Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Omnia HD] Nie włącza się [Symbian!]


maksiu06

Pytanie

Witam wszystkich. Mam problem z wyżej wymienionym telefonem. Ale od początku. Telefon dostałem w takim stanie jak widać na zdjęciu. Po włączeniu, po podłączeniu do ładowarki czy komputera pokazuje się na ekranie taki oto obrazek. Za bardzo nie wiem co on oznacza, przypuszczam że sypnął się soft. Przeszukałem internet ale nie znalazłem odpowiedzi co oznacza ten obrazek..Postanowiłem wgrać nowy soft według tego poradnika:

http://[link nie zgodny z regulaminem]/topic/2510-qi8910zmiana-softuflashowanie-i8910/

Wszystko zrobiłem tak jak tam jest napisane. Próbowałem na XP Mode, później specjalnie zainstalowałem sobie XP-eka. Sterowniki zainstalowane, komputer go widzi. Uruchomiłem program do flaszowania, pozaznaczałem odpowiednie pola, program widzi samsunga i tu pojawia się problem. Na koniec trzeba nacisnąć Download mode. Niestety ten przycisk się nie podświetla. I znowu szukanie na internecie dlaczego się nie podświetla Download mode. Niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem? Aha jeszcze jedno. Zainstalowałem Samsung PC Studio ale on nie widzi telefonu. Założyłem też ten temat na znanym forum na literę E........ i żałuje bo tam nie dość że nie otrzyma się konkretnej odpowiedzi to jeszcze w wiadomościach prywatnych później poniżają. A tutaj te forum jest najlepsze i na tym forum już zostanę.

Temat tutaj zakładam pierwszy raz i nie wiem czy w odpowiednim miejscu założyłem, jeżeli nie to proszę o poprawienie żebym wiedział na przyszłość.

Za każdą pomoc z góry dziękuję.

DSC_0018_3886748.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem tak kiedyś w robionym Galaxy S+
Niestety ale chyba bez boxa serwisowego tego nie postawisz.
Bo w download Mode nie wchodzi.
Ja w tamtym galaxy wymieniłem całą płytę kupioną za grosze.
I telefon naprawiłem.
No bez boxa nie chciało mi się z tym bawić.
I raczej wątpię czy da się to w jakiś inny sposób uratować.

Wysłane z mojego GT-I8160(P/L) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, King_Stone_69 napisał:

U nas admin miał to samo na Elektrodzie (jeśli piszemy o tym samym forum), tylko Serwice Box został...


 

Tak to samo forum.

Spróbowałem jeszcze raz zflaszować telefon ale programem n205. Po wgraniu włączyłem go pokazał się napis samsung i tyle. Tak na tym napisie stał w miejscu. Ściągnąłem inny soft, wgrałem i na telefonie pojawiło się takie oto coś:

DSC_0003.thumb.JPG.e1614b5d2749fac6a2170d81c8834a70.JPGi więcej nic się nie dzieje.

Może to zdjęcie w czymś pomoże. Nie wiem co znaczy ta czerwona kreska. Może ja coś źle robię chociaż robie według poradników. To jest mój pierwszy symbian więc za bardzo nie wiem o co w tym chodzi bo na co dzień zajmuję się androidami. Może jednak nie będzie potrzebny box ale to niech się wypowie ktoś mądrzejszy ode mnie bo ja w sprawach symbiana jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakąś wiedzę ja posiadam bo łamałem te całe certyfikaty czy jak to się tam zwało w symbianie. Softy też się wgrywało zmodyfikowane itp.
Dawno temu to było zabawy z Nokiami i większość wiedzy z głowy mi juz wyleciała. Ale pamiętam adres jednego forum co ludzie się ram jeszcze udzielają.
Jest to Polskie forum o tematyce symbiana.
Tam w takich rzeczach głęboko siedzieli.
Zaraz podeślę na pw lub screen tej strony tutaj.
Tam jak juz nie pomogą.
To zostaje tylko box serwisowy.


Wysłane z mojego GT-I8160(P/L) przy użyciu Tapatalka

Tak jak obiecałem screen.
Żeby nie było że inne forum reklamuje.
Tam zapytaj. Eh ile to już lat minęło jak człowiek tam się udzielał. Ostatni symbian jakiego robiłem to stara Nokia N93
Masakra to był dopiero telefon.
Nawet emulator gba śmigał na nim jak szalony. Jeszcze parę lat przed wyjściem Androida.
Piękne czasy które już nie wrócą.
653f53f2e68c14e0eab51b581710f05d.jpg

Wysłane z mojego GT-I8160(P/L) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, King_Stone_69 napisał:

No to to jest Symbian... To nie wiem czy u nas ma ktoś ma wiedzę na ten temat

Tap, tap, tap - morsem z LGE
 

No właśnie to jest symbian a nie android. Ale warto się było spytać bo tu jest dużo użytkowników i np ktoś będzie robił same androidy a ktoś inny androidy i symbiany, nigdy nie wiadomo.

 

13 godzin temu, Monokuma napisał:

Jakąś wiedzę ja posiadam bo łamałem te całe certyfikaty czy jak to się tam zwało w symbianie. Softy też się wgrywało zmodyfikowane itp.



Wysłane z mojego GT-I8160(P/L) przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję za podpowiedź. Sprawdzę to forum. Jeżeli tam też będzie taka miła atmosfera jak na tym forum to założe tam temat.

Jak mi udzielą odpowiedzi na rozwiązanie problemu to wstawię ją tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie ;) Długo nie odpisywałem ale mam na głowie dużo spraw. Tak jak obiecałem napiszę co się o moim problemie dowiedziałem. A więc tak:

1. Soft można wgrać bez pomocy boxu. Trzeba mieć zainstalowanego XP-eka, na "siódemce" nie pójdzie, ale...

2. ...ale i to jest to, jeżeli po zainstalowaniu softu telefon nie reaguje na włącznik tzn nie włącza się lub np pokaże to co na 1-szym moim "obrazku" tzn że niestety soft można wgrać tylko przez box (i w moim przypadku tak jest).

3. W innym przypadku (jeżeli telefon jest sprawny) soft można wgrać programem np:n203, n204, n205 ( w nazwie szukać FAENIL-jak dobrze pamiętam to jest twórca tych programów)

i 4. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za pomoc i za zainteresowanie się moim tematem, jak i administratorom tak i użytkownikom. DZIĘKUJĘ.

Jakby ktoś chciał coś więcej wiedzieć tzn na temat tego problemu a nie np o kosmosie :P to proszę pytać. Chętnie pomogę.

i jeszcze 5. Dziękuję administratorom, że nie usuneli tematu do kosza, bo jakby nie było to jest to forum o androidzie a nie symbianie ale niestety aż przykro powiedzieć, na innych forach nie pomogli, wręcz przeciwnie a na tym forum jak zauważyłem to wszyscy sobie pomagają. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności