Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[OVERMAX 1021 3G] pomoc w doborze systemu


halveric

Pytanie

Witam,

 

mam do zrobienia tablet znajomej OVERMAX 1021 3G. Jej dziecko było tak ambitne, że pościągało wirusy no i tablet zaczął wariować. Udało mi się go zrootować, jednak nawet na super userze nie jestem w stanie pousuwać wszystkich aplikacji w które wdał się wirus, reset do fabrycznych, nawet ten z poziomu "biosa" androida i wgranie z pamięci wewn na nowo oprogramowania nie pomaga. Chwile jest ok, tablet podłączy się do wifi i 5 min mija, a on znowu zaczyna walić reklamami, ściągają się aplikacji itp. 

 

Tak więc uznałem, że trzeba mu wgrać nowe całkowicie oprogramowanie. Próbowałem najpierw według zaleceń producenta przez program udostępniony na stronie overmax ale za chiny nie chce się tablet połączyć z nim. Jednak na tej samej konfigu/racji sterowników itp po wgraniu programu Kingo udało mi się połączyć z tabletem przez ten program i go zrootować ale jak pisałem wyżej nie dało to efektu.

 

Finalnie chciałbym wgrać na niego całkowicie nowy system, jednak po przeszukaniu needrom i nie znalezieniu niczego co według mnie pasuje to ręce mi opadły i stwierdziłem, że poproszę Was drodzy forumowicze o pomoc. 

 

Rom szukałem najpierw wertując strony przeznaczone dla overmax/spreadtrum, następnie pod kątem podobnego tabletu kiano , który ma podobne parametry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Robiłem to już, co prawda używałem do tego avasta ale też wywalał mi błędy o wirusach, sam np. usunął niby wirus z jednej aplikacji/plików ale z 2ch pozostałych nie potrafił dlatego ja próbowałem przez super usera. Jednak do niektórych aplikacji nie mogłem ponieważ wywalało mi, że są to aplikacje systemowe. 

 

Mnie też to zdziwiło, że nawet po pełnym resecie z tego adroidowego biosa nadal były takie problemy. Dlatego jedyny pomysł jaki mi został to właśnie nowy system. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 5.07.2017 o 08:16, halveric napisał:

...próbowałem przez super usera. Jednak do niektórych aplikacji nie mogłem ponieważ wywalało mi, że są to aplikacje systemowe. 

 

Robiłeś to źle. Jeżeli na pewno miałeś super usera to nie opcji, żebyś nie mógł czegoś usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności