Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia T3] Aktualizowanie / Wgrywanie nowego softu od Sony Android 5.0.2


DusieK

Rekomendowane odpowiedzi

sony_update.jpg

 

[Sony Xperia T3] Aktualizowanie / Wgrywanie nowego softu od Sony Android 5.0.2

 

opis.png

Aktualizacje oprogramowania zapewniają nowe i udoskonalone funkcje oraz zabezpieczenia, dzięki którym można jak najlepiej wykorzystać zalety urządzenia Xperia™. Dzięki aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji urządzenie Xperia™ będzie działać szybciej i płynniej. Jest to także najszybszy i najłatwiejszy sposób rozwiązywania ewentualnych problemów z wydajnością.

 

wymagania.png

 

flashtool.jpg

Flashtool - Program dzięki któremu możemy debrandować nasz telefon, wgrać starsze wersje systemu, odblokować bootloader itp.

W tym poradniku zajmiemy się wgrywaniem systemu na nasz telefon bądź też debrandingiem.

 


pobierz.png

Flashtool - http://developer.sonymobile.com/downloads/tool/flash-tool-for-xperia-devices/

Stock Rom - https://forum.cyanmod.pl/topic/6321-xperifirm-jak-pobrać-stock-na-xperie/

 

 

instrukcja.png

  1. Pobieramy Flashtool i instalujemy go
  2. Instalujemy sterowniki do naszej Xperii, które znajdują się w: C:\Flashtool\drivers\
  3. Zaznaczamy Flashmode Drivers, Fastboot drivers oraz Xperia (NASZE URZĄDZENIE) Device Driver
  4. Pobieramy stocka w formacie .ftf, który następnie przenosimy do folderu: C:\Users\TWOJA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA\.flashTool\firmwares
  5. W telefonie musimy mieć włączony Tryb Debugowania i instalacja z nieznanych źródeł
  6. Uruchamiamy program i następnie klikamy na ikonkę błyskawicy po czym wybieramy Flashmode i OK
  7. Wybieramy system pod nasz model i zaznacamy wszystkie opcje w Wipe i następnie Flash
  8. Następnie czekamy, aż program poprosi nas o podłączenie telefonu, tak więc wyłączamy go i następnie wciskamy przycisk Volume DOWN, i podłączamy go do komputera
  9. Proces instalacji potrwa od kilku do kilkunastu minut, gdy zobaczymy "Flashing finished. Please Unplug and start phone" możemy odłączyć nasz telefon i uruchomić go, pierwsze uruchomienie trwa około 10 minut.

 

Najczęstsze pytania:

P: Czy muszę mieć odblokowany bootloader?

O: Do wgrywania oryginalnych systemów od Sony nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera.

 

P: Nie mogę zainstalować sterowników, wyskakuje błąd korzystam z Windows 8, 8.1 bądź 10

O: https://forum.cyanmod.pl/topic/1333-fastboot-adb-driver-fix-dla-windows-810-instalacja-niepodpisanych-sterowników/

 

 

(i) Poradnik użytkownika eitheer, przerobiony przeze mnie na inne urządzenia Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Robisz dokładnie tak jak na poradniku, z tym, że zamiast stocka 5.0.2 wgrywasz 4.x.x. Potem instalujesz Sony PC Companion (do pobrania ze strony SONY), klikasz opcje aktualizacja oprogramowania i potem robisz według instrukcji na ekranie. Sony PC Companion zadziała, jeżeli masz zablokowany bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam już androida 4.4.4 to mogę od razu zaktualizować programem Sony PC Companion, tak?
Edit: Próbowałem zaktualizować bez wcześniejszego wgrywania stocka 4.4.x i Sony PC Companion pokazuje mi, że nie ma dostępnych aktualizacji. Zmieni się to jeśli wcześniej zainstaluje tego właśnie stocka?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam już androida 4.4.4 to mogę od razu zaktualizować programem Sony PC Companion, tak?

Edit: Próbowałem zaktualizować bez wcześniejszego wgrywania stocka 4.4.x i Sony PC Companion pokazuje mi, że nie ma dostępnych aktualizacji. Zmieni się to jeśli wcześniej zainstaluje tego właśnie stocka?

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Weź jak człowiek wgraj całego stocka. Jakiego potrzebujesz flashtoolem.

Polecam na Windows 7 lub 10

Na XP problemy z flashtoolem są czasami.

Zamiast bawić się z tym pseudo programem od Sony.

Rach ciach i w 40 minut wszystko ogarniesz. Łącznie z pobraniem takiego softu przez xperii firm.

Raz bawiłem się w aktualizacje xperii e programem od Sony.

Zmarnowałem ponad 3h.

A efekt był taki ze telefon dalej nie działał.

Flashtoolem wgrałem w parę minut i telefon smigał

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić to też flashtoolem, tylko że XperiFirm pokazuje mi, że mój najnowszy firmware to właśnie kit kat, a nie jak wspomniany w tym poradniku android 5.0.2. Nie wiem skąd autor poradnika wstrząsnął tego 5.0.2 jeśli mam być szczery. Jeśli ja czegoś nie wiem to proszę mnie oświecić.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić to też flashtoolem, tylko że XperiFirm pokazuje mi, że mój najnowszy firmware to właśnie kit kat, a nie jak wspomniany w tym poradniku android 5.0.2. Nie wiem skąd autor poradnika wstrząsnął tego 5.0.2 jeśli mam być szczery. Jeśli ja czegoś nie wiem to proszę mnie oświecić.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

A po numerze komplikacji w xperii firm szukałeś?

Z tego co wiem. Jak wyszła aktualizacja od Sony oficjalna.

Na jakiś kraj. To tam musi być.

Porównaj na spokojnie swój numer komplikacji i sprawdź czy w którymś kraju w xperii firm nie ma nowszej wersji.

Jak będzie to znakiem aktualizacja jest.

Jak nie to nie ma

Ja też się ostatnio rypłem.

I wgrałem stock 4.1 i zamiast 4.3 ma Xperie m

Dzisiaj jak będę mieć czas to może 4.3 wgram

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic się nie stanie jeśli wgram stock z innego kraju?

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nie. Potwierdzone info.

Bo już tak parę razy robiłem w Sony, LG i Samsungu.

Co najwyżej może języka Polskiego nie być w każdym stock romie.

Jak kiedyś w lg Spirit miałem.

Ale raczej w Sony powinien być

Ważne żeby był ten sam model telefonu co ty masz.

 

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jutro zobaczę na tym XperiFirm czy jest jakiś firmware z androidem 5.0.2 na ten telefon. Wcześniej szukałem po modelu telefonu (D5103) i nie znajdowało mi żadnego firmware'u właśnie z tym 5.0.2.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności