Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia Z2] Problem po wgraniu Recovery


Oskar Sarna

Pytanie

witam wszystkich

niedawno skonczyla mi sie gwarancja wiec postanowilem wgrac cyjana 12 odblokowalem bootloader wgralem recovery i utkonolem na root wersja andka 6.0.1. Nie wpadlem na to ze po wgraniu recovery system w tel nie wstanie caly czas jest ekran z recovery jesli ktos by byl tak uprzejmy i mi doradzil co teraz byl bym wdzieczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Oooo stary.... Xperia, to ja Ci nie pomogę ? ostatni raz Xperie miałem w ręce kilka lat temu i niezbyt dobrze wspominam. Do tego to cyanowe Recovery. Przecież tam nawet backup nie można chyba zrobić, czy już można? A nie możesz wgrać twrp? Lepsze jest? czyli że co masz wygrane dywanowe Recovery i brak systemu czy poprostu system nie wstaje?

Najprędzej to przejdź do Recovery, i sflashuj paczkę z cyjanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wgralem recovery i system nie wstaje no nic bede kombinowal moze zmiana recovery cos pomoze ?nie chcial bym uceglic telefonu :P

 

ed.Sorki nie doczytalem wlasnie sie nie da bo po recovery mialem sie zabrac za roota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja Ci przy Xperi nie pomogę ? dla mnie ten telefon to czarną magia. Miałem chwilę zetke i powiem szczerze same problemy i ciężki do modowania. To co ja bym zrobił to sflashowalbym jeszcze raz cyjana. A na solidniejszom pomoc musisz zaczekać. Ktoś kto bardziej interesuje się Sony na pewno Ci pomoże ? ja tylko raczej Samsung więc nie chce Ci źle doradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dziekuje ci bardzo za dobre checi ale udalo mi sie wlaczyc telefon wgranie stocka 5.1 ktory i tak sie nie wgral ale rekovery skasowal i jakims cudem telefon sie wlaczyl.Troche grzech nie probowac dalej ale mam pewne obawy i sam nie wiem moze znajdzie sie ktos kto cos tam doradzi 

 

tak czy tak dzieki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja jak miałem Xperie z też miałem problem z Recovery. Zainstalowałem cyjana. Później ustawiłem w ustawieniach programistycznych żeby Recovery aktualizowalo się samo razem z aktualizacjami CM i miałem spokój, to był CM 10. Ale teraz to cyanowe Recovery to nie jest w ogóle z niczym kompatybilne podobno możesz tylko CM zainstalować i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

system 5.1 teraz odblokuj, wgraj recovery.

Powinno pójść. 

Z tymi nowszymi systemami jest ciężej i często padają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzieki wiec tak teraz mam stock 6.0.1 oblokowany bootloader i zrobiony root recovery TWRP i probowalem wrzucic cyjana z recovery i jakis blad odrazu wyskakuje wczoraj do 2 w nocy z tym walczylem :P mam nadzieje ze nie robie off topa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A spróbuj wgrać pliczek boot.img z zipa z cm'a przez fastboota i wtedy przez recovery wgraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wykonane ten sam blad nie mam jak screna zrobic

 

wiec przepisze 

 

 

proces upadater zakonczony z bledem :7

Blad instalowania pliku zip"external__sd cm012.1.-20161016-NIGHTLY-SIRIUS.zip

 

 

ed. po wgraniu boot.img z zipa z cm'a przez fastboota telefon sie przywraca do fabrycznych bo sie wlancza juz pare dobrych minut tzn tapeta sobie chodzi 

 

nie jest bardzo cieply wiec chyba padl 

nie zrobilem kopi poprzedniego pliku boot i co teraz uczynic ?:) raczkuje dopiero w temacie :P

 

 

reset daty itp pomogl ale cm wciaz nie ma :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Boot.img możesz z stocka wyciągnąć ;

Nie mam teraz zbyt czasu by poszukać link do pobrania

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785598

Spróbuj tym,  postaram się na bieżąco Ci tłumaczyć,  aczkolwiek w pracy jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kończę po 22 jak coś;

Spróbuj zrobić tak,

first time- power off the phone:- hold vol+ and plug usb to boot into fastboot (blu led)- fastboot flash boot boot.img (from cm zip)- fastboot reboot- enter recovery, on boot led will be violet for 3'', during this period press vol+- flash rom zip- flash gapps zip- wipe- reboot

Jeśli czegoś nie rozumiesz napisz a wytlumacze dokładniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Error status 7 jest raczej używany jak recovery jest nie kompatybilne albo rom nie na ten telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgraj mu na chwilę obecną stockowy 5.1 może być ten najstarszy bulid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj przynajmniej,  może być przez to że na 6.0 takie cyrki są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności