Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S i9000] Telefon działa tragicznie wolno


WojtekK1902

Pytanie

Witam wszystkich,

 

Mam następujący problem - od pewnego (dłuższego) czasu mój Samsung Galaxy S działa katastrofalnie wolno. Zdarza się, że po tapnięciu w przycisk menu muszę poczekać z 10 sekund zanim to menu się pojawi. Już nawet nie mówię o aplikacjach...

Mam zainstalowany CM w wersji 10.1-20130810-NIGHTLY. Do tego mam GO Launchera, co może mieć wpływ na wydajność. Jednakże wolę przed usunięciem go najpierw poradzić się czy może on być przyczyną.

Już odinstalowałem maksymalnie dużo aplikacji - zostały tylko te najpotrzebniejsze.

Swoją drogą, ciekawi mnie to, że w Informacjach o telefonie jest napisane, że mam 369 MB pamięci. Przecież powinno być 512?

Z góry dziękuję za wszelkie porady i wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj

Próbowałeś instalować najnowszą wersje cm? Znam ten problem z własnego doświadczenia... po dłuższym użytkowaniu cm zaczyna wolniej chodzić. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, aczkolwiek wipe pomaga.

 

Ram jest prawidłowo napisany. 369MB tyle jest przeznaczone na aplikacje, a reszta nie widoczna na statystykach do obsługi oprogramowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej!

 

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź! Niestety nie próbowałem instalować najnowszej wersji, ponieważ podczas próby instalacji pojawia się komunikat o tym, że muszę zrobić wipe na /data, czego chciałem uniknąć, bo trochę nie chce mi się wszystkiego na nowo instalować i ustawiać... Ale widzę, że w takim razie będę do tego zmuszony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie.

Przychodzę na to forum z konkretnym problemem i liczę, że trafię na osoby które będą w stani wskazać przyczynę.

 

Zatem. Nie bez powodu wybrałem ten wątek, po przeczytaniu postu autora, wynika że mamy bardzo podobny kłopot.

Od dłuższego czasu nie jestem zadowolony z mojego telefonu zupełnie, urządzenie tak spowolniło, że czasami otwarcie aplikacji trwa minutami.

 

Ale do konkretów:

Od samego początku obcowania z CM używam tylko stable builds. Obecnie zainstalowaną mam ostatnią 10.2.1, jednak nie wniosła ona żadnej porpawy. Jest to o tyle irutujące, że po świeżej instalacji telefon działa znośnie pare dni (max tydzień) i zaczyna drastycznie zwalniać. Obecnie już po samej instalacji nie ma szału, a włączenie OC na 1200Mhz jest niezauważalne w kulturze pracy urządzenia. Telefon próbowałem reinstalować dwukrotnie, za pierwszym razem formatując wyłącznie /system, ponownie rownież ktalog /cache. Niestety bez skutku. Wystarczy skonfigurować system do stanu przed instalacją (soft, backupy, configi) i już można zapomnieć o przyjemniej pracy.

 

Pamiętam wcześniejsze czyste instalacje cyanogena, gdzie wszystko dosłownie fruwało, a telefon zwalniał do stanu utrudniającego normalne użytkowanie po około pół roku intesnsywnego użytkowania.

 

Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbujcie czegoś z działu optymalizacji http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum/1015-optymalizacja-telefonu/

Podczas reinstalacji warto wykonać "przywróć ustawienia fabryczne" które jest dostępne w ustawieniach.

Jeżeli nadal nie będziecie zadowoleni z pracy urządzenia zainteresujcie się innymi romami dostępnymi pod adresem http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum/154-cm-romy-mody/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności