Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia L] Problem z nadaniem prawa root


djoaza

Pytanie

Witam 

 

Mam taki problem otóż odblokowałem bootloadera zainstalowałem stock room przez flastool . Następnie za pomocą programu Recovey installer for locked bootloader wgrałem na telefon TWRP recovery wszedłem w tryb recovery zainstlowałem kernel ThunderZap-4.16 oraz room [ROM][7.1][OMS] AOSP-CAF for Xperia L wszystkie ładnie działa system się odpalił. Problem jest taki, że na tym systemie nie ma sklepu play więc nie mogę zainstalować żadnych aplikacji. Teraz jak nadać prawa root bym mógł coś wgrać na telefon ? Wchodząc w tryb recovery zupełnie inaczej wygląda i nie mam możliwości instalacji z karty SD mam teraz Android Recovery, a gdy naciskam Rebot to Recovery zapala się niebieska dioda i nic nie widać na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie masz sklepu Play bo nie zainstalowałeś Gapps - opengapps.org (wgraj przez TWRP). Tapnij w Informacje o urządzeniu --> Numer komplikacji i w opcjach programistycznych jest root

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie mam tej opcji root. A moje recovery wygląda tak jak na załączniku poniżej i gdy klikam boot to recovery zapala się niebieska dioda i tyle. Próbowałem wgrać aplikacje sklepu przez flashtool ale nie uruchamiala się. Też wgrywalem przez ten program gapps app na telefon ale nie mógł zainstalować bo potrzebuje praw root. 

IMG_20170525_065241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wrzuć przez Flashtoola stock albo wgraj przez ADB (wybierz opcję apply update from ADB) TWRP ze strony twrp.me . Ściągnij paczkę na komputer z tym narzędziem (na forum jest wszytsko). Przez CMD odpal adb:
Cd c:/adb (taka lokalizacja musi być)
Fastboot flash recovery twrp.img (ze strony twrp.me, nazwę pliku zmień).
Reboot recovery
No i install --> Paczka Gapps (wgraj nano).

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdy próbuje zainstalować twrp przez ADM w konsoli wyskakuje mi:

 

Cytuj

C:\adb>fastboot flash recovery twrp-3.0.0-0-taoshan.img
sending 'recovery' (11226 KB)...
OKAY [  0.367s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.373s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności