Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung SM-J320FN] Root!


Kuba Dombrowski

Pytanie

Witam!

Problem jest taki, że chciałem zrootować telefon (galaxy j3 6) ale lipa, szukałem na internecie pobieralem różne paczki i przez odina, ale po pobraniu jednej miałem ciągle restart telefonu (boot loop to się chyba nazywa) i na razie sobie odpuściłem. Wie ktoś jak zrootować tego tele?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli zamierzasz odblokować bootloader (jeżeli chcesz instalować inne ROM-y to musisz to zrobić) po zrobieniu roota, to zamień te czynności kolejnością. O wiele łatwiej jest wtedy zrobić roota. Instalujesz TWRP i flashujesz SuperSU.zip od chainfire. Możesz próbować też aplikacjami typu "one click root" takimi jak Kingoroot, Kingroot.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobrałem pliczek, wrzuciłem na kartę SD, wbilem do recovery i wziąłem coś w stylu update from external storage czy coś takiego (karta SD) wybrałem tam ten pliczek i instaluje się i instaluje i nagle coś w stylu: E/: Failed to (coś tam) sygnature. Oczywiście to się zrobiło, urządzenie zrestartowalo, a super su nie ma. Co dalej?

Wystukane z SM-J320FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ą jakie masz Recovery, nie mów że cyanowe? Z tego co czytałem do tego jest zalecane twrp. Sposób który kolega wyżej polecił też jest godny uwagi. Jakiś czas temu na S4 roota zrobiłem za pomocą kingo root bo komputer miałem padnięty później wgralem custom Recovery za pomocą aplikacji flashify. 

Roota zrobisz kingo rootem później z marketu supersu zainstaluj i powinno być ok ja na s4 tak zrobiłem i było wszystko ok. Supersu sam pozbył się innej aplikacji do zarządzania prawami. 

https://mega.nz/#!qIACRI6B!rEaLD4OHDtr7610NL_xuG1kmnQe2WYXStItyayEPL_k łap tu kolego masz tu link do wersji która zadziałała u mnie bezproblemowo daj znać jak pobierz. Wrzuciłem to tylko na chwilę do chmury

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Da się chyba zrootować system 5.1.1 http://www.needrom.com/download/root-for-galax-j36-sm-j320fn/

Jeżeli masz nowszy, to nie ma metody na dziś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobrałem z tamtej strony plik, w środku były trzy pliczki, wrzucę tutaj screeny ich nazw itp. 33296e229d1a87849b11836e56ff970d.jpg8928fc5e47c3221f4973a4346402af09.jpga513d8ac4b6e93e1846aea271d69e8f7.jpg

Z tego co pamiętam na kompie w odinie wybrałem pliczek jfn320 rooting czy coś takiego i miałem boot loopa (tele się w kółko restartowal), wgranie stocka przywróciło tele do normalnego stanu. Który plik wgrać? (najlepiej przez tele, do kompa nie mam dostępu)?

Wystukane z SM-J320FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W linku jest cala instrukcja? i konieczny jest odin do tego zabiegu z tego co widzę i komputer. Stock boot to pewnie unroot. Ciebie interesuje plik j320fn root boot i root.img. zrobiłeś wszystko co w instrukcji? Zaznaczyles oem unlock w developer lotion? Skopiowales do pamięci wewnętrznej plik root.img? Widziałeś u siebie fap lock status off? Tam naprawdę jest wszystko jasno napisane? musisz postępować krok po kroku zgodnie z tą instrukcja. I jaki Android masz bo widzę tam że to metoda na 5.1.1

2 godziny temu, NeoCM napisał:

Da się chyba zrootować system 5.1.1 http://www.needrom.com/download/root-for-galax-j36-sm-j320fn/

Jeżeli masz nowszy, to nie ma metody na dziś.

Neo, a Jak to jest że normalny cf tu nie dziala. Patrzyłem na chainfre i pod ten telefon nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem Ci że z tym plikiem gdzie go wrzucić to też mam dylemat. Ja bym to wrzucił poprostu do pamięci wewnętrznej. Ale to zrobiłbym ja, nie odpowiadam za bootlop jeśli się tym zasugerujesz?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Swoją drogą to widziałem sposób przez wgrywanie xposed przez recovery na xda developers ale sam nwm.
W każdym bądź razie wgram ten root.img do root w pamięci wewnętrznej (chyba tak), i przez odina odpowiedni plik wgram i zobaczymy :D
A może nie mogę wgrać supersu przez recovery dlatego że mam angielskie recovery, a z tego co czytałem jest jeszcze rosyjskie z możliwością zmiany na angielski? Sam nie wiem :3

Wystukane z SM-J320FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sflashuj to twrp w odinie https://bitbucket.org/Serverbee/downloadbee/downloads/TWRP UNOFFICIAL-SM-J320FN.tar lub to https://bitbucket.org/Serverbee/downloadbee/downloads/SM-J320FN recovery.tar.md5 jesli to pierwsze nie dziala. 

Pozniej przejdź do Recovery i sflashuj to https://bitbucket.org/Serverbee/downloadbee/downloads/BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328.zip

A na końcu koniecznie daj znać czy zadziałało. 

Dobrze by było jakbyś zrobił wipe przed flashowaniem supersu. Ale tylko cache i cache Art BO INACZEJ SKASUJESZ SYSTEM zaznaczyć musisz tak jak na obrazku. A do Advanced wipe przejdziesz tak: wipe/adwance wipe? proste co nie?

20170117_115927.png

Daj znać bo film chce oglądać ? a nie chciałbym Cię tu zostawić z ewentualnym problemem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Leć oglądać film ja do 15 siedzę w szkole jak wgram twrp i to supersu to się odezwę

Wystukane z SM-J320FN

Właśnie próbowałem wgrać te recovery. Jak wgrałem te z pierwszego linku, to przy próbie jego włączenia miałem "recovery is not seandroid enforcing", a jak próbowałem dodać drugie recovery do odina to pisało "invalid binary" czy coś takiego. Co dalej?

Wystukane z SM-J320FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tu jest ja poprawnie wgrać roota też miałem z tym problem tutaj masz wszystko czego potrzebujesz :)

 

Jeśli miałbyś problem pisz do mnie

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, temat do zamknięcia, roota mam. Jak go zrobiłem?
Ściągnąłem twrp w wersji rosyjskiej, wgrałem odinem, chwile zabawy i miałem po polsku. Potem wgrałem przez twrp supersu, i reboot. Zrobiło mi się co prawda wipe nie wiem jak ale roota mam. Temat do zamknięcia

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności