Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG K10] Wgrywanie czystego firmware/ systemu LG Flash Tool


DusieK

Rekomendowane odpowiedzi

 [LG K10] Wgrywanie czystego firmware/ systemu LG Flash Tool


Flashtool różnie reaguje z różnymi telefonami- często są problemy podczas instalacji. W razie czego piszcie i poszukamy rozwiązania. Nadmienię, iż jest to oficjalna metoda stosowana w serwisach, ale nie chwalcie się że z niej korzystaliście. 

 

Wymagania:

  • stock firmware http://lg-firmwares.com/lg-k420n-firmwares/
  • program flashtool 2014 https://drive.google.com/folderview?id=0B7HOe5UtQXT-flJBOV9mdWNpU2Yxa1pKSVc5QTE0ZG9aVnlDcmdjTWZxTDRKdU5iUVdKT2c&usp=sharing
  • telefon oczywiście
  • kabel usb

 

  1. Pobierz pliki, zainstaluj przede wszystkim sterowniki USB 
  2. Wchodzimy w tryb Download w telefonie ( wyłączamy go, na wyłączonym wciskamy Volume UP i podpinamy pod por USB- po chwili powinien uruchomić się tryb Download Mode)
  3. Otwieramy program LG Flash Tool - najlepiej jako administrator
  4. W pierwszym oknie zaznaczamy DIAG i CDMA
    W Select KDZ file - wybieramy plik z stock firmware
    flashtool1.pngflashtool2.png
  5. Następnie możemy wybrać następujące opcje:
    Normal Flash - instalacja bez wipe, czyli instalacja na istniejący soft
    CSE Flash  - instalacja z wipe, wymazuje wszelkie dane użytkownika
    flashtool3.png
  6. W kolejnym oknie wybieramy START
    flashtool4.png
  7. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to wyskoczy nam kolejne okno:
    flashtool5.png
  8. Wybieramy kolejno:
    a. Clear phone Sofrware....
    b. Zmień z County na Different Country
    c. Laungage - wyszukujemy Polish
  9. Potem klikamy OK
    Po chwili powinno pojawić się okno, które rozpocznie nowe wgrywanie firmware. Może to potrwać nawet do 20 min.
    Po ukończeniu wgrywania uruchomi się telefon z nowym firmware. 


Poradnik jest dziełem@NeoCM, ja TYLKO zmieniłem go tak, by użytkownicy modelu LG K10 wiedzieli jak wgrać poprawnie software na swoje urządzenia

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spróbuj KDZ'tem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz jeszcze raz stocka lub z innego źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa, jak komputer jest w trybie awaryjnym, to sterownik się instaluje i niby jest ok, ale jak przejdę do trybu normalnego i podłączę telefon, to dalej nie można zainstalować sterownika. Nie wiem czy faktycznie ma to coś wspólnego z tym, że mogę zainstalować softu. Próbowałem obydwa sposoby i nic. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom wiersz polecenia jako administrator i wpisz: bcdedit /set TESTSIGNING ON. Następnie zrestartuj komputer. Zrób co masz zrobić i aby wyłączyć tryb testu: ponownie uruchom wiersz polecenia jako administrator i wpisz: bcdedit /set TESTSIGNING OFF, następnie zrestartuj komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wysłałem w końcu do serwisu, bo nie dałem temu rady. Wgranie softu kosztuje 50 zł. Niestety europejskie centrum serwisowe to jakaś parodia. Naprawy płatne nie mają określonego terminu, jak zapytałem czy może to trwać pół roku, Pani z serwisu odpowiedziała, że teoretycznie tak. Mikt nie jest w stanie powiedzieć ile to może trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 15.03.2018 o 10:24, Daniel Mydlikowski napisał:

Mi wyskakuje  na 3 pozycji    Required info cannot be found      contact the system administrator . oco tu chodzi ?

Mam to samo. Żadna metoda z internetu nie chce zadziałać. Telefon cały czas uruchamia się do download mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności