Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2] Problem z instalacją Lineage 14.1


Gość Asverus

Pytanie

Witam.

Próbowałem wgrać rom lineage-14.1-20170125-experimental-i9100-signed.zip

na CM 13 i na szczęście miałem w TWRP zrobiony full backup bo już na samym początku instalacja się zawiesiła, a po restarcie telefon wpadł w bootloop.

Czy komuś udało się już przejść na nową platformę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie. Próbowałem po prostu jedno na drugi wgrać, mój angielski jest słaby ale tak zrozumiałem z opisu na ich stronie:

"Install EXPERIMENTAL migration build on top of cm-13.0 or cm-14.1 build"

Dzięki za sugestię, spróbuję w weekend i dam znać.

 

Znalazłem czas dzisiaj i niestety po pełnym wipe, w tym samym miejscu (w zasadzie od razu prawie na starcie) instalacja staje w miejscu i tylko wyjęcie baterii oraz backup przywraca telefon do życia. Nie wiem co robię źle dlatego pytam czy komuś udało się już przejść na lineage?

 

Co ciekawe teraz czyli ok 00:30 po północy z lineage zniknęły romy na galaxy SII widać był problem nie tylko u mnie. 

Edytowane przez Asverus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, partycję mam powiększoną, ale to w niczym nie przeszkadza, gorzej jak by była oryginalna. Nie za bardzo rozumiem co miałeś na myśli pisząc:

"Może wgrywasz na inny wariant, a nawet model S II?" Mam SII czyli inaczej i9100 i tak jak pisałem powyżej Lineage na stronie już wycofało ten rom, obecnie dla SII nie ma nic :-( chyba było coś nie tak z romem, trzeba czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Dzięki że chcesz pomóc, ale spytam: Dlaczego muszę partycję zmieniać na 16/1 tym pit-em? Jak miałem już kiedyś ten podział to był problem z gaapsami, dopiero jak powiększyłem to problem się skończył. Dlaczego więc mam wracać do tak małej partycji?

Pytam bo mam małe doświadczenie jeszcze z tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszło wszystko OK. Gappsy nowe wgrałem i wszystko śmiga.

Nie mam uprawnień roota na systemowym managerze plików, ale ES Explorator rozwiązał sprawę...

Dzięki za pomoc

 

Poszło wszystko OK. Gappsy nowe wgrałem i wszystko śmiga. Piwko!glass2.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziasiaj pojawił się rom na oficjalnej stronie Lineage: 

lineage-14.1-20170206-nightly-i9100-signed.zip

 

Po zrobieniu full wipe i wgraniu, wszystko się pięknie uruchamia, ale nie ma roota.

Na stronie Lineage jest o tym oficjalny komunikat: 

"We will NOT be shipping root baked into the ROM.

Root will be a downloadable zip based install similar to gapps installation (only need to flash it once)"

oraz w dziale Extras pliki:

su (arm)14.1addonsu-arm-signed.zip
su removal (arm)14.1addonsu-remove-arm-signed.zip
 

ale choć jest napisane że instalacja jest tak prosta jak gappsów, to niestety wyskakuje błąd i roota nie ma, czy ktoś by pomógł, jak zrobić roota na tym nightly?

Zależy mi bo wersja nieoficjalna do której link wcześniej dostałem od kolegi King_Stone_69 nie jest rozwijana, a uniemożliwia pobieranie aktualizacji z oficjalnego Lineage.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności