Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia M5] Problem z uruchomieniem


love-r

Pytanie

Witam!

 

Proszę o pomoc ponieważ już nie wiem co mam robić ! 

Informacje ogólne

Komputer Windows 10 - 64 bitowy

Telefon Sony Xperia M5 (5603) 

Flashtool flashtool-0.9.23.1-windows

 

Sprawa wygląda następująco telefon się nie włącza - ponieważ chciałem wgrać sobie nie brandowany soft E5603_30.2.A.1.21_CE1 w flashtoolu.

Zacznę od początku po ściągnięciu i instalacji flashtoola i pliku ftf z w/w softem rozpocząłem flashowanie telefonu na takich ustawieniach jak w pliku flash.jpg

niby wszystko przebiegło właściwie. Napisało odłączyć telefon, wyłączyć, włączyć i tu pojawił się problem ;( telefon nie reaguje w żaden sposób. Nie można go włączyć normalnie,

nie można z volume + i - też nie działa, nie działa przytrzymanie rozłączenia przez kilka sekund i przez ponad 120 sek. Jedyne co działa to podłączenie komórki do komputera zapala się 

czerwona dioda i tyle telefon nie jest wykrywany w Xperia Companion i Flashtoolu też ;(. Czytam i próbuje ale za bardzo nie wiem co jeszcze można zrobić? Proszę o pomoc jak można postawić 

ten telefon! Jakieś linki żeby komputer zobaczył telefon ?? żeby ponownie spróbować przeflaszować??

flash.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

a jak mogę to sprawdzić czy mam wszystkie sterowniki instalowałem je ale pierw mi nie instalował goglowskich - wyłączyłem podpisy czy jakoś tak to się nazywa poszły ale flashtol dalej pokazuje brak ?? bootloader w wersji orginalnej nic nie odblokowywałem ;-( więc może tu problem bo niby coś sony zmieniło przy aktualizacji andka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chcesz flashować flashtoolem musisz mieć odblokowany bootloader. Jeżeli jest zablokowany to nawet lepiej. 

Zrób instrukcje z poradnika i powinieneś mieć niebrandowany czysty soft prosto od SONY.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, android_reg_edit napisał:

Jeżeli chcesz flashować flashtoolem musisz mieć odblokowany bootloader. Jeżeli jest zablokowany to nawet lepiej. 

Zrób instrukcje z poradnika i powinieneś mieć niebrandowany czysty soft prosto od SONY.

 

 

Niestety problem w tym że telefonu nie idzie w żaden tryb włączyć - po podłączeniu telefonu z laptopem zapala się czerwona dioda, słychać dzwięk w kompie odnośnie sterownika ale nic więcej się nie dzieje. Nawet jak trzymam i puszczam przycisk off ukryty przy kartach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, King_Stone_69 napisał:

Nie pisze się dużymi literami nazwy tematów! Kabel masz oryginalny? Uwaliłeś bootloader i tyle. Flashowałeś z pełną baterią?

Tap, tap, tap - morsem z LGE
 

Sorki za wielkie zaraz postaram się poprawić ! Tak kabel oryginalny, a bateria miała 95% - a jest jakiś sposób by to odkręcić ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki ale to raczej nie zadziała telefon jest martwy - nic się nie dzieje jak wciskam jakikolwiek z przycisków - jedyna zmiana jest jak podłączam ładowarkę lub pod komputer tj. zapala się czerwona dioda.

Telefon też nie jest wykrywany w zadnym z dostępnych programów niestety... :( bo gdyby chociaż system go wykrywał jako telefon to by już w miarę było bo można by było próbować kolejny raz wgrać ;(

Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło praktycznie jakby faktycznie się uceglił, ale co najlepsze flash był zrobiony z sukcesem. Tylko już nie wstał ;( chyba pod koniec tygodnia wyśle na serwis bo co pozostaje :( Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?? na postawieni go !! Nie działają żadne kombinacje przycisków żaden tryb się nie włącza boot i flash ;( po prostu zero reakcji jedynie flashtool pokazuje po włożeniu kabla jako urządzenie szeregowe, a po około minucie telefon jest rozłączany i znika z managera !!! 

flash.png

menager.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbuj ze starszymi wersjami flashtool.

Pociesze cie.. ze to się zdarza... też takie akcje miałem z xperiami. Nie raz instalacja ruszyła dopiero za 20 razem włączania i dodawania tych plików.

Czort wi, co nie pasuje... winie za to telefon. Niektóre są takie problematyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności