Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Cyanogenmod 12.1 Nie widzi SD w nadaniu permisji


Adrian Szczęch

Pytanie

Witam. Postanowiłem wgrać cma 12.1 na mój telefon czyli meizu m2 mini, jest to wersja v0.13. Gdy chce przerzucić coś na kartę pamięci android wyświetla komunikat o nadaniu permisji karcie do plików zatem chce ją przydzielić ale jej nie wyświetla. Jest jakiś sposób na to?

Screenshot_2017-01-14-20-00-20.png

Screenshot_2017-01-14-20-00-25.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ą próbowałeś wyciągnąć i włożyć kartę jeszcze raz? Lub poprostu sprawdzić kartę czy z nią wszystko ok? Ja cały czas jestem raczej na romach TouchWiz, używam tu karty sd i w ogóle. Z ciekawości raz flashowalem ROM aosp i niestety kartę musiałem formatować żeby aosp ja widział. Wejdź też do ustawień pamięci czy prawidłowo ja widzi. Nie ma tam komunikatu że trzeba ja formatować żeby działała poprawnie? Miałem kiedyś ten sam problem, sięgnąłem wiedzy z Xda i developer powiedział że przeważnie jest tak że jeśli byłeś na stoku i przychodzisz na aosp to raczej ta kartę trzeba będzie formatować. Nie wiem czy to prawda i zawsze tak jest. Ale gdy wróciłem na TouchWiza, problem znikną.

Ostatnio jak testowałem resoruction Remix 7.1 nugat to nie miałem tego problemu ale na każdym wcześniejszym androidzie miałem takie problemy właśnie że jak przeszedłem ze stocka na aosp to trzeba było formatować karte

A  jaki masz telefon? Pytam bo jeśli masz możliwość spróbuj może aosp na 7.1 jeśli koniecznie nie chcesz formatować karty. Jeśli z karta jest wszystko ok to może to ten sam problem który mi się przydarzyl. Ale sprawdź dokładnie kartę bo sam kiedyś miałem taki przypadek że karta była zepsuta poprostu. Niby telefon ja widział ale realnie nic się nie dało z nią zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A na innym menadżerze plików próbowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ą ja uważam że menadżer plików tu nic do rzeczy nie ma. To jest ta sytuacja gdzie zaraz po instalacji romu próbujesz przeprowadzać operację na karcie. Czyli musisz na to zezwolić żeby menadżer dopiero ja zobaczyl i tej operacji nie przeprowadzasz w menadżerze plików. To nie menadżer plików nie widzi karty. Każdy którego teraz użyje, będzie ta sama sytuacja. Menadżer poprosi o przyznanie uprawnień, klikasz ok i przenosi Cię to tego systemowego czegoś i tam musisz zezwolić menadżerówi dopiero. Ja uważam że wina leży po stronie modyfikacji CM. Moim zdaniem to jakiś builid z problemami. Tym bardziej jeśli na stocku normalnie widział kartę. Bo nawet jeśli format miałby pomóc to pierw i tak jest powiadomienie i telefon sam to sugeruje. Ja pierw bym sformatowal a jeśli to nie pomoże stestuj co innego może jakiś mod CM albo inny bulid. Ale pierw sprawdź inny menedżer jak kolega mówi chociaż ja uważam że nie w tym problem bo menadżer ja widzi tylko nie możesz nadać uprawnien. 

Ale warto sprawdzić kadza sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na root explorerze np chce przenieść zdjęcie z pamięci wewnętrznej to jak mnie przeniesie do nadania permisji to nie widzi karty i nie przeniose pliku ale np w total commanderze jak klikne anuluj przy nadaniu permisji to przeniesie

1. Kopiuje np. folder Snapchat z pamięci wewnętrznej do sd.

2. Przy wklejaniu folderu Snapchat do sd. 

3. Nie pokazuje sd i to klikam wstecz i nie przenosi. 

4. Teraz total commander, kopiuje ten sam folder. 

5. Wklejam do sd, klikam anuluj i się przenosi. 

 

Za godzinke spróbuję sformatować. 

Screenshot_2017-01-15-19-26-09.png

Screenshot_2017-01-15-19-26-00.png

Screenshot_2017-01-15-19-25-33.png

Screenshot_2017-01-15-19-25-02.png

Screenshot_2017-01-15-19-24-48.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moon zdaniem to coś z bolidem CM, jakiś trefny jeśli karta jest w porządku. Co ja bym zrobił to pierwsze sprawdził te inne Explorery co z resztą już zrobiłeś. Kolejne rozwiązanie to formatować kartę a jeśli to nie przyniesie efektów to na 99% instalacja jakiejś innej modyfikacji powinna pomóc bo ten jeden procent zostawiam na to że jednak to coś z karta? musisz próbować ale jak rozwiazesz ten problem to napisz bo ciekawy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności