Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Huawei P8] Problem z ładowaniem baterii


GGienek29

Pytanie

Witajcie, jak w temacie.. bateria ma 2%, nie chce pójść więcej, miga czerwona dioda, a gdy odłączę od ładowarki tel chce się wyłączyć. Czyli wykrywa ładowarkę, podtrzymuje prace telefonu, ale nie ładuje. Wymiana baterii nie pomogła, może wymiana złącza ładowania ? Czy po prostu płyta główna na wykończeniu ? Dodam, że na początku bez ładowania poziom baterii skakał, raz 5% raz 20%.. teraz już ładuje się do 2% i tak stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

 

Jak ja się cieszę że w końcu poprawiłem komuś temat!

 

Możliwe że złącze jest na wykończeniu. Jak długo masz tego P8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie może być wina złącza. Na logikę - jedyną wadą złącza USB może być uszkodzony pin czyli w praktyce albo ładuje albo nie ma żadnej reakcji na ładowarkę. Próbowałeś użyć innej ładowarki? Być może to wina softu - ma problem z prawidłową interpretacją napięcia na baterii. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Reset przez recovery robiłem. Huawei był niedługo używany, ale przez moją dziewczynę, która zdążyła w nim 2 razy rozbić ekran.. :D Innej ładowarki próbowałem, pod komputerem to samo. Muszę spróbować z nowym softem ale nie bardzo wiem jak wgrać ani skąd pobrać. Szkoda, że tu flashtool nie działa. Telefon jest z brandem plusa i nigdzie nie znalazłem takiego romu, tylko czyste, a z debrandowaniem sporo roboty.. :/ Z tego co wiem to wystarczy system wgrać do folderu dload i wgrać przez wpisanie kodu w dialerze. Raczej aktualizacji do 6.0 nie mogę instalować na brandowany rom plusa ? Rom można wgrać tylko z karty pamięci ? Mam 2GB a rom ma ponad 3.. 

 

edit. 

tel odłączyłem od ładowarki, wyłączył się, podłączyłem, włączyłem i ma 20% ale tak samo nie idzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, huawei jest mojej dziewczyny, jej nawet te gówniane aplikacje nie przeszkadzały. W takim razie odblokowanie bootloadera > debrand > instalacja romu z karty pamięci ?

I teraz prosiłbym o instrukcje debranowania, może ktoś ma lepszą niż na innym androidowym forum :> oraz o link do romu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To znowu ja. Wgrałem na kartę pamięci system do folderu dload, telefon uruchomiłem pod ładowarką ponieważ pod komputerem nie chce się włączyć ( udało się tylko wejść w tryb fastboot).. i teraz chce wgrywać system, ale okazuje się, że nie ruszy poniżej 20% baterii.. a mi aktualnie pokazuje cały czas 2% i nic nie idzie z tym zrobić. W menu serwisowym pokazuje, że bateria ma 2% ale ładowarka nie jest podłączona, a sam telefon pokazuje, że trwa ładowanie .. pomieszane to. Da się go jakoś oszukać, że ma więcej procent ? :D myślałem, że pod ładowarką pójdzie..

 

Dziwna sprawa, próbowałem go włączyć, żeby kombinacją klawiszy wgrał system z karty, nie udawało się, ciągle się włączał i wyłączał, w końcu przestałem i patrze a telefon jest wyłączony i normalnie ładuje.. po raz pierwszy. Tam chyba całkiem pada płyta główna i szaleje .. spróbuje wgrać system jak się naładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Udało się go jakimś cudem naładować po raz pierwszy i wgrałem system 6.0. Telefon sprawdzałem wszystko działało, do dzisiaj był włączony bez ładowarki. Oddałem telefon dziewczynie, zaczęła sobie ściągać wszystkie potrzebne aplikacje nagle telefon się wyłączył - wyskoczył komunikat, że się zaraz wyłączy. Włączyła i było ok 50% .. Ładuje się normalnie. To już jest chyba walnięta płyta główna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raz ładuje raz nie ładuje, raz bateria trzyma, raz spada. Aplikacje odczytujące dane z baterii na początku odczytywały dane i pokazywały, że wszystko ok.. teraz nie potrafią nic odczytać. Telefon jest świeży przecież, a baterię zmieniałem 2 razy. Pierwszą kupiłem, bo uszkodziłem starą by demontażu, a drugą kupiłem uznając, że poprzednia była jakaś wadliwa, że takie rzeczy się działy z telefonem.. ale druga bateria też nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności