Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Note 4 SM-N910F] "set warranty bit kernel"


Dawid Strupowski

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam note 4 i po ostatnim update od samsunga pojawił mi sie problem telefon zacina sie i sam restartuje od tego momentu pojawił się komunikat "set warranty bit kernel" 

Jestem zielony w sprawach kiedyś bawiłem sie sgs2 wiec sam wgrałem twrp przez co pozniej zrobiłem roota wgrałem cyanogen 14 tak cioł ze ledwo udało mi sie go wyłaczyć 

teraz mam plik ramkernel_n4-master.zip bo ktoś mi podpowiedział że zmiana kernela może pomóc po rozpakowaniu w folderze są foldery nie wiem co z nim zrobić czy to wogóle ma sens 

juz wgrywałem inne romy ale zawsze to samo ale na jednym znikną napis set warr.......  ale zacinał i resetował sie sam przed restartem pojawiaja sie na poł sekundy białe poziome paski

beckupa też mam na sdkart wiec co dalej i jak ??? pomoże ktoś?

 

Screenshot_2016-12-01-19-16-01.png

20161201_193021.jpg

20161201_193007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Popraw proszę nazwe tematu na zgodną z regulaminem tworzenia nowych tematów ;

Wgraj kernel przez twrp,  a tak z innej beczki,  upewnij się że to na pewno kernel do tego romu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Screenshot_2016-12-02-16-18-14.pngMam nadzieje że o to chodziło "Temat rozpoczynamy od tytułu który ma zawierać [Model telefonu] Nazwa tematu czyli w naszym przypadku " [Samsung Galaxy S Plus] Jak przywrócić telefon do ustawień fabrycznych ". W opisie umieszczamy niezbędne informacje odnośnie tego co wykonywaliśmy z telefonem krok po kroku i z czym may problem. Po ukończeniu procesu tworzenia tematu umieszczamy go na forum za pomocą przycisku "Napisz nowy temat"

Oczekujemy na odpowiedź." 

Ja już sie tak pogubiłem  w tym że nie wiem o co chodzi  

Jak chciałem z wipować  tel "could not find 'meta-inf/com/google/android/update-binary' in the zip file

wczoraj miałem problem z wgraniem kernela jakis faild 

Wiec znalazłem rom z kernelem.

Zauważyłem że jakiego romu bym nie miał i tak telefon sie tnie i zawieszcza 

 

15271670_331899590524825_702476101_o.jpg

Screenshot_2016-12-02-16-18-14.png

15321594_332417243806393_340077174_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć liczę na dalszą pomoc wgrałem najnowszy rom z sammobile telefon dalej sam się wyłącza i chwile podział i sam się wyłącza i później są problemy z włączeniem ale po czasie idzie go znowu włączyć na chwile i czasem włącza się tryb download z alertem jak za zdjęciu.

Wcześniej przed instalacja tego roma miałem na ekranie początkowym błąd ale po instalacji zostały tylko problemy wyłączaniem wyłączaniem się  z trybem download jak na zdjęciu po niżej .

Grzebiąc za rozwiązaniem problemu znalazłem ten filmik : co też nic nie dało 

Kupiłem też nową baterie i tez nic  :angry:

 

01a2058f62b96f49dc8b6ce735058914d3c065aded.jpg

01b9aa28cde3804b233389dc632693ac8254e34d2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedys też miałem identyczny problem. Po sflashowaniu złego kernela przy próbie włączenia telefon z automatu przechodził w tryb DOWNLOAD. Nie pamiętam już ale chyba sflashowalem kernel przeznaczony do wersji koreańskiej na swoim klte. Sflashowalem stocka z sammobile później znów custom Recovery i pomogło. Może Twój telefon jest uszkodzony fizycznie. Sflashowanie stocka w odinie pomaga zawsze. Jeśli wina leży po stronie software. To moja opinia ? ale zaczekaj na inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, PatrzKomuUfaszGb napisał:

Kiedys też miałem identyczny problem. Po sflashowaniu złego kernela przy próbie włączenia telefon z automatu przechodził w tryb DOWNLOAD. Nie pamiętam już ale chyba sflashowalem kernel przeznaczony do wersji koreańskiej na swoim klte. Sflashowalem stocka z sammobile później znów custom Recovery i pomogło. Może Twój telefon jest uszkodzony fizycznie. Sflashowanie stocka w odinie pomaga zawsze. Jeśli wina leży po stronie software. To moja opinia ? ale zaczekaj na inne ?

Mógł byś mi opisać krok po kroku skąd pobrać wersje koreańska spróbuje  w ten sposób wykluczyć usterkę software i czy podane alerty nie wskazują co fizycznie może być zepsute. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale ja zainstalowałem custom kernel koreański i pobralem go gdzieś z Xda wyskoczył odrazu komunikat na czerwono i po tym właśnie tak mi się porobiło. Nie rób takich akcji ja to zrobilem przez przypadek. Żółty napis jest zawsze po zainstalowaniu custom Recovery a ten czerwony zawsze pojawiał mi się dopiero gdy np. zainstalowałem ROM bazujący na aosp. Ale co to znaczy? Nie pytaj mnie, nie pamiętam ale nie ma to znaczenia przynajmniej na aosp a na TouchWiz nie wiem bo sam nigdy tego nie miałem, zawsze tylko żółty. 

N910G/F/T/P/V/W8 tyle jest wariantów N4. Czy jesteś pewny że pobrales z sammobile odpowiednią pod swój model? Może sflashowales zła w odinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O tego to nie wiem nigdy nie szukałem, a u nas na forum nie ma? Rozejrze się, czekaj

Ą tym czasem https://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/rom-nemesis-rom-note-7-port-n910g-t3482145/page150 podobno dobry ale to TouchWiz nie aosp. 

 

Czteroplikowce ratunkowe http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=1906:samsung-full-firmwares-4files-firmwares-pad-ap-modem-phone-cp-bl-bootloader-csc-pit-files&catid=55:samsung&Itemid=82

 

Samsung N910F Galaxy Note 4 LTE-A Repair Firmwares: 

N910FXXU1ANK4 / OXA1ANK4

https://usersfiles.com/kzhin5gktdmf/N910FXXU1ANK4_OXA1ANK4_Repair_Firmware.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, PatrzKomuUfaszGb napisał:

O tego to nie wiem nigdy nie szukałem, a u nas na forum nie ma? Rozejrze się, czekaj

Ą tym czasem https://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/rom-nemesis-rom-note-7-port-n910g-t3482145/page150 podobno dobry ale to TouchWiz nie aosp. 

 

Czteroplikowce ratunkowe http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=1906:samsung-full-firmwares-4files-firmwares-pad-ap-modem-phone-cp-bl-bootloader-csc-pit-files&catid=55:samsung&Itemid=82

 

Samsung N910F Galaxy Note 4 LTE-A Repair Firmwares: 

N910FXXU1ANK4 / OXA1ANK4

https://usersfiles.com/kzhin5gktdmf/N910FXXU1ANK4_OXA1ANK4_Repair_Firmware.zip

Super wreszcie jakaś doraźna pomoc dzięki!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności