Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S4] CM12.1 - znane bugi / CM13 - obsługa PBAP


elpoochini

Pytanie

Cześć.

Od pół roku posiadam I9505. Telefon zakupiłem głównie w celu zabawy z ROM`ami. Poprzedni byl Lg e975, który mnie bardzo pozytywnie zaskoczył jakością i stablinością ROM.

Znalazłem trzy ROM`y CM12.1 które można używać. Wiem że są stare, ale tylko na tych działa książka telefoniczna w aucie. 

Wszystkie niestety mają te same błędy:

- grzeją telefon (co w sumie jest przydatne w zimę)

- % baterii znika w oczach (dosłownie)

- w trybie auto podświetlenia ekran jest tak ciemny, że aż źle się patrzy. Testowalem 3rd party app takie jak lux i velis auto brightnes, ale widać że czujnik nie zbiera światła.

 

Na CM13 by Side czy stockowym 5.0.1 bateria wytrzymuje mi 30h normalnego używania (BT, WiFi i sporo rozmów), więc wykluczam jej wymianę. Telefon się nie grzeje oraz podświetlenie działa normalnie.


Jest szansa aby ktoś rozwiązał te problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Zainstaluj Greenify i ForceDoze. Zwłaszcza ForceDoze - blokuje wakelocki i stara się utrzymać telefon jak najdłużej w tzw. deep sleep. Wydłuża to czas pracy na baterii. Potrzeba do tego niestety Xposed.

Na grzanie procesora zainstaluj Kernel Auditor i zmień zarządce procesora na powersave, ondemand lub conservative. To jakie będziesz miał dostępne zależy od Twojego kernela.

Oprócz NFC może być jeszcze transfer danych, lokalizacja, synchronizacja i bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 28.12.2016 o 21:29, Kamil Heheszki napisał:

NFC jest wyłączone?
Przez to właśnie bateria bardzo łatwo mi uciekała. Po wyłączeniu odziwo przestało.

Wyłączyłem i niestety zero poprawy.

 

Dnia 28.12.2016 o 22:09, DusieK napisał:

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

Sorry, nie doczytałem tego wątku. 

2 godziny temu, King_Stone_69 napisał:

Może instalacja Resurrection Remix pomoże?

Tap, tap, tap - morsem z LGE
 

U mnie każdy CM12.1 ma straszny battery drain. W LG RR był jednym z najlepszych ROM`ów. W S4 każdy ciągnie baterie. Dodatkowo ekran jest bardzo ciemny i nie reaguje w auto. Jakiś dobry kernel coś może zmienić?

Jedno co mnie trzyma w CM12.1, to tylko w tych ROM`ach:

- pac_jfltexx_LP-MR1.Beta-2.Unofficial_20150703-120801

- OptimizedCM-12.1-20160118-jflte

- CARBON-5.1.1-UNOFFICIAL-20151031-1124-jfltexx

- BlissPop-v3.9-jfltexx-UNOFFICIAL-20150813-2207.zip

- flexos_5.1.1_20150602

 

Działa obsługa książki z telefonami w aucie. Na pozostałych nie działa. Z resztą nie wiem czemu nie działa. Pewnie przez przypadek komuś się udało :)

 

Wracając do bugów w CM12.1 -  battery drain i ciemnego ekranu - próbował ktoś to naprawić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Androi_reg_edit - dzięki za naprowadzenie. Wróciłem do romu RR i w Kernel Adutior ustałem conservative (na powersave były lagi). Po tym z baterią jest lepiej. 

Spróbuje focredoze. Generalnie zawsze mam włączone BT, WiFi, Lokalizacje i synchronizacje, ale dobry kernel lub rom, daje radę 1 dzień (od rana do wieczora).

Jest światełko w tunelu.

 

Pozostaje temat ciemnego ekranu w Lollipop. Widzę, że w np. w domu, w dzien,  czujnik odczytuje wartość 1lx lub 0 lx. Zaczyna regulować dopiero jak włączę światło lub wyjdę na zewnątrz. 

Próbowałem Lux i Vlis AutoBrightnes, ale wg mnie trzeba skalibrować czujnik światła. Próbowałem regulować suwakiem i przesunąć na jaśniej (i czujnik pokazuje wtedy 5lx lub 8lx) ale wtedy z kolei ekran w nocy nie chce się przyciemnić. Czy da się kalibować ten czujnik?

 

Dzięki za chęć pomocy!

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności