Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Rekomendowane odpowiedzi

PicsArt_09-26-02.10.04.png

opis.png

Witam wszystkich. Wiem że dużo użytkowników chce ale... ma z tym problem, nie wie jak itp. Więc postanowiłem zamieścić poradnik jak zainstalować popularny mod bazujący na Viper4Android. Jest to audio mod najlepszy jaki narazie jest. Jest najbardziej kompatybilny, dziala na CM I wszelakich stock. Sterowniki są preinstalowane ( czyli nie trzeba ich aktualizować po sflashowaniu moda) dodam link do wątku gdzie można trochę się zorientować co i jak. Jeśli chodzi o magnum opus... jedyna różnica między builidami to tylko motyw. Zmiana motywu dotyczy ViperArise jak i wszystkich dodatkow. Ja używam BlackRed dlatego tylko z tego mogę pokazać wam zrzut.

 

?Deuteronomy™ 2.4 Aroma Installer

?Magnum Opus™ Stock Edition (Stck motyw Vipera i wszystkich innych dodatkow)

?ARISE Magnum Opus Black 'n Cheese - BlackRed (Czarny motyw z czerwonymi akcentami)

?ARISE Magnum Opus Black 'n Cheese - Inverted (Czarny motyw z białymi akcentami)

 

BlackRed 

Screenshot_20171104-221815.thumb.png.8218aea4cf2e5fb3de1c240d3eff22ca.pngScreenshot_20171104-221849.thumb.png.c36b7aac747e8719516c4f59aece0af1.png

 

Link do wątku Xda

Link do społeczności Google+

Telegram Grupa A.R.I.S.E. Support

 

wymagania.png

1. Root

2. BusyBox ( jeśli flashowales TouchWiz to prawdopodobnie już masz)

3. Twrp (custom recovery)

4. SE for Android - status permissive

Screenshot_20170715-091333.thumb.png.d3246c37370eaa82ea876e3de72b38b9.png

instrukcja.png

Deuteronomy™ 2.4 Aroma Installer

1. Skopiuj pliki do pamieci telefonu lub na karte pamieci.

2. Flash arise i wybierz w Aroma Installer opcje ktoreCie interesuja.

3. Reebot to system

 

Magnum Opus

1. Skopiuj Mod Arise do pamięci telefonu lub na kartę pamięci

2. Skopiuj arise_customize.prop do pamięci wewnętrznej telefonu /storage/emulated/0

Reboot do recovery 

3. Zrób backup romu

4. Flash Mod Arise Magnum Opus

5. Reboot do systemu bez wipe

 

pobierz.png

Deuteronomy™ 2.4 Aroma Installer

Magnum Opus™ Stock Edition

BlackRed i Black Inverted

 

To skonfigurowany przeze mnie customize.prop. Podstawowy działający na wszystkich urzadzeniach i romach. Bez Magisk, jeśli używasz Magisk zmien w arise_customize.prop na true przy linijce install.magiskcompatibility=

 

1. ViperArise 2.5.0.5 (W przypadku wersji androida poniżej 6.x należy zmienić na Viper Arise 2.3.4.0)

3. Dolby Atmos

4. Am3d

5. ArkamysAudio

6. Audio Effects STOCK

arise_customize.prop

 

Dorzucam swój profil taki raczej domyślny ale bardzo fajny. Najlepiej używać go bez innych dodatków. Dolby atmos jest zaladowany do convoler czyli irs. Dlatego najlepsze brzmienie osiągniesz przy wyłączonych dodatkach, dolby atmos i am3d. Plik należy rozpakować i przenieść pliki odpowiednio do folderów w pamięci wewnętrznej.

/storage/emulated/0/ViPER4Android

Default.zip

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij, ogarnij bo naprawdę warto. Oczywiście możesz też zainstalować sam mod lub sam dolby, nie jest powiedziane że musisz to instalować z dolby. Ale warto to mieć podnosi poziom dźwięku. Dorzucilem też kilka plików IRS wystarczy je wrzucić do viper4Android/Kernel i później w Viper Arise klikasz na convoler i wybierasz co tam chcesz. Od siebie mogę polecić Dolby Pro Logic II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że komuś również się podoba. Ja po instalacji romu pierwsze co zawsze flashuje też arise. W życiu nie słyszałem takiego czystego dźwięku jak tutaj. Oczywiście wiadomo że musisz mieć też dobre sluchawki czy tam głośniki bo na zwykłym zlomie nie jesteś w stanie usłyszeć tej różnicy. Spróbuj sobie mojego profilu, gdzieś tam jest w tym folderze na mega. Tylko wiesz jak to działa... musisz przenieść pliki do folderów do folderu vipera tak jak są spakowane i później zaaplikowac profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja nic nie przenosilem. A co pokazuje? Leasing cały czas? Jeśli tak to problem leży po ich stronie. Jeśli ja bym przeniósł to byłby komunikat że plik nie istnieje czy coś w tym rodzaju. 

U nich jest problem bo nawet się zalogować nie mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wisdomo to jedyne problemy wystepuja na Sony. Bardzo często ludzie raportowali bootlop. Nie jestem w stanie Ci odpowiedziec jak to zadziała akurat na motce ale z tego co mi wiadomo jest to jak narazie najbardziej kompatybilny audiomod. Dziala na stocku i na aosp. Jedyne wymaganie jakie musisz spełnić to minimum Android 6.0. Proponuję Ci zrobić backup przed instalacja bo nie ma uninstallera do tego jeśliby poszło coś nie tak. Ogólnie to jest mod na wszystkie telefony z androidem minimum 6.0 myślę że powinno działać ale musisz sam stestowac. Ewentualnie napisz model i ROM to zawsze można popytać w suport grupie? czy ktoś korzystał z tego moda na tym co Ty masz. 

Albo wyzej masz link do grupy to sam zapytaj a jak nie masz konta i nie chce Ci się zakładać to mogę ja zapytać konkretnie o to na czym jesteś nie ma problemu. Ale raczej powinno działać. Czytam codziennie wątek i tak samo w grupie i ludzie to flashuja na wielu różnych telefonach i romach. Miui, TouchWiz, CM itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PatrzKomuUfaszGb

 

Mój ROM to czyściutki AICP ROM na Nougacie z Kernel Optimus. Popytaj nie żebym był leniwcem ale dziś mam trochę do ogarnięcia bo cały dzień byłem w Krakowie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A telefon jaki model?

To nie problem tylko daj mi dokładny model bo jak ktoś zapyta to nie odpisze że nie wiem?

Patrzylem na Xda. Ludzie uzywaja tego na AICP 7.1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy pisze żeby spróbować, że powinno działać bez problemu. Ale nie trafił się nikt z tym telefon kto mógłby się wypowiedzieć ale developerzy twórcy tego moda twierdza że powinno działać bo to ogólnie na wszystkie telefony. Musisz spróbować.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update ? pojawiła się wersja 2.4 z możliwością instalacji przez Aroma Installer. Dużo nowych dodatków. Sam nie testowałem ale działać działa. Mi dobrze z 2.3.3 Pewnie jak mi się będzie nudzić to sprawdzę co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zrob backup wczesniej? bo za ta wersje wersje nie recze 100%. Ludzie piszą że działa ale sam osobiście jej nie testowałem. Jakbyś mógł to daj znać czy wszystko działa.

Zaktualizowalem cały wątek bo pojawiło się kilka wariantów instalacji i dużo dodatków. 

Aaaa ważna kwestia. Nie można flashowac nowej wersji na starą. Trzeba przywrócić backup który został zrobiony przed flashowaniem arise i dopiero na czysto sflashowac nowy builid. Wiem.... żmudne to ale niestety nie ma uninstallera jak napisałem w wątku dlatego backup to podstawa. Później można testować nowsze builidy. Można też sflashowac rom który masz zainstalowany jeszcze raz. To niczemu nie zaszkodzi, jedynie jeśli coś modyfikowales to pójdzie psu w du... teraz sam zapomniałem bacupa zrobić więc zostanę z 2.3.3 do następnego update romu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cotygodniowe aktualizacje więc muszę tydzień czekać XD No nie wiem trochę mnie tym odstraszyłeś a potrafię PowerAmpem nieźle podkręcić fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności