Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG G3 S D722] LineageOS 7.1.1 problem z WiFi


Micro-Tech

Pytanie

Witam Was!

Dziś pobrałem i zainstalowałem LineageOS 14.1 - lineage-14.1-20170301-nightly-jagnm-signed.zip z oficjalnej strony oraz GApps od OpenGApps (ARM - 7.1 - pico) i (aby odblokować root'a) addonsu-arm-signed.zip z oficjalnej strony LineageOS.

Po poprawnej instalacji i wstępnym ustawieniu telefonu, nie działa u mnie WiFi.
Jak wchodzę w ustawienia i informacje o tele. aby zobaczyć czy wyświetla mi się adres MAC karty WiFi mam same zera 00:00:00:00:00:00 niezależnie od tego, czy mam włączony moduł WiFi, czy też nie. Nie wiem czym to jest spowodowane i czy też tak macie na swoich LG'kach? (D722).

Nie mogę się połączyć przez to ze swoim WiFi w domu i (dla sprawdzenia) jak zrobiłem z innego tele. przenośny hotspot też nie mogłem się połączyć. Pisało: "Trwa łączenie..." następnie "Zapisana" i tyle :(
Serio, czy też taki problem macie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za jakąkolwiek odpowiedź :D

@King_Stone_69 Czy na innym 7.1.1 jest problem tego nie wiem, ale jak wgrałem (właśnie dla sprawdzenia WiFi) Andka 6.x.x Marshmallow, to tak samo jak na 7.1.1 (obecnie) tele. nie łączył się z WiFi.

Myślicie, że LineageOS poprawi to kiedy wyjdzie następny release? (obecnie mam zainstalowaną wersje systemu z 01.03.2017 - nightly).

@DusieK Najnowszy build to chyba jest z dnia 01.03.2017 - jeżeli się nie mylę i o to Ci chodzi, to właśnie tą wersje mam obecnie zainstalowaną.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś (tj. 08.03.17 "Dzień Kobiet" :-) ) wyszedł kolejny release LOS lineage-14.1-20170308-nightly-jagnm-signed.zip więc postanowiłem pobrać system oraz GApps'y (też nowy release z 08.03.17) i zainstalować. Tak też zrobiłem - ale... nadal nie działa WiFi na moim modelu telefonu :( Nie wiem o co chodzi, bo wcześniej instalowałem sobie też custom ROM'a Marshmallow (6.x.x) - nie działało WiFi, adres MAC - same zera.

 

Nawet teraz po zainstalowaniu nowego release od LOS, postanowiłem pobrać CM 5.1.x i zainstalować na szybko, wniosek? -> Też nie działało WiFi !! To już mnie zdziwiło, bo na stockowym 4.4.2 WiFi działa i na stockowym 5.1.x też WiFi działa.

 

Szczerze to nie wiem co o tym sądzić... A Wy? Co sądzicie na ten temat?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze to nie słyszałem nic o takim "przerabianiu" stocka, ale przeglądając Internet jakoś "obiło" mi się to o oczy, ale nie czytałem.
Czy możesz powiedzieć coś o tym (Xposed) więcej i czy to jest jedyna alternatywa? Czy ew. podać jakiś pomocny link?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Xposed jest szkieletem dla modułów, które mogą zmienić zachowanie systemu i aplikacji bez dotykania żadnych plików APK. To świetnie, bo oznacza to, że moduły mogą pracować w różnych wersjach, a nawet ROM bez zmian (tak długo, jak oryginalny kod nie został zmieniony za dużo). Jest również łatwo cofnąć. Ponieważ wszystkie zmiany wykonywane są w pamięci, wystarczy wyłączyć i ponownie uruchomić moduł, aby uzyskać oryginalny system z powrotem. Istnieje wiele innych zalet, ale tutaj jest tylko jeden: Wiele modułów może zrobić zmiany w tej samej części systemu lub aplikacji. Ze zmodyfikowanymi APK, można zdecydować się na jeden. Nie da się je połączyć, chyba że autor tworzy wiele plików APK z różnymi kombinacjami. (tłumaczone od wujka google) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności