Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S4] Jaki polecacie rom?


gurthang

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Po dacie ostatniego wpisu w tym dziale mogę wniskować że chyba nikt tu nie zgląda no ale podpytam. Mam S4kę na oryginalnym sofcie. Chciałbym zmienić soft na taki na którym ten telefon będzie działa przedewszystkim szybko i stabilnie. Chciałem wrzucić Cyanogen 13 no ale wszytskie poradniki a przedewszystkim źródła prowadzą do strony która już nie istnieje. Wiem ze jest wersja 14.1 na ten telefon ale myślę że on na niej poprostu będzi emulił. To tak jak wrzucenie niegdyś na komputer na którym płynnie działa Windows XP Windowsa 7. No zadziała, odpali się ale jak to będzie chodziło... Czy to jest podobnie? Proszę o poradę. Mam też S5 z którą bede chciał zrobić podobnie bo teraz to nawet po resecie do defaulta telefon po paru tygodniach tak muli, że tylko go wyrzucić a przecież to był/jest bardzo dobry telefon. Proszę o radę. Jeżeli to zły dział to może trzeba moje pytanie przenieść gdzieś do bardziej uczęszczanej częsci forum. Będe wdzięczny za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ResurrectionRemix. Na moim G2 o podobnych specyfikacjach śmiga ;) tylko pamiętaj o odpowiedniej wersji ROMu, żeby pasował do twojego modelu telefonu ;)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej cyanogenmod 14.1 działa na S4 i nawet Ci powiem że jest płynny. Tylko że jest taki problem że cyanogenmoda już nie tworzą a zajmują się LineageOS, którego również możesz wgrać na swoją s4 czy też s5 (link do roomów LineageOS na wszystkie smartfony --> https://download.lineageos.org/)

Co mogę powiedzieć o LineageOS?

To że jest płynny, szybki i w miarę stabilny. (Używany na Galaxy s5) Jedyne co mi nie pasuje, to tak jak i było w Cyanogenmod to APARAT. Ciemniejsze zdjęcia i w ogóle nie przypadł mi do gustu. A prócz tego, ja osobiście nie mam zastrzeżeń co do tego roomu.

Sprawdź a przekonasz się sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

do "i9506" {Rzadszy Model w Przeciwieństwie do i9515} wolałbym Polecić "AuroraROM Note 4 v6.1" (+ Jądro Autorstwa "Artera97" - 3.4.110) z Dogrywaniem Modyfikacji na "Nagrywanie w Ultra HD" (w Snapdragon'ie 800 jest Praktyczna Możliwość) takie same jak w "Xperii Z1C" ale bez Możliwości "Pół-ręcznego Ustawienia" jak przy "Cyberian'ie Camera 8.0" bo w Praktyce nie bywało to Możliwe. {Dla przypomnienia: To że jest "Branding z T-Mobile'a" nie znaczy że: "Ma Simlocka w Praktyce" - bo bodajże od 2011r. wszystkie Smartfon'y w T-Mobile'u nie miały do tej Pory Simlock'a ani "Zablokowanego Bootloader'a" więc jest to "Zwyczajny Branding",Tylko "Orange" do Grudnia 2016r.(?) miały SIMlock'i.}

a do "i9505" {Częstszy Model}/"i9515" oraz "i9500" wiadomo że Standardem jest "LineageOS" - ale jeśli do rysowania {Tryb "Glove Mode"} to lepiej jest segregować w taki sposób że wyłącznie w i9506 powinien być Standardowy ROM.

Podobno jeśli w Modelu Wyświetlacza z i9505 czy z i9515 jest Kontroler Synaptics'a (a nie jak w Replikach: Kontroler "ChipOne" czy inny jakiś tani badziew) to przy Przyciskach dotykowych różnicy nie robi przy i9506 - gdyż Zadziała i Tak. (za Wyjątkiem i9500 gdyż ma Ramę Aluminiową)

Także więc:

i9500/i9505/i9515: LineageOS

i9506: AuroraROM Note 4 v6.1 (z Kamerą Aplikacji od Galaxy S6 z Nagrywaniem na 60FPS) + Arter97 Kernel v11.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności