Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

AndroMartin

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O AndroMartin

  • Urodziny 08.08.1988

Strona internetowa

  • Strona
    http://brm-med.pl/borelioza-objawy-badanie-leczenie/choroby-autoimmunologiczne/

Informacje profilowe

  • Płeć:
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Warszawa
  • Hobby:
    Borelioza przez trudne badanie opóźniające leczenie oraz objawy, które są niejednoznaczne jest chorobą uciążliwą, a przy tym bardzo niebezpieczną. Niesie ze sobą wiele zmian, często nieodwracalnych. Chorobą można zarazić się od kleszcza. Chorobotwórcze bakterie znajdują się w jego ślinie i wymiocinach, dlatego uważajcie na te pajęczaki. Oprócz boreliozy kleszcze zarażają również innymi niebezpiecznymi chorobami, dlatego ważne jest aby uważać na spacerach, aby nie wrócić do domu z pasożytem.
    Pierwszym objawem choroby który nie występuje u wszystkich zarażonych jest charakterystyczny rumień, tak zwany wędrujący, którego pojawienie się wystarcza do zdiagnozowania choroby. Utrzymuje się on od 1-3 tygodni. Borelioza w początkowym stadium objawia się bólami głowy, ogólnym zmęczeniem i osłabieniem oraz podwyższoną temperaturą ciała. Objawy podobne są do grypy dlatego często mogą być zignorowane, co może prowadzić do poważnych konsekwencji. Objawy te utrzymują się do 3 miesięcy i po tym czasie ustępują. Dochodzi wtedy u części chorych do rozwoju kolejnego etapu choroby, postaci wczesnej rozsianej.
    Występują w niej takie objawy jak nawracające zapalenie stawów, które pierwsze objawy dać może od dwóch tygodni do nawet dwóch lat od zaobserwowania pierwszych objawów choroby. Zapalenie stawów w tej postaci charakteryzuje się nawracającymi epizodami bólu oraz obrzękami stawów trwającymi kilka tygodni. Dotyczy to najczęściej jednego, dużego stawu, rzadziej dwóch. Najczęściej obejmuje stawy kolanowe i łokciowe. Każdy taki epizod ma łagodniejszy przebieg, aż do momentu, gdy dochodzi do całkowitego ustąpienia dolegliwości. Czasem może przekształcić się w przewlekły stan. Kolejnym objawem infekcji rozsianej może być podrażnienie lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz nerwów obwodowych. Przebieg jest łagodny, często jedynym występującym objawem jest ból głowy. W tej fazie zaobserwować można również zapalenie nerwów czaszkowych, najczęściej porażenie nerwu twarzowego, czyli VII nerwu czaszkowego. Bardzo rzadko dochodzi do zapalenia mięśnia sercowego którego przebieg jest bezobjawowy.
    Choroba może dać objawy dopiero po kilku latach od zakażenia, rozpoznajemy wtedy zanikowe zapalenie skóry, które zaobserwować można najczęściej na kończynach dolnych u osób starszych. Na początku zmiany mają sinoczerwoną barwę a ich charakter jest zapalny. Gdy pacjent nie jest leczony, to w 10 do 15% może wystąpić neuroborelioza, która objawia się polineuropatią obwodową, czyli zaburzeniami czucia, zapaleniem korzeni nerwowych, zaburzeniami funkcji poznawczych oraz pamięci, łagodne zapalenie mięśni, ścięgien oraz kaletek maziowych.
    Chorobę łatwo rozpoznać, gdy zauważymy rumień wędrujący, ale jeśli nie dojdzie do jego powstania, wtedy nie mamy pewności, czy zostaliśmy zakażeni chorobą z Lyme. Dlatego konieczne jest wykonanie odpowiednich badań i testów. Można wykonać dwustopniową diagnostykę serologiczną. Na etap pierwszy składa się test serologiczny mający bardzo wysoką czułość, czyli ELISA, IIFT (test immunofluorescencyjny. Jeśli uzyskamy dodatni wynik lub wystąpią wątpliwości, zostanie zastosowany test potwierdzający – western blot, który służy do wykrywania określonych białek. Można również wykonać test Bicom, który służy do wykrywania alergii, ale można go również wykorzystać do zdiagnozowania boreliozy. Jest to metoda kompleksowa charakteryzująca się dużą czułością. Obejmuje prawie 25 czynników chorobotwórczych powiązanych z kleszczami. Badanie jest bezinwazyjne i pozwala stwierdzić, czy zostaliśmy zakażeni bakterią borreli oraz innymi patogenami, między innymi erlichozy, bartonellozy, babeszjozy czy jersiniozy. Test odpowie również na pytanie, czy zostaliśmy zakażeni kleszczowym zapaleniem mózgu lub chorobą kociego pazura. Szybkie przeprowadzenie badania jest bardzo ważne, ponieważ leczenie rozpocząć powinno się jak najwcześniej, wtedy ma się największe szanse na niedopuszczenie do rozwoju choroby i szybkie wyleczenie.
    Ponieważ medycyna ciągle się rozwija, została opracowana nowa metoda diagnostyki boreliozy, którą jest PCR. Metoda ta poddaje badaniu nie osobę potencjalnie zarażoną chorobą z Lyme, a pasożyta, który mógł być nosicielem bakterii borrelii. Aby wykonać takie badanie należy wyjętego ze skóry kleszcza zachować, powinno się go umieścić w specjalnym pojemniczku, może to być pojemnik na mocz, który nabyć można w każdej aptece. Pasożyta przed dostarczeniem do laboratorium należy zamrozić bądź przechowywać w niskiej temperaturze. Decyzję o takim badaniu nalezy podjąć szybko, ponieważ kleszcz musi znaleźć się w laboratorium do 48 godzin.
    Leczenie boreliozy polega na podawaniu chorej osobie antybiotyków, ich wybór jest zależny od etapu choroby. Stosuje się antybiotyki z grupy penicyliny, tetracykliny oraz cefalosporyny. Leczenie trwa 21-28 dni, czas ten zależy od etapu choroby. Czasem dochodzi do nawrotu choroby, należy wtedy podjąć kolejną terapię antybiotykami.
    Można również przeprowadzić leczenie biorezonansem BICOM, którym można usunąć z organizmu bakterie odpowiedzialne za boreliozę. Podczas takiej terapii nie trzeba przyjmować leków. Na leczenie składa się co najmniej 10 wizyt w gabinecie w czasie 4 tygodni. W zależności od szczepu bakterii ilość zabiegów może się zwiększyć. Terapia obejmuje również specjalną dietę, której stosowanie może skrócić czas leczenia. Długość poszczególnych zabiegów również jest różna. Początkowo trwają od 4 do 6 godzin, następnie ich czas się skraca. Zabieg polega na przekazywaniu pacjentowi elektromagnetycznych drgań. Sprawiają one, że bakterie zostają unieszkodliwione, a następnie zostają w naturalny sposób usunięte z organizmu. Jest to metoda alternatywna, stosowana zwłaszcza u osób, które nie mogą być leczone antybiotykami lub u których takie leczenie nie daje efektów.
    Leczenie choroby z Lyme można wspomóc ziołami. Dzięki nim nasz organizm będzie mógł lepiej sobie poradzić z zakażeniem. Nasz układ odpornościowy zostanie wzmocniony dzięki wyciągowi z żeń-szenia, kociego pazura, ehinacei oraz witaminami z grupy B. Pokrzywa i miłorząb zadziałają przeciwzapalnie. Pomocą dla układu nerwowego będzie dziurawiec, żeń-szeń i miłorząb. Nie zapominajmy o diecie bogatej w witaminy C,A i E oraz warzywa mająca działanie antybakteryjne, czyli na przykład czosnek.
    Każde ugryzienie kleszcza może być dla nas bardzo niebezpieczne, dlatego ważne jest, aby przede wszystkim minimalizować ryzyko. Pasożyty te spotkać można przede wszystkim na skrajach łąk i polan, czekają również na ofiary siedząc na wysokich trawach w pobliżu ścieżek i wykorzystują każdą okazję do zaczepienia się o potencjalnego żywiciela. Nie unikniemy ich nawet w dużych miastach, ponieważ parki i skwery to również idealne dla nich miejsce. Kleszcze potrafią nas wyczuć z bardzo dużej odległości i trudno się przed nimi ukryć, dlatego wybierając się na spacer pamiętajmy o odpowiednim ubiorze. Na nogi należy założyć spodnie z długimi nogawkami, które wpuścimy w skarpetki. Bluzkę najlepiej również wybrać z długim rękawem. Całość powinna być w jasnych barwach, aby łatwo można było dostrzec kleszcza, nie wybierajmy jednak koloru białego, ponieważ może on przyciągać te pasożyty. Na głowie miejmy chustkę lub czapkę. Można przed wyjściem użyć preparatu odstraszającego owady. Wybierając miejsce na piknik rozkładajmy koc w centralnym miejscu polany, ponieważ kleszcze najczęściej są na jej obrzeżach. Po powrocie do domu należy natychmiast zdjąć wszystkie ubrania i obejrzeć całe ciało ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsca które kleszcze lubią, a więc pachwiny, zgięcia dużych stawów, czyli kolanowe i łokciowe, miejsca za uszami, przy linii włosów. Kleszcze w pierwszych stadiach rozwoju są na prawdę bardzo małe, często wielkości ziarenka piasku, dlatego przyglądnijmy się dokładnie naszej skórze. Jeśli zauważymy pasożyta, należy go jak najszybciej wyciągnąć. Pod żadnym pozorem nie wolno smarować go żadnymi substancjami, ponieważ może to doprowadzić do wymiotów i zwiększyć ryzyko zachorowania na którąś z chorób odkleszczowych. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności lepiej udać się do lekarza. Chrońmy również nasze zwierzęta domowe, które również narażone są na boreliozę i inne choroby przenoszone przez kleszcze. Sprawdzajmy sierść naszych pupili po powrocie z ogrodu lub spaceru. Dobrze jest również kupić odpowiedni preparat, który będzie chronił psa lub kota. Kleszcze mogą godzinami wędrować w poszukiwaniu idealnego miejsca do wkłucia się w ciało, dlatego istnieje ryzyko, że nasze zwierze zgubi w domu pasożyta. Okres aktywności kleszczy zaczyna się wiosną i trwa do jesieni, dlatego bądźmy szczególnie czujni w tych miesiącach.

Posiadane urządzenia

  • Model telefonu
    Samsung
  • Sieć
    Orange

Osiągnięcia AndroMartin

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

AndroMartin nie wykazuje się ostatnio żadną aktywnością
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności