Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Wprowadzanie głosowe z klawiatury bez instalowania kolosa zwanego google


philip79

Pytanie

Witam.

 

Jeśli coś źle wprowadziłem, to z góry przepraszam, bo nie piszę codziennie na tym forum. (oczywiście proszę o korektę i reprymendę niezbyt brutalną  )

 

Z uwagi na to, że mój kochany, leciwy Samsung GT-8160, którego nie mam serca się pozbyć, został okrojony ze zbędnego badziewia, m.in google i podobnego syfu, dzięki czemu działa lepiej niż nie jeden nowy 4 rdzeniowy smartfon, bez żadnych lagów, gdzie marne 600 RAMU wystarcza do obsługi systemu (serio). Co oczywiście polecam zamiast, zamiast wydawać gruba kasę na nowe marketingowe modele, których plusem może być co najmniej większy wyświetlacz, bo co do lepiej działających (nowszych androidów są mieszane opinie, szczególnie pod katem optymalizacji),

też mam szczere wątpliwości, gdyż na tym polega złodziejska metoda marketingu.

Ale to to tylko moja mała opinia i dygresja, z którą zapewne nie zgodzi się wielu, szczególnie tzw gadżeciarzy, a docenią jedynie starzy tradycjonaliści.

 

Ale nie z tym problemem piszę tutaj... 

Chodzi mi o zainstalowaną przeze mnie ostatnio klawiaturę swiftkey, którą bardzo lubię i chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość wprowadzania głosowego, bez instalowania całego "potwora/giganta", zwanego google, którego jak już napisałem zamroziłem w całości.

Mam tu na myśli, może jakiegoś komponentu/alternatywy, a nawet jakiegoś pojedyńczego elementu google (w co wątpię raczej), lub może ktoś zrobił coś niezależnego, o takim zastosowaniu. (nie muszę wspominać, że funkcja wprowadzania głosowego w "swiftkey keyboard" bez instalowania google nie działa.

 

W ostateczności, rachubę może także wejść inna aplikacja klawiatury, która miała by możliwość wprowadzania głosowego bez konieczności google, do którego, nie ukrywam mam awersję ( pewnie nie tylko ja)  

 

Pozdrawiam wszystkich ciepło

i z góry dziękuje za ewentualna pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności