie. Telefon pobrał aktualizację (lekko ponad 50mb) i prosił o restart. Gdy go zrestartowałem to już się nie włączył. Uruchamiał się do trybu Clockwork Mod i na tym koniec. Nie pomogło nic, ani reboot, ani wszelakie wipe`y. Dorwałem w internecie backup na mój telefon robiony na tej samej wesji CWM. Po wgraniu i uruchomieniu backup`u telefon się wyłączył i teraz działa tylko SW Upgrade. Gdy telefon jest podłączony do komputera w tym trybie to po dłuższej chwili przechodzi tylko w taki stan, że na wyświetlaczu pokazuje się tylko logo LG i na tym koniec. Próbowałem KDZ - nie pomaga, próbowałem SmartFlash Tool do którego konwertowałem soft z .kdz na .bin i .fls - też nie działa, zatrzymuje się na tym jak nawiązuje połączenie z telefonem i po 22 sekundach wyskakuje taki oto komunikat: "trying to communicate with IFX modem p760", później "error" i na tym koniec. Przeczytałem już chyba z pół internetu i nadal nie wiem jak ożywić mój telefon a bardzo mi na nim zależy. Na tym forum widziałem podobny temat, ale nie wiem jak autor ożywił swój telefon (pierwszy post) - podaję link: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/987-problem-z-recovery/

W dziedzinie androidów nie jestem specem, zaliczam się bardziej do tych niedoświadczonych. Bardzo prosiłbym Was o pomoc przy moim problemie. Jak trzeba to jestem skory do tego, żeby nawet komuć zapłacić, ale proszę Was o pomoc bo ja już nie mam cierpliwości do tego wszystkiego. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt, Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam Aloisy,

Prosiłbym Cię bardzo o linki gdybyś tylko miał jak je wstawić. I mam do Ciebie pytanie, jak i czym zrobić tego Fastboota? Jakbyś mógł to prosiłbym może o jakiś poradnik co do tego boot'a. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Ps. Co do serwisu, to poprzedni właściciel twierdził, że sprzedaje mi telefon, który jest na gwarancji i w pierwszej kolejności wysłałem go do serwisu. Telefon wrócił po niecałym tygodniu z informacją, że oprogramowanie nie jest orginalne, wyceną zmiany płyty głównej za 774 zł i gwarancją, na której widnieje pieczątka z napisem: GWARANCJĘ UNIEWAŻNIONO. Także mi serwis już nie pomoże.

 

 

 

 

:EDIT

UWAGA! Udało mi się to zrobić!

 

Najpierw próbowałem coś z flashowaniem i tyle to dało, że wyświetlił mi się CWM, przez którego później próbowałem wgrać nowy rom. Niestety to też nic nie dało.

 

Ale opiszę to, jak mi się udało przywrocić telefon do stanu używalności:

 

1. Najpierw zainstalowałem sterowniki z paczki omap4boot takim sposobem, że podłączyłem normalnie telefon bez baterii do komputera. 

2. Gdy w komputerze było słychać nieustanne podłączanie i odłączanie urządzenia, w menedżerze urządzeń, kliknąłem prawym klawiszem myszki na "nieznane urządzenie" i dałem "aktualizuj sterownik"

3. Następnie ręcznie wskazałem drogę do sterownika w wypakowanej paczce C:\omap4boot\usb_drv_windows i zainstalowało.

4. W akcie desperacji ostatni raz podłączyłem telefon pod program LG Mobile Support Tool w trybie SW UPGRADE i wybrałem opcję: Awaryjne odzyskiwanie oprogramowania.

5. Wpisałem model telefonu i jego IMEI. Wykryło telefon i zaczęło pobierać ROM (ok. 560 MB).

6. Podczas pobierania telefon przełączył się na logo LG, więc odpiąłem go, wyjąłem baterię, włożyłem ją spowrotem i zaczekałem, aż będzie 95% ściągania romu.

7. Następnie podłączyłem go ponownie przy 95% ściągania romu w trybie SW UPGRADE i zaczęło się aktualizować.

8. Później telefon sam się uruchomił i teraz DZIAŁA!

 

Jeśli to nie problem dla administratora, to podaję linki do natychmiastowego pobrania paczki omap4boot:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?s=d1cfe284b5b26b9bc036e949f40d4683&attachmentid=2191542&d=1376605082

 

 

Tak więc widać jak ludziom w serwisie LG chce się pracować! Wystarczyło kilka chwil przy komputerze, a nie KONIECZNA wymiana płyty głównej za 774 zł. Nie życzę nikomu serwisowania w takich przypadkach.

 

Dziękuję Administratorowi za pomoc i pozdrawiam wszystkich serdecznie. Życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ze swoim próbowałem na wszystkie sposoby i zakończył żywot w serwisie LG (nie życzę ci tego bo nadal z nimi walczę). Potrzebujesz 2 plików na start. Fastboota dla LG, dzięki niemu wygrasz resowery (nie podam ci ścieżek do tych plików bo piszę mobilnie). Po wgraniu recowery, wgraj rom od LG w *.zip. procedurę wgrywania tomu znasz.

Z mojej strony mogę jedynie zaproponować fullwipe przed każdą z operacji.

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności