Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S4 i9505] Problem z WI-FI


VeronVB

Pytanie

Witam,

zauważyłem, że jest problem z ROM'ami na bazie CM, używałem CM12/13 teraz przeszedłem na ResurectionRemix 5.7.4 i problem nadal występuje, mianowicie chodzi mi o WiFi, kiedy telefon przechodzi w deep sleep, odłącza WiFi. Kiedy telefon odblokuje, system ponownie łączy się z WiFi, pomimo opcji włączonej w ustawieniach 'Wi-Fi włączone w trybie uśpienia - Zawsze' system ją ignoruje. 
Chodzi mi o sytuację, gdy np. jestem w domu, ktoś mi napisze mi wiadomość na Whatsapp'ie wtedy gdy akurat tel jest w trybie uśpienia, nie dostane o tym 'powiadomienia', co strasznie zniechęca do korzystanie do tego ROM'a.

Zauważyłem gdy np. wyłączę WiFi zmienię w.w opcje na 'Wyłączony' włączę WiFi i wyłączę. Znowu zmienię na w opcjach na 'Zawsze' to WiFi działa wtedy jak powinno. Ale gdy będzie restart tel. lub zaktualizuje się coś w Play Store - problem powraca.

 

Poratujcie jakąś dobrą radą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Próbowałem też i tą opcje, z moich obserwacji wynika, że te opcje są całkowicie ignorowane przez telefon.

 

Wchodząc w Opcje -> Bateria w rubryce (na dole) "Wykorzystanie od ostatniego naładowania" klikając w "Wi-Fi" Mam taki obraz:

f5IW8BPd.png

 

Jak byk pisze, że wifi jest odłączane jak jest nie używane lub niedostępne. Po małym researchu w internecie wyczytałem, żeby wejść w Opcje -> Bateria -> Optymalizacja baterii i tam wyszukać "Google Connectivity Services" i wyłączyć tą optymalizacje, problem w tym, że tego u mnie nie ma :(

Szukając w Google Play powinna być to ta aplikacja:
 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.gcs

Instalując ROM'a wgrywałem GAAPS'y - Nano by jak najmniej mieć śmieci od google, których i tak nie używam. Jakoś przecież powinienem mieć dostęp do tej opcji, ale nie wiem jak. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawe, wgrywałem nowe firmware modemu i nic to nie zmieniło.

 

Wczoraj wieczorem poświęciłem trochę czasu, zrobiłem downgrade do 4.4 potem wgrałem oryginalnego 5.0.1 i następnie CM13.

 

Zauważyłem od razu, że na czystym sofcie (bez wgrywania dodatkowych aplikacji) nie wyłącza już WiFi.

 

Wypatrzyłem aplikacje - 'Ustawienia' z ikonką WiFi w opcji 'Optymalizacja baterii' to ją odhaczyłem dla bezpieczeństwa ;)

 

NxBteusZ.png

 

W WiFi w Ustawieniach ustawiłem dodatkowo:

'Powiadomienia o sieci' - Wyłączone

'WiFi włączone w trybie uśpienia' - Zawsze

Pasmo częstotliwości WiFi' - 2,4 GHz

'Kod regionu Wi-Fi' - Europa

 

Specjalnie zostawiłem na noc z włączone Wifi i rano mnie zaskoczyło, wszystko działała jak ma być powinno :)

 

Nie wiem jak specjalnie mogło wpłynąć wgranie oryginalnego softu na to wszystko, ale działa i nie będę wnikać.

Będę obserwować to jeszcze przez parę dni, ale wstępnie problem został rozwiązany.   :D

 

Dodam, że używam Greenify i Xposed i tel jest zrootowany, co na początku myślałem, że to może mieć jakoś wpływ na działanie Wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności