Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

CyanogenMod na SGS4 a "cover flip" i aparat


bartex12

Pytanie

Witam, do kilku dni jestem szczęśliwym użytkownikiem systemu CyanogenMod. Ponieważ jestem laikiem w tej dziedzinie to mam kilka pytań. Pierwsza dosyć istotna sprawa dotyczy "cover flip" czyli ochronnego etui zintegrowanego z telefonem które reaguje na zamykanie i otwieranie go. W oryginalnym Androidzie 4.2 z nakładką Samsunga, telefon na zamknięcie covera reagował zmianą interfejsu i wyświetlaniem aktualnej godziny i daty w przeźroczystym okienku umieszczonym w etui a następnie telefon się blokował. Gdy ktoś dzwonił do mnie, nie musiałem otwierać etui, ponieważ kontakt wyświetlał mi się w tymże okienku i mogłem odebrać połączenie nie otwierając etui. Każdy kto zna temat wie o co chodzi. Natomiast w CyanogenMod po zamknięciu etui telefon uruchamia Google now, a inne funkcje tego etui w ogóle nie działają. Czy jest jakaś możliwość przywrócenia tej funkcji, ewentualnie całkowite wyłączenie google now? Drugą sprawą jest aplikacja aparat, które jest bardzo uboga w porównaniu z tym co oferuje oryginalne oprogramowanie z nakładką samsunga. Postanowiłem nagrać aplikacje "Focal" bardzo mi się ona podoba, niestety nie działa prawidłowo. Gdy chce zrobić zdjęcie, aplikacja się po prostu wyłącza. Postanowiłem poszperać trochę na internecie i znalazłem coś takiego http://mojdroid.pl/4912/aplikacja-aparatu-i-galerii-z-androida-4-2-dostepna-juz-do-zainstalowania-przez-kazdego-i-dziala-prawie-idealnie bardzo mi się spodobało to że ktoś wyciągnął aplikację aparat z googloskiego nexusa i udostępnił ją, tym bardziej iż wiem że jest ona dosyć zachwalana. Oczywiście ściągnąłem aplikacje w formacie *.apk i próbowałem ją zainstalować, niestety wywala mi komunikat że nie można zainstalować tej aplikacji (oczywiście zabezpieczenia miałem wyłączone odnośnie zaufanych aplikacji) Czy może wie ktoś jak to zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Elo,

 

spróbuj zainstalować dzisiejszą/wczorajszą wersję CM. Ja wczoraj przesiadłem się z samsungowego stockowego androida od razu na CM11 i nie mam problemu z aparatem wcale. Co do flip covera, to niestety nie jest jeszcze wspierany przez CM, a szkoda, bo też dotychczas go używałem. Może warto napisać o tym na xda-developers forum? :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do Cover Flip, korzystam w tej chwili z aplikacji "Hall Monitor", całkiem stabilnie działa (zazwyczaj wyłapuje zamknięcie nakładki) i w przeciwieństwie od innego programu tego typu z którego korzystałem, korzysta ze specjalnego czujnika, a nie z detektora światła. Można ustawić w niej również funkcję odbierania połączeń.

 

(Wcale to nie wygląda jak reklama ;) )

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

siemka ja tez mam podobny problem zainstalowalem cm 12 na s3 mini wszystko git bla bla i po wlaczeniu ciagle wyskakuje niestety aplikacja (poczta,google play,youtube) zostala zamknieta

HELP chcial bym odpowiedz na moje pytanie najlepiej na fb Dawid Kedroń niebieskie zdj w lustrze
prosze o pomoc jak naj szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności