Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Trzy telefony do wyboru - 1299zl


mtkiesz

Pytanie

Witam serdecznie, mój stary telefon LG G4 Stylus padł, poszukuje nowe urządzenie.

Moje oczy skierowały się ku

ASUS ZenFone 2 ZE551ML

Lenovo Moto Nexus 6 

Lenovo Moto X Style

 

Który byście polecili z tych 3? A może macie inne propozycje? 

Troszkę o tym co poszukuje

Poszukuje telefonu do codziennego użytku, mam na myśli grę podczas nudnych wykładów, dość szybkie działanie. Ekran w granicach do 6". Dobrze by było gdyby miał 16/32gb pamięci wewnętrznej. Może coś koło 3/4gb ramu. Dual sim może być, ale nie musi.

Czytałem dużo pozytywnych opinii o tym asusie. Byłem pewny kupna asusa, ale jak zobaczyłem lenovo mam wątpiwości. Dlatego pisze do Was ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

w tych pieniądzach popatrzyłbym na produkty Xiaomi. Teraz już oficjalnie w polskiej dystrybucji. Choć sam kupowałem spoza oficjalnych kanałów - łącznie 5 szt w ostatnim roku dla całej rodziny i siebie oczywiście. Wszyscy są mega zadowoleni. Za ok. 900 zł kupisz Redmi Note 3 Pro - bije na głowę Asusa. ekran 5,5 FHD 3gb rom 32 ram dual sim+ sd. Android 6 bateria 4100mha, skaner palucha i wiele innych w tym irDA. Konkurencja bez szans. I działa super. Procek Qalcoma Snapdragon 650 w antutu kręci ponad 70K

Jak 6" Xiaomi MI Max 6,44 super maszynka za ok 1300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym Proponował też Xiaomi ale nie Mi Mix, bo faktycznie jest strasznie kruchy. Za Note 3 Pro moża się rozglądać. Sam bym chętnie kupił gdybym miał tyle pieniędzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje za takie zainteresowanie

Ale telefony tz "Chińskie" nie posiadaja full menu(zwykłego menu z aplikacjami poza pulpitem głównym), a te które podajecie nie posiadaja full menu, tylko wszystko jest na puplicie. Czy się myle?

A ktoś podałby model telefonu który posiada tz full menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, mtkiesz napisał:

Ale telefony tz "Chińskie" nie posiadaja full menu(zwykłego menu z aplikacjami poza pulpitem głównym), a te które podajecie nie posiadaja full menu, tylko wszystko jest na puplicie. Czy się myle?

Wgrywasz sobie dowolny launcher z Google Play i masz zwykłe menu. Choć i tak szczerze - osobiście lubię ten układ z MIUI w moim Xiaomi Redmi Note 2 ;) . A jak chcesz mieć menu np. jak w większości telefonów:
 

1. Pobierasz sobie launcher np. Google Now Launcher - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.launcher&hl=pl

2. Na Xiaomim wchodzisz w ustawienia -> zainstalowane aplikacje -> ustawienia aplikacji domyślnych -> launcher

I tam możesz zmienić launcher na dowolny. Chcesz Google Now Launcher - bierzesz go. Chcesz mieć jak w Asusie - użyj ZEN Launcher (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asus.launcher). Chcesz mieć jak w Blackberry - użyj BlackBerry® Launcher (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blackberry.blackberrylauncher). :)

175238ud8vjlmbvtllz8r8.png

Xiaomi jak każdy androidowiec daje Ci ogromne pole do popisu przy dostowywaniu telefonu pod siebie. Nie warto skreślać dobrych telefonów bo się nam domyślne menu nie podoba - zawsze możemy wgrać inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

xiaomi mi 5 albo oneplus 3.

wracając do luncher'ów instalujesz sobie na chińczykach coś np. nova luncher. I masz full menu jak to nazywasz. Osobiście korzystam z max luncher. To także ewentualne rozwiązanie do Mi 5. OnePlus 3 to praktycznie czysty android więc problem znika. Oczywiście w każdym praktycznie modeli Xiaomi zainstalujesz np. Cyanogenmod. W Oneplus 3 chyba też ale nie ma po co - stockowy rom jest ok. Bez problemu mogę polecić też wstecznie Oneplu 2 i Oneplus 1 (1 oryginalnie na Cyanopgenmod). Ale wbrew pozorom Miui od Xiaomi ma wiele zalet szczególnie jeśli lubisz "pogrzebać" głębiej. Za chwilę pojawi się Redmi Pro - co pomiędzy linią Redmi a Redmi Pro - jest już w chinach ale nie w polsce chyba że chcesz powalczyć z instalacją miui polska. W redmi Pro ekran 5,5" podwójna kamera z tyłu. Niezły sprzęt. Sam osobiście czekam aż pojawi się w Polsce u mojego sprawdzonego dystrybutora.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie, zapomniałem napisać żebyś nie kupował Asusa. Odradzam dlatego, że mój brat miał Asusa klasy średniej i to jak wyglądał po półtora roku i jak źle działał system przekonało mnie do nie interesowania się żadnym modelem od tej firmy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 7.11.2016 o 17:55, mtkiesz napisał:

troszke wybrzydzam, a telefon do 1500zl? jednak fundusze pozwola mi na wiekszy wydatek ;)
myslalem nad asus zenfone 3, ale jezeli moge, zdam się na Wasze propozycje ;)

Galaxy S6 jeśli chodzi o manualne możliwości fotograficzne. - Natomiast S5 jeśli chodzi o wytrzymałość.

 

S5: Wytrzymałość na wodę oraz USB 3.0 (5.1.1 lub KitKat - bo i tak praktycznie nie ma opcji manualnych w Aparacie,w szczególności do S5 Neo który miał na Starcie Lollipopa.)

S6: UFS 2.0 [SSD]/LPDDR4,OIS,Gorilla Glass 4,Exynos (od Marshmallow [Pierwotnie: Lollipop] aż do najnowszego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

S 5 całkiem spoko mam go około 2 lat i śmiga do dziś a przeszedł już bardzo dużo ? Śmiało mogę go polecić. Dużo Romów do wyboru i różnych modow, naprawdę dużo możliwości. Ale to raczej już dziadzius nie ma się co oszukiwać. W mojej opinii tylko Samsung, dużo modow i prosty do modyfikacji. Ja osobiście chciałem Note 7 ale wiemy jak ten model zakończył swój żywot, teraz to już lepiej zaczekać na s8. Wiem wiem.... drogi bedzie a w Polsce to już masakra, z tym mam troszkę lepiej. U mnie sprzęty itp. sa troszkę tańsze. Ale ogólnie to Note 8 lub s8, jeśli już to coś z tych dwóch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

S6 też dobry, mój brat ma s6 EDGE. Trochę się nim bawiłem, dziala szybko i całkiem sprawnie na stocku bez roota. Więc myślę że po modyfikacji, mam tu na myśli pozbycie się zbednego shitu może być bardzo dobrym wyborem. I już nie takim drogim? patrzyłem na Xda kiedyś, jest spory wybór Romów modow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności