Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Czy to koniec z CyanogenMod?


Mitlex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytając media, doszedłem do wniosku, że to koniec Cyanogenmod'em. Krążą plotki, że 31 grudnia ówczesnego roku ogłoszona będzie informacja o końcu Cyanmod inc. 

Kiedy Cyanogenmod został "wywalony" z niektórych modeli Smartfonów tj. Lenovo ZUK Z1 czy OnePlus itp. wizja rozwoju tego oprogramowania zanikła. 

Użytkownicy takich forów jak XDA czy PDA będą mogli nadal tworzyć softy grupy Cyanmod, lecz nie będzie firmy, która pomoże wypromować owe starania. Po ostatecznej decyzji, zwolniono kilkadziesiąt procent pracowników, a cała firma Cyanmod powoli umiera. Próbując przeskoczyć Google, wpakowali sobie kulę w "łeb". 

 

Wiadomo jednak, że nadciąga nowa linia oprogramowań pod nazwą LineageOS, która moim zdaniem, jest kontynuacją CyanMod w ulepszonej wersji.

 

Czekam na Wasze opinie i pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dojść do tego, że nazwa naszego forum się zmieni, a nawet cały wystrój, czyli logo, kolorki... Wracając, to jednaknie wiadomo czy pojawi się LineageMod. Bo wiadomo, CyanogenOS to system, a CyanogenMod to custom rom.

Tap, tap, tap - morsem z LGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by nazwa w jaki kolwiek sposób przyczyniła się do polepszenia statystyk, userów czy tematów.
Zmiana nazwy wprowadzi jedynie chaos.

wyklepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną zmianą będzie to że nie będzie teraz serwera budującego codziennie wydania nigtly , w ogóle nie będzie serwera który budował by oficjalnie wydania. Więcej każdy deweloper będzie musiał sam budować wersję dla swojego telefonu. Chyba że ktoś zasponsoruje im taki serwer.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końca nie ma i nie będzie.

Kończy się CM?

Fakt.

Kasa, kasa i kasa a sponsorami my nie lubimy być.

Producenci komplikują, zabezpieczają sprzęt itd.

Nexus też umiera bo wujek G uznał, że lepiej sprzedać jak oddać.

Nadchodzą nowe czasy.

Ale czy na pewno????

Linux umiera od lat ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Spodziewałem się, że CM kiedyś umrze, ale nie spodziewałem się, iż tak szybko.

Mówimy o spółce INC, więc nie wiem jak się to ma do wersji CyanogenModa.. Ale to czas pokaże. 

Tak naprawdę to CM od wersji 10.2 - nic nie wnosił nowego do systemu, prócz zmiany wyglądu nie może popisać się jakimiś nowościami. System, który gwarantuje tylko nową wersje buldu..to co to za system....

Ciekawe się zapowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na powiew świeżości.

wyklepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po 1. to koniec z Cyanogen OS nie CyanogenMod
Po 2. No właśnie. CyanogenMod a nie Cyanmod
Po 3. Już są Romy lineagemod także cm dalej będzie z nową nazwą i nowym logiem.
Tyle ode mnie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności