Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Odblokowywanie Bootloadera w Xperii M - oficjalna metoda sonego


ml13

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś napiszę, a dokładnie przetłumaczę poradnik od Sony jak odblokować bootloader w każdej xperii 2011+ ;)
 

 

Please note that you may void the warranty of your device and/or any warranty from your operator if you unlock the boot loader. See your device's warranty statement for details. Additionally, due to the modified device software, Sony’s repair network will likely have to replace key components before it can properly test, repair and verify your device using our repair tools and software. Consequently, if Sony performs a warranty repair, Sony will likely charge you a significant service fee for the additional costs caused by your modification of the software.

Sony can no longer guarantee the full functionality of your device, and will not be responsible for any unsigned custom software being flashed to the device after the boot loader is unlocked. Certain functions in your device might cease to work, and performance might not be ideal. You might also damage your device permanently. In the worst case, unlocking the boot loader will cause physical injuries or material damage, for example, due to the device overheating.

Certain content on your device may also be inaccessible due to the removal of DRM security keys and the secure user data partition while unlocking the boot loader. We advise you to create backups, since user data, settings and accounts will be removed. For Xperia™ devices released 2013 or later (for example Xperia™ Z and Xperia™ ZL), the SD card of your device will be formatted and you will lose all content (for example photos, music, videos) when you unlock the boot loader.

With all of the above in mind, you should only unlock the boot loader of your device if you are an advanced user with good knowledge of the technology and risks involved. We recommend standard users not to unlock the boot loader, as it is not needed. We are proud to deliver great software experiences through our rigorously tested and official software releases.

If you are fully aware of the risks involved, and have a deep knowledge about these technologies, continue to the unlock boot loader instructions page. You should be aware that unlocking the boot loader will not give you root access. The only way to get root access is to flash a custom ROM with root access.

W skrócie oznacza to, że odblokowując bootloader tą metodą automatycznie tracimy gwarancje (możemy ją później odzyskać blokując bootloader), a w nowszych modelach (2013) metoda ta formatuje /sdcard (pamięć wewnętrzna).
 

 

Some customers with unlocked boot loaders have experienced problems when they are accepting over the air upgrades (FOTA - Firmware upgrade Over The Air). For customers that have unlocked the boot loader, please do not accept any over the air upgrades. For additional information, check out the hints and tips from the community on the XDA forum.


Po aktualizacji najlepiej nie aktualizować telefonu inny sposobem niż flashtool!
SUS i PC Companion wywalą nam błąd modyfikacji, a FOTA (aktualizacja przez WiFi) najpewniej spowoduje Soft Brick.

1.0 Najpierw trzeba sprawdzić, czy w ogóle możemy odblokować bootloader.
1.1 Uruchamiamy aplikacje Dialera (połączeń).
1.2 Wpisujemy *#*#7378423#*#*. Włączy nam się Service Menu
1.3 Przechidzimy do Service info->Configuration->Rooting Status
1.4 Wyskoczą nam tu informacje o bootloaderze, wyjaśnienia poniżej :
- Bootloader unlock allowed: Yes to możemy odblokować tą metodą
- Bootloader unlock allowed: No to za darmo nie odblokujemy i możemy sobie tą metodę odpuścić
- Bootloader unlocked: Yes to już mamy odblokowany bootloader
2. Potrzebny nam jest IMEI lub MEID, wieć w dialerze wpisujemy *#06# i przepisujemy go na kartkę czy do notatnika :)
3. Udajemy się na stronę sony i klikamy przycisk "Continue"

http://unlockbootloader.sonymobile.com/instructions

4. Potem klikamy "Yes, I'm sure"
5. Na kolejniej stronie zaznaczamy oba "I acknowledge..." i klikamy przycisk "I accept"
6. Na następnej stronie wpisujemy
- Name - cokolwiek ;
- IMEI or MEID or IDID - swój numer IMEI lub MEID (pkt 5) (jeśli mamy więcej niż 14 znaków to 15 (i kolejne) nie wpisujemy) ;
- E-mail - swój (prawidzwy) e-mail na który przyjdzie klucz do odblokowywania.
Zatwierdzamy przyciskiem "Submit"
7. Nasz komputer sam nie wykryję telefonu w trybie fastboot, więc musimy pobrać te 3 pliki :
Sterowniki (ADB+fastboot oraz Google ADB+Fastboot)

http://www55.zippyshare.com/v/52264444/file.html

Sterowniki z Flashtoola (.exe, podczas instalacji sterowników wystarczy wybrać "Fastboot Drivers"):


http://www.androidfilehost.com/?fid=9390362690511176454

Fastboot :


http://www55.zippyshare.com/v/94132740/file.html

8. Rozpakuj fastboot (i sterowniki) tam gdzie łatwo je znajdziesz (najlepiej do C:\fastboot).
9. Wyłącz urządzenie i wgraj sterowniki trybu fastboot (zwykłe trzeba ręcznie przez Menedżer Urządzeń, a z Flashtoola instalką).
10. Podłącz do komputera przytrzymując przycisk trybu Fastboot.

Sony Ericsson Xperia™ PLAY - przycisk [SEARCH]Sony Ericsson Xperia™ arc/S - przycisk [MENU]Sony Ericsson Xperia™ neo/V - przycisk [MENU]Sony Ericsson Xperia™ pro - przycisk [MENU]Sony Ericsson Xperia™ mini/pro/pro hd - przycisk [Vol+]Sony Ericsson Xperia™ ray - przycisk [Vol+]Sony Ericsson Xperia™ active - przycisk [Vol+]Sony Ericsson Live with Walkman™ - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ S - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ P - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ Go - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ U - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ Sola - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ Acro S - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ ion - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ Miro - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ Tipo/Dual - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ V - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ J - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ T/TX - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ E/Dual - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ Z/ZL - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ L - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ SP - przycisk [Vol+]Sony Xperia™ Tablet Z - przycisk [Vol+]W reszcie urządzeń : [VOL+]

11. Zależnie od windowsa robimy tak :

 

Win XP : 1. Start->Uruchom, wpisz "CMD".
2. W oknie CMD wpisz "cd /adres do folderu z plikiem fastboot.exe"

Lub :

 

Win Vista 7 / 8 / Blue - Jak "Win XP"
albo:
- Wchodzimy do folderu z fastboot.exe, przytrzymujac [sHIFT] klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy "Otwórz okno polecenia tutaj"

13. Teraz w CMD wpisujemy "fastboot.exe -i 0x0fce getvar version" i jeśli wrócą nam jakieś liczby (np "0.3") to znaczy, że mamy połączenie z urządzeniem.
14. W CMD wpisz "fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKEY", gdzie KEY to klucz który otrzymaliśmy na maila (Ten krok odblokowuję bootloader i formatuję urządzenie!).
15. I koniec :) Ciesz się odblokowanym bootloader i wgrywaj co chcesz :P

UWAGA!!!
Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie twojego telefonu. Pamiętaj, wszystko robisz na własne ryzyko, i na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

mam już tego bootloadera na mojej mce i po wlaczeniu wyskakuje logo sony potem xperia i na koncu te fale. czy oznacza to ze nie mam androida?

Gdy odblokujesz bootloader to usuwają się dane, więc telefon może się dłużej włączać.

Jeśli nadal jest coś nie tak, to skorzystaj z tego poradnika i zaflashuj od nowa stocka, co prawda poradnik jest dla Z1C, ale metoda jest taka sama. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/3748-xperia-z1-compact-flash-instalacja-oficjalnego-stockowego-firmware/?hl=%2Bstock+%2Bfirmware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Dondek to sprawdź kabel, port usb i czy na pewno stery się wgrały

i nie kropkuj mi tu, skąd ja miałem wiedzieć że masz win7?? nawet jeśli napisałeś to w którymś temacie, to co?? jak widzisz czytam i odpowiadam codziennie na nowe tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.
Wykonałem wszystko wg instrukcji no i oczywiście włączam urządzenie i... wisi mi na animacji (tej z tymi kolorowymi falami). Wisi, wisi i się nie włącza... :/
Ktos coś?

EDIT:
@Piotrek Caban_57073 jak rozwiązałeś ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj wipe. [to się zdarza czasami]

Jak nie pomoże to wgraj jeszcze raz stocka i spróbuj od nowa.

 

ps. też miałem takie przypadki w Sony ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj wipe. [to się zdarza czasami]

Jak nie pomoże to wgraj jeszcze raz stocka i spróbuj od nowa.

 

ps. też miałem takie przypadki w Sony ;)

"Wykonaj wipe"... Jakieś szczegóły by się przydały Kolego dla kogoś zielonego w SONY... :/

 

EDIT:

No i kupa. :/ Wgrałem stockowy soft flashtoolem i dalej wisi "na falach"... -.-

 

Coś?? Ktoś??

Edytowane przez RadzioNGH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o bootanimacje chodzi, bo Xperia ma takie fale na fioletowo

Dokładnie jak Kolega mówi. I teraz nie wiem co dalej robić. Na tym etapie wisi i mieli... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj power i volume down, powinien sie wylaczyc

Pozniej wgraj na nowo stock i zaznacz tam by zrobil wipy (czyli formatowanie)

OK, chyba się udało. Tym razem się włączył.

I sprzawdzam status bootloadera, to jest napisane: "Bootloader unlock: YES". --> Oznacza to, że mam już odblokowanego bootloadera, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadzioNGH bootloader unlock allowed yes? czy bootloader unlocked yes? jeśli to drugie to masz odblokowany

nie ma takiego słowa u mnie jak "unlocked" Jest jak wspomniałem "Bootloader unlock: YES".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności