Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG Optimus G3] Bootlop po optymalizacji aplikacji


Adam Marszalec

Pytanie

Witam, ostatnio pojawił się problem w moim lg g3. Po wyjęciu telefonu z kieszeni pokazało się okienko informujące o optymalizacji aplikacji 1 z 48 i uruchamianiu systemu android. Po skończeniu telefon uruchamia się ale nie pokazuje ekranu blokady tylko znowu ta optymalizacja i tak już przez cały dzień. Dodam, że wyświetlona była informacja, aby podczas optymalizacji, nie wyjmować baterii. Dopiero po zniknięciu tego okienka i nastąpieniu włączającego się loga wyjąłem baterię, bo trwało to długo. Jak już napisałem nie mogę włączyć telefonu. Poradzicie coś czy tylko hard reset?

Edytowane przez PeliKan
Poprawiłem nazwę, następnym razem proszę stosuj się do regulaminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Być może telefon nie dokończył aktualizacji aplikacji. Może na początku w cache sprawdza, czy suma kontrolna wydzielonych rzeczy jest poprawna, jak nie - to wykonuje aktualizacje. Jednak może sie wyłączać , gdyż już jakieś zmiany zrobił na danej aplikacji, więc jej aktualizacje pomija. Ale że jest błędna suma, chce wykonać aktualizacje na aplikacjach, które już ma. Ot i klasyczny loop. Jeśli bład w aktualizacji aplikacji powoduje bootloop nie trzeba wykonywać hard resetu, reinstalacji softu itp. Jeśli masz custom recovery, wykonaj WIPE DALVIK/ART CACHE. "Aktualizacja aplikacji" to nic innego, jak konwertowanie aplikacji na format Art (wydzielenie wydzielenie wszystkich "javnych" rzeczy z aplikacji do cache i wstępne uruchomienie tak, żeby użytkownik miał poczucie, że aplikacje uruchamiają się szybciej). jeśli nie, w fastboocie możesz trzasnąc fastboot erase cache . Podkreślam jak zawsze - nie biorę odpowiedzialności za ew uszkodzenia i nie gwarantuje powodzenia sytuacji. Ale z tego co piszesz - to rzeczywiście powinno pomóc. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności