Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG P760] Bootloop - nie uruchamia się, stoi na logo LG


thesebalek

Pytanie

Witam, mam problem z moim LG P760, męczę się z nim już rok, bez skutku. Bootloader jest zablokowany (więc nie ma możliwości wejścia w tryb fastboot).
Więc tak, rok temu szukałem sobie Custom ROM-a na L9-tkę i znalazłem CyanogenMod 12.1 (na Androidzie 5.0.1), ten ROM był na zablokowany bootloader i przyszedł mi świetny pomysł, żeby go zainstalować... Pobrałem aplikacje na telefon do rootowanie (poot-debug), pomyślnie został zrootowany. Po czym na Google Play pobrałem aplikacje "Flashify", posiada możliwość flashowania recovery, wybrałem w tej aplikacji TWRP (najnowsze, nie pamiętam już jaka to była wersja), przerzuciłem na telefon Google Apps i CyanogenMod-a, zrobilem wipe dalvik/data/cache i sflashowałem ROM-a, wszystko działało, ale po kilku sekundach od uruchomienia wyświetliło się "Aplikacja Ustawienia została zatrzymana", pomyślałem, że factory reset pomoże, więc w ustawieniach przywróciłem ustawienia fabryczne i po uruchomieniu, telefon prawdopodobnie stanął na bootloaderze. ;-;

Sflashowałem KDZ-etem telefon 30 razy (raz stawało na 4%, raz na 80%, raz na 15%, a pewnego razu doszło do 100%, ale dalej było na logu LG) , a nawet więcej i nadal nic, próbowałem także w trybie awaryjnego odzyskiwania oprogramowania i doszło do 91% i telefon zgasł i dalej nic. Doszedłem do wniosku, iż przed procesem wgrywania KDZ nie zrobiłem HARD RESET-a telefonu, więc są takie pytania:

- Jak ten telefon naprawić?
- Jak zrobić HARD RESET jak stoi na logo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak je się sprawdza?
Głównymi problemami są między innymi, podczas S/W Upgrade po 5m telefon wyłącza, ale jak się "przyfarci" to w ciągu tych 5m soft'a się zainstaluje, myślę, że rozwiązaniem tego problemu to będzie zrobienie HARD RESETU... Ale wszędzie szukałałem i nadal nie wiem jak go wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bootloader nie jest odblokowany więc nie zainstaluje przez fastboota recovery... KDZ nie wipe-uje danych, zostają wraz z aplikacjami, podejrzewam, że zostały jeszecze te aplikacje na Androida 5.1.1, dlatego występuję bootloop. A co do portu, próbowałem na Windows 10/8/7 i na różnych komputerach (laptopie i PC). Wiesz może jak takiego Wipe wykonać? (trzeba usunąć te aplikacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a tutaj ss z adb i ze sterowników

ss.png

Nie, żadna kombinacja nie działa oprócz tej w którą wchodzi się do S/W Upgrade...
Tak, Stock-i jakie były instalowane to "10a"(4.0.4), "20b"(4.1.2), oraz najnowszy, oficjalnym programem instalowany. Ogólnie żeby naprawić telefon wystarczy zrobić jego HARD RESET. Tylko nie wiem nadal jak go zrobić...

Poszostał mi chyba tylko OMAP Flasher albo kosz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem coś takiego na XDA. Poradnik dotyczy innego telefonu, ale może uda Cię się zrobić to analogicznie. Niestety po englishu, jeżeli będziesz miał problem z tłumaczeniem to napisz - postaram się to zrobić. 

Jeżeli nic nie pomoże to napisz - będziemy myśleć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności