Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG G2 Mini] Brick - Ratowanie telefonu


d4mian.94@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Możliwe, że taki temat już jest tutaj i może setny raz się powtarza, ale warto to chyba odświeżać. 

Z racji tego, że dziś uwaliłem swojego LG G2 Mini w taki sposób, że chciałem wgrać inny custom, ale coś na 100 % źle zrobiłem - moja wina. 

I musiałem to naprawić. Telefon mój nie chciał się ładować po podłączeniu do PC pojawiał się na kilka sekund żółty trójkąt i gasł ekran. Na początku próbowałem go uruchomić niby wszystko dobrze szło, logo LG 2. 3 sekundy pojawiał się mały biały napis error i telefon gasł. Próbowałem zrobić to kilka razy, ale już nie było potem żadnej reakcji.

Przedstawionym sposobem uratowałem swojego LG G2 Mini 

 

Nie będę podawał sterowników już bo jeżeli ktoś uwalił telefon to musiał już mieć wcześniej stery.

 

A więc zaczynamy:

 

Potrzebny będzie nam program do wgrania nowego ROM LG_Flash_Tool_2014.zip

Android 4.4.2 Stock do pobrania

 

https://drive.google.com/file/d/0B_GQiXBeeVJgazdXR3BxeVpZeWs/view?usp=drivesdk 

 

 

 

Telefon musi/powinien być wyłączony. Trzymając przycisk zwiększenie głośności podłączamy go do PC

 

teraz jak już mamy wszystko odpalamy LG Flash nie zmieniamy nic w programie

.1.png

 

Po dodaniu Select KDZ file pole Version samo się uzupełni. Po wykonaniu tych czynności klikamy na CSE Flash.

 

2.png

 

Pojawi nam się kolejne okno. Nic nie wpisujemy. Klikamy na start.

 

3.png

 

Po wciśnięciu START przechodzimy dalej i ustawiamy wszystko tak jak jest i klikamy OK

 

4.png

 

Pojawi nam się takie coś. W moim przypadku telefon jest odłączony bo jestem świeżo po tej operacji. 

wszystko zadziałało prawidłowo. 

 

Każdy robi to na własną odpowiedzialność.

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak na szybkiego podaje bo nie na mnie w domu z tego linku możesz pobrać sterowniki do swojego lg i jak wrócę również zamienię host jeżeli jest z chomika zabronione. Jeżeli dalej nie będzie chodzić sterowanie to Podwale inne o to link http://www.lg.com/pl/wsparcie/oprogramowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz wyłączony telefon pod kabel usb (najlepiej oryginalny od tego modelu i w dobrym stanie) pod jedno z tylnych gniazd usb w PC i wejdz w menadżer urządzeń i zobacz czy nie ma nieznanych urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpal tryb download bez baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic,  sprobuj wgrać mu stocka przez kdz w trybie emergency (może podziała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trochę jaśniej?? Stocka mam (chodzi o bazowego andka do tego modelu 4.4.2??). Ale ale co to za program kdz jak jak uruchomić tryb emergrncy??

 

P.S. Znalazłem w międzyczasie program LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix. Nie wiem czy to o ten chodziło, ale podczas jego instalacji wyskakuje mi błąd "... na komputerze nie znaleziono mfc100.dll ..." Patrzyłem w sieci co ten komunikat oznacza ale nie znalazłem konstruktywnego rozwiązania (dysk mam sprawny - sprawdzałem, wirusów nie mam - sprawdzałem).

 

P.S. Znowu ja...

Udało mi się rozwiązać problem z mfc100.dll. i zainstalowałem program Lg Flash tools ale niestety program ten nie widzi tel. Jakimś cudem telefon po podłączeniu do usb (nie zawsze) zaczyna się ładować i nawet raz próbował się włączyć. Podczas próby włączenia telefonu znowu przestał reagować na podłączanie pod USB do PC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz że nie napisałem dokładnie o co mi chodzi,  lecz pracuję teraz na zmiany popołudniowe i pisze jak mam czas;

http://forum.xda-developers.com/g2-mini/general/guide-unbrick-bricked-wrong-aboot-img-t3128896

Znalazłem taki oto przypadek na xda,  jak będę w domu to moge Ci wszystko wytłumaczyć co zrobić według tego poradnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbym wdzięczny. jeśli chodzi o:

 

"You don't need to discharge it..
1) take out the battery
2) plug the phone in a PC via micro USB
3) while holding volume up, put in the battery
4) screen whill pop up asking you to hold volume up, relise it and press it agen till you get in download mode."

 

To sprawdziłem i nie działa ale tam niżej powołują się jeszcze na kolejny temat gdzie piszą jeszcze o jakiś testpoint-ach a tego już nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas włączania komputera wyświetliły mi się sterowniki do instalowania ale niestety pomimo nie odłączania telefonu pojawiły się komunikaty "urządzenie odłączone" Poniżej ss.

 

 

Ssterowniki - instalacja.jpg

 

Obecnie telefon jak nacisnę raz przycisk power to wyświetla się ikona baterii i widać, że telefon się ładuje. Jakieś pomysły. Czy to może przybliża mnie do unbrick-a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,  wgraj jeszcze raz sterowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności