Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[ASUS ZENFONE 5]ŻADEN komputer nie czyta telefonu


Frank1337x

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sprawdź jak wygląda gniazdo usb w telefonie, to znaczy czy nie ma w nim paprochów oraz kabel usb;

Powiedz mi, na tych wygranych sterach robiłeś wcześniejsze operację na telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na telefonie jest ustawiony tryb mtp, na tych samych sterach rootowałem, wejście czyściłem, kabel działa z innymi urządzeniami.

Komputer wykrywa tel. tak jak na obrazku. 

EDIT: Dodam, że po podpięciu na komputerze nie wyskakuje żadne powiadomienie o nowym urządzeniu, a na telefonie tylko tyle że się ładuje...

Sprawdziłem czy jest dostępna aktualizacja od producenta, i tak jest. Lecz po pobraniu i próbie instalacji telefon się restartuje do recovery mode a na dole jest napis update error, wybieram funkcje reboot, po włączeniu wyskakuje komunikat: "wystąpił bląd podczas instalacji aktualizacji, zadne pliki uzytkownika nie zostały usunięte." nie ma żadnego kodu błedu czy erroru

 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odinstalowałem, podłączyłem bez trybu i nic, aplikacja od asusa też go nie wykryła, pomyślałem żeby zaktualizować system za pomoca systemowego narzędzia ale w trakcie instalacji wyrzuca mnie do recovery mode a na dole pisze tak :  error, "installing update assert failed: file_getprop("system/build/build.prop", "ro.build.fingerprint")== "asus/WW-a500cg/ASUS_T00F:4.4.2/KVt49L/2.22.40.54_20150527_44:user/relase keys" || le_getprop("system/build/build.prop", "ro.build.fingerprint")== "asus/WW-a500cg/ASUS_T00F:4.4.2/KVt49L/2.22.40.54_20150527_44:user/relase keys" return code 8E:Error in /cache/dlpkgfile (status 8) E: fota_return_code 403 E: install of /cache/dlpkgfile failed with status 1 Installation aborted. E:Installation failed with status 1

Wysłał bym zdjęcie ale nie mam czym go zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaki masz system operacyjny na PC'cie;

Czy 8/8.1/10 lub czy 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgrywasz regularnie aktualizacje czy masz jeszcze bez searvice packa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Załatw sobie sterowniki od telefonu. Podłącz i wejdź w menegera urządzeń. Wejdź w sterownik i odinstaluj. Wgraj ręcznie sterownik, oraz wgraj ADB z XDA. 

Spróbuj innym kablem USB. 

Wgraj Java Develop for android.

Wyłącz zaporę systemową, kiedyś miałem przypadek że taki telefon jak Ocean nie był wykrywany. 

Ewentualnie napisz do mnie na Priv, przekieruje Cię na FB i tam Ci pomogę osobiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Piszecie z tym na forum;

Od tego jest, oraz może później ten wątek pomóc jeśli ktoś będzie miał podobny problem;

A potwierdziłeś połączenie adb na telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie da się. Do bootloadera na pewno musisz mieć komputer (ADB). Spróbuj zainstalować sterowniki w trybie testu Windows 7. Komenda cmd do uruchomienia: bcdedit /set TESTSIGNING ON. Aby wyłączyć zamień ON na OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1

Android 4.4.2 

Poszukam coś na temat tego programu..

 

EDIT:

Program od asusa nie wykrywa telefonu, robiłem wszystko według instrukcji na ich stroine.

Bez tytułua.jpg

Próbowałem na innym kompie, nawet sterowników się nie da zainstalować, chyba nici z wgrywania andka 7.0 ;(

Da się odblokowac boot loader i wgrać TWRP bez używania komputera ?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności