Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S4] LineageOS 14.1 - Oficjalny


DusieK

Rekomendowane odpowiedzi

Line.png.990c8fd927b9d9863b7dfb59fbc9a1a6.png

 

Mam przyjemność zaprezentować Państwu oficjalne wydanie Lineage OS. 

 

wygląd.png

 

16244378_1322417391147281_1577500970_n.png16244530_1322417337813953_1475381591_n.png16295197_1322417424480611_1627228225_n.png16295567_1322417444480609_1493634372_n.png16237577_1322417437813943_795083429_n.png16237557_1322417527813934_346624747_n.png16237187_1322439131145107_63281063_n.png

 

wymagania.png

  • TWRP 
  • Odblokowany bootloader

 

pobierz.png

 

ghJITmNxwdf5Ns9nbLz8.gif

 

instrukcja.png

  1. Wrzuć ROM i GAppsy na kartę pamięci
  2. Wejdź w tryb TWRP
  3. Wykonaj Backup
  4. Wykonaj pełne wipy
  5. Zainstaluj ROM i GAppsy
  6. Wykonaj wipy (data/cache - Zalecane)
  7. Reboot urządzenia – pierwsze uruchomienie potrwa kilka minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem zainstalowany ten rom i są z nim problemy które mnie do niego zniechęciły a mianowicie:

1. Stan SELinux: Restrykcyjny (i nie można go zmienić na pobłażliwy)

2. nie można włączyć w opcjach programisty zakładka Dostęp do roota samego roota dostępne jest tylko ADB i nic innego
przez co nie można patchować aplikacji w telefonie np. Poweramp i wielu innych

3. system często się crasch-uje bez powodu wiele aplikacji przestaje bez powodu działać

co jak co potrafię zrozumieć że system może posiadać błędy lecz brak dostępu do roota i brak opcji jego uruchomienia w systemie niezależnym który ma być alternatywą dla stockowych romów to kpina poczciwy ŚP CM był o niebo lepszy od swego następny użytkownik miał pełną swobodę a nie ograniczenia które są karygodne

jeżeli ktoś w forumowiczów wie jak rozwiązać powyższe problemy aby móc w pełni korzystać z "dobrodziejstw" nowego następcy CM to bardzo proszę o pomoc zapewne nie ja pierwszy i nie ostatni trafił na problemy które opisałem i będzie poszukiwał rozwiązania tych problemów

puki co polecam: Resurrection Remix-N-v5.8.2-20170308 7.1.1 na nasze poczciwe ale nadal niezawodne S4 GT-I9505 (międzynarodowa edycja) pełna swoboda multum opcji do konfiguracji stabilny niezawodny szybki lekki i co najważniejsze pełna swoboda i dostęp do roota :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak posiadam najnowszy build jaki wyszedł na dzień dzisiejszy czyli: lineage-14.1-20170322-nightly-jfltexx-signed nadal te same problemy co w wydaniu: lineage-14.1-20170315-nightly-jfltexx-signed niech mi ktoś wytłumaczy bo może jestem za głupi ale po co blokować dostęp do Roota w systemie którego największym atutem jest swobodny dostęp do tegoż Rota ? gdzie w tym jakakolwiek logika skoro ktoś instaluje alternatywny rom w swoim telefonie to po to aby mieć pełnie swobody a nie nie "kaganiec" na systemie tak jak w przypadku stockowych romów dla mnie bzdura i strzał w kolano twórców Lineage :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DusieK napisał:

Bug Romu, sflashuj sam paczkę z rootem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dziękuję DusieK za podpowiedź mam nadzieję ze szybko ten bug w systemie zostanie wyłapany przez twórców systemu i naprawiony w przeciwnym razie system nie ma po co instalować na S4 GT-I9595

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2017 o 10:55, FILAGOL House napisał:

dziękuję DusieK za podpowiedź mam nadzieję ze szybko ten bug w systemie zostanie wyłapany przez twórców systemu i naprawiony w przeciwnym razie system nie ma po co instalować na S4 GT-I9595

wgrałem pliczek o nazwie "addonsu-arm-signed.zip" przy pomocy TWRP i Root jest w systemie można wybrać jakie prawa mea udzielone przyszły "użyszkodnik" systemu

system posiada wbudowaną opcję nagrywania rozmów telefonicznych jak z tej opcji korzystać aby rozmowy były rejestrowane bez udziału zewnętrznych aplikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety ŻADEN  program do nagrywania rozmów nie działa jak należy mianowicie mnie słychać a rozmówcę albo wcale albo bardzo słabo i niezwykle cicho niezależnie jaką konfigurację wybiorę na androidach 5.x.x nagrywanie rozmów na moim S4 GT-I9505 działają bezproblemowo np. taki ACR  na androidzie 6.0.1 są problemy raz działają raz nie a na androidzie z serii 7.x.x  to już totalna klapa a nie chce się przesiadać na leciwe androidy i ich modyfikacje z serii 5.x.x skoro androidy 7.1.1 działają rewelacyjnie to dlaczego rejestratory rozmów sobie nie radzą jak lada moment Google wprowadzi androida 8.0 kupiłem ACR w Sklep Play i co z tego że ego kupiłem skoro nie mogę z niego korzystać na wyższych wersjach androida porażka  jednym słowem  ;-( Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2017 o 15:13, FILAGOL House napisał:

Witam miałem zainstalowany ten rom i są z nim problemy które mnie do niego zniechęciły a mianowicie:

1. Stan SELinux: Restrykcyjny (i nie można go zmienić na pobłażliwy)

2. nie można włączyć w opcjach programisty zakładka Dostęp do roota samego roota dostępne jest tylko ADB i nic innego
przez co nie można patchować aplikacji w telefonie np. Poweramp i wielu innych

3. system często się crasch-uje bez powodu wiele aplikacji przestaje bez powodu działać

co jak co potrafię zrozumieć że system może posiadać błędy lecz brak dostępu do roota i brak opcji jego uruchomienia w systemie niezależnym który ma być alternatywą dla stockowych romów to kpina poczciwy ŚP CM był o niebo lepszy od swego następny użytkownik miał pełną swobodę a nie ograniczenia które są karygodne

jeżeli ktoś w forumowiczów wie jak rozwiązać powyższe problemy aby móc w pełni korzystać z "dobrodziejstw" nowego następcy CM to bardzo proszę o pomoc zapewne nie ja pierwszy i nie ostatni trafił na problemy które opisałem i będzie poszukiwał rozwiązania tych problemów

puki co polecam: Resurrection Remix-N-v5.8.2-20170308 7.1.1 na nasze poczciwe ale nadal niezawodne S4 GT-I9505 (międzynarodowa edycja) pełna swoboda multum opcji do konfiguracji stabilny niezawodny szybki lekki i co najważniejsze pełna swoboda i dostęp do roota :-)

Jak to nie mozna.... ja mam na s4 lineage os i mam? masz tutaj apke do zmiany https://forum.cyanmod.pl/topic/9558-selinuxmodechanger/

 albo znajdz kernel ktory jest dozwolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to dziwne pobierać "dodatki" do romu aby móc z niego w pełni korzystać np z opcji Roota to albo jest tworzony rom z pełną swobodą dla użytkownika na jego własną odpowiedzialność albo otrzymujemy system który narzuca nam ograniczenia a my sięmusimy bawić z tym romem jak ze stockowym instalując Rooty i inne udogodnienia aby móc w pełni cieszyć się zainstalowanym romem twórcy zaczynają nas użytkowników traktować jak dzieci a nie użytkowników ich systemów

a co do nagrywania rozmów w LineageOS 14.1 to jest taka opcja wystarczy że sięzmieni rozdzielczość np.(561) ikonki są maleńkie ale dla mnie to świetna sprawa gdyż wszystkie ikonki mam na jednym ekranie a nie na pięciu wracając do tematu gdy siędzwoni do kogoś i ta osoba odbierze to na ekranie połączenia pojawia się "kropka" po prawej stronie wystarczy tę "kropkę" dotknąć a wtedy u dołu ekranu po lewej stronie pojawia się czerwona kropka rejestratora rozmowy to jest ta fajna opcja ale żeby nie było tak różowo to po nagraniu rozmowy i odtworzeniu nagrania albo słychać tylko dzwoniącego albo szum kicha opcja niestety nawet gdy się w ustawieniach połączeń zmieni opcje w kategorii nagrywanie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Ciekawe czy będzie Android 8.0 na GT-I9505 wiadomo że nie od producenta(Samsung) bo ten wsparcie i aktualizację dla S4 GT-I9505 zakończył na androidzie 5.0.1 tylko o Custom Romach widziałem nie dawno listę telefonów które "otrzymają" androida 8.0 z niezależnych źródeł i jakoś nie widziałem na liście swego S4 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Właśnie po raz pierwszy wgrałem Lineage OS 14.1 na swój S4. Build to najnowszy dostępny lineage-14.1-20180309-nightly-jfltexx-signed.zip

Kilka uwag - pytań:

- utworzyłem na pulpicie skrót z Google Maps z często używaną trasą. Czy da się zmienić nazwę skrótu? Po dłuższym dotknięciu ikony mam tylko opcję "usuń".

- niby jest jakiś słownik, ale nie jest to T9 i w rezultacie nie ma podpowiedzi słów przy pisaniu. Czy można jakoś doinstalować słownik?

- mam ustawioną blokadę na "łączenie kropek" z opcją, aby od razu były widoczne kropki (nie, że najpierw przeciągnięcie palcem kłódki, a potem kropki). Niestety nie pojawia się godzina na ekranie blokady z kropkami. Da się jakoś dodać tam zegar? Mam etui z okienkiem i w oryginalnym Androidzie mogłem podejrzeć godzinę bez odblokowywania telefonu.

- kolejna sprawa z okienkiem w etui - w oryginalnym Androidzie przy rozmowie przychodzącej miałem w okienku opcję odebrania lub odrzucenia połączenia bez otwierania etui. Da się w ten sam sposób skonfigurować LineageOS?

- czy da się zainstalować inny luncher, np. Nova?

- dziwna sprawa z sms-ami. Jak ktoś wysyła do mnie sms, to pojawia się w formie rozmowy do dwóch osób - nadawcy i mój numer. Jak odpisuję to dostaje nadawca i ja sam :/

- nie mogę zainstalować używanego wcześniej programu "Nagrywanie rozmów" Appliqato. Napisane jest, że jest niezgodne z tą wersją systemu. Inne recordery nie działają lub kiepsko nagrywają rozmowy. Jest jakiś sposób na zainstalowanie ww. apki lub może macie jakąś inną sprawdzoną?

 

dikoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dikoj napisał:

- utworzyłem na pulpicie skrót z Google Maps z często używaną trasą. Czy da się zmienić nazwę skrótu? Po dłuższym dotknięciu ikony mam tylko opcję "usuń".

Nie da się.

Godzinę temu, dikoj napisał:

- niby jest jakiś słownik, ale nie jest to T9 i w rezultacie nie ma podpowiedzi słów przy pisaniu. Czy można jakoś doinstalować słownik?

Google GBoard powinien Cię zadowolić.

Godzinę temu, dikoj napisał:

- mam ustawioną blokadę na "łączenie kropek" z opcją, aby od razu były widoczne kropki (nie, że najpierw przeciągnięcie palcem kłódki, a potem kropki). Niestety nie pojawia się godzina na ekranie blokady z kropkami. Da się jakoś dodać tam zegar?

Musisz zainstalować jakiś program robiący za ekran blokady.

Godzinę temu, dikoj napisał:

- kolejna sprawa z okienkiem w etui - w oryginalnym Androidzie przy rozmowie przychodzącej miałem w okienku opcję odebrania lub odrzucenia połączenia bez otwierania etui. Da się w ten sam sposób skonfigurować LineageOS?

LineageOS tego nie wspiera. Żaden Custom ROM tego nie wspiera.

Godzinę temu, dikoj napisał:

- czy da się zainstalować inny luncher, np. Nova?

Tak da się. Swoje kroki kieruj do Google Play ;)

 

Godzinę temu, dikoj napisał:

- nie mogę zainstalować używanego wcześniej programu "Nagrywanie rozmów" Appliqato. Napisane jest, że jest niezgodne z tą wersją systemu. Inne recordery nie działają lub kiepsko nagrywają rozmowy. Jest jakiś sposób na zainstalowanie ww. apki lub może macie jakąś inną sprawdzoną?

Być może po prostu jest niezgodna albo wspiera starszą wersję Androida. Poszukaj sobie jakiejś alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pomoc!

Zainstalowałem NOVA Luncher i teraz da się zmienić nazwę skrótu.

Gboard też nie spełnił moich oczekiwań, ale oświeciłeś mnie, że można zainstalować inną klawiaturę jako apkę. Zwycięzcą został SwiftKey.

Programu do nagrywania jeszcze nie znalazłem, ale poszukiwania trwają. Tak samo jest z programem do blokady - szukam najprostszego - ma wyświetlać godzinę i kropki wzoru.

Odbieranie rozmów z okienka to poświęcenie na jakie mnie stać :)

 

Jeszcze jedno pytanie:

W Google Play jest apka Lineage Dowloader do aktualizowania oprogramowania. Jednak 16 marca - jak wyszła nowa wersja - automatycznie zostałem poinformowany o możliwości aktualizacji i wykonałem ja bez pomocy dodatkowej aplikacji. Zatem po co jest Lineage Dowloader?

 

dikoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lineage Downloader jest po to żeby można było pobrać aktualizację w trybie Delta. Pobiera tyle ile potrzebne jest do zastosowania zmian, a nie cały ROM ważący ponad 300 MB. Można nim zautomatyzować proces aktualizacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie ukończyłem dostosowywać system do swoich wymagań.

Pozostał jeden mały szkopuł. Otóż MMSy nie wysyłają się oraz nie dochodzą bez włączonych danych komórkowych.

Akurat na telefonach Samsunga producent blokował kilka przydatnych funkcji w oryginalnych ROM-ach, które można było uruchomić przez edycję pliku system/csc/feature.xml (lub others.xml).

Taką funkcją była m.in. obsługa MMSów bez włączonych danych komórkowych. Tzn. przesył danych włączany był tylko na czas wysłania/odebrania MMSa, a później wyłączany.

Z informacji wyszukanych na zagranicznych forach wynika, że LineageOS nie wdrożył CSC - i w sumie dobrze, bo CSC narzucał tylko ograniczenia. Zatem funkcja odpowiedzialna za powyższe siedzi gdzieś w kodzie źródłowym. Znalazłem informację o linijce kodu "config_enable_mms_with_mobile_data_off", ale w odniesieniu do zmodyfikowanych ROM-ów LineageOS.

 

Czy coś robię źle, że ta funkcja nie działa, czy rzeczywiście autorzy LineageOS nie uwzględnili tej funkcji?

 

 

PS. Testowałem już wszystkie możliwe ustawienia APN-ów.

Na powyższy problem nie pomagają też aplikacje do obsługi SMS/MMS, które na oryginalnych ROM-ach radzą sobie z tym problemem bez grzebania w CSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady to MMS-y działają. Problemem jest właśnie wymóg włączonych danych komórkowych 24h.

Domyślnie Android ma aktywną funkcję obsługi MMS bez włączonych danych. Dopiero producenci - jak Samsung - wyłączają tę funkcję za pomocą CSC. Wymuszają tym trzymanie włączonego internetu z czego korzystają inne firmowe aplikacje.

Dlatego dziwię się, że LineageOS też blokuje funkcję obsługi MMS bez włączonego internetu.

 

Trafiłem na kolejny babol. Jakość nagrywania filmów. W ustawieniu FullHD filmy mają fatalną jakość. Wyglądają jakby były skompresowane. Mają też dziwnie mały rozmiar jak na FullHD. Na stockowym ROM-ie jakość była o niebo lepsza.

Chyba znów pozostaje mi poszukiwanie w Sklepie Google aplikacji do obsługi aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności