Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[nexus 4] problem z wgraniem TWRP


mrstrzepan

Pytanie

Omyłkowo na moim nexusie 4 wgrałem roma, który zablokował mi dostęp do recovery mode. Wyskakuje robocik z wykrzyknikiem. Wcześniej miałem wgrane TWRP. Znalazłem na forum info, że muszę wgrać ponownie TWRP i wszystko wroci do normy - bede mogł wgrać inny system. Problem jednak w tym, że nie mam na moim romie dostępu do google play. Znalazłem na YT tutorial jak wgrać twrp bez google play. Pojawił sie jednak kolejny problem. Wykonując polecenia z filmiku w momencie  gdy chce wybrać moj rom (android 5.1 LMY47D) w NRT to nie widzę go na liście. Tak jakbym wgrał rom, który nie jest dedykowany dla nexusa 4.

Jestem początkującym uzytkownikem wiec moze myle jakies pojecia. Jesli ktoś zna skuteczny sposób na uratowanie telefonu (wgranie TWRP, ktore pozwoli mi na wgranie poprawnego romu) bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Poniżej screen z NRT i screen z wersja systemu.

nrt.png

Screenshot_2016-11-20-09-37-05.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

link powyżej nie działa. sciagnałem ADB z neta.

wielkie dzieki za pomoc. Co prawda jako nowicjusz musiałem wspomóc sie filmikiem z YT ale Wasze wskazówki naprowadziły mnie na dobrą drogę. Temat można zamknąć. Gdyby ktoś potrzebował pomocy z podobnym problemem chętnie pomogę. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Roota masz?

Jeśli nie,  musisz zrootować;

Są dwie możliwości,

Albo wgrywasz twrp manager i z niego pobierasz i wgrywasz twrp,  albo bootujesz przez terminal emulator do trybu fastboot (su

Reboot fastboot,  lub bootloader)

I wtedy przez komendę fastboot flash recovery recovery.img

Wgrywasz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za szybki odzew. Niestety moj poziom zaawansowania jest niski i zanim odpisałem musiałem poszukać informacji w faq. Po przeczytaniu kilku poradników mam wiekszy bałagan w głowie niż wczesniej. Mam wrazenie, że root jest słowem wytrych posiadającym kilka znaczeń. Czy owy root to własnie custom recovery, które chciałbym wgrać ?

 

Wydaje mi sie ze nie moge wgrac twrp menager z poziomu telefonu gdyż moj telefon nie posiada google play. Co do terminal emulatora to nie wiem o co chodzi.

Czy mogłby mi ktoś wskazać linka z tutorialem, który bedzie rozwiazaniem problemu ? 

Chciałbym wgrać twrp podłaczajac telefon do komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To robisz to przez ADB. Ściągnij paczke, w Windowsie odpal cmd. Wpisz cd C:\adb (czy jaką tam masz lokalizacje). Wpisz reboot fastboot, potem fastboot flash recovery recovery.img. Ten plik ściągnij (to jest TWRP).

Wysłane z mojego nowiutkiego LG G3

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, King_Stone_69 napisał:

To robisz to przez ADB. Ściągnij paczke, w Windowsie odpal cmd. Wpisz cd C:\adb (czy jaką tam masz lokalizacje). Wpisz reboot fastboot, potem fastboot flash recovery recovery.img. Ten plik ściągnij (to jest TWRP).

Wysłane z mojego nowiutkiego LG G3
 

paczke sciagam np z tego miejsca ? 

a twrp np z tego ? 

bedzie spoko  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności