Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S IV GT-i9505] CyanogenMod 11 - Oficjalny wątek


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

CyanogenMod 11

 dla Samsung Galaxy S IV i9505

post-1-0-14154000-1383422106_thumb.png

 

jest to oficjalny wątek gdzie pobierzecie firmware CYanogenMod 11
WYmagany najnowszy CWM : http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1740-galaxy-s-4-gt-9505-clockworkmod-recvoery-wer-6047/
 
post-7223-0-70334300-1394307625.jpg
 

Jak zainstalować:

  • Pobierz plik zip z romem
  • Pobierz plik zip z Gapps
  • Full Wipe + Cache + Dalvik format
  • Zainstaluj plik zip z ROMEM przez recovery
  • Zainstaluj gapps
  • Reboot

Download:

http://get.cm/?device=jfltexx&type=nightly
http://goo.im/gapps
 
 
 



Warto dodać do pierwszego posta, że rom prawidłowo się instaluje z recovery TWRP 2.7.0.1.
Recovery można zainstalować z aplikacji Recovery Tools ze sklepu

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.mkrtchyan.recoverytools

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jestem bardzo zadowolony z CM 11 mam teraz 11-20140217-nightly i muszę przyznać że nie mam się do czego przyczepić.... jest tylko problem z klawiaturą - brak jakichkolwiek wyrazów w słowniku i nie działa metoda wprowadzania swype.... ale pewnie będzie to szybko poprawione bo czytałem że ta kompilacja ma w fazie testów właśnie klawiaturę.... czy ktoś zaobserwował jeszcze jakieś błędy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem wystarczy doinstalować klawiaturę google :) CM jest genialny :) tyle romów i nareszcie strzał w 10 :)

Dlatego nie działa pisanie gestami? Można coś z tym zrobić?


Co może być przyczyną że telefon zawiesza się podczas próby ładowania na wyłączonym? Wyświetla się duża stockowa bateria po chwili znika i tel wisi.... radio I9505XXUEMKF wersja CM 11-20140326-NIGHTLY-jflte? Mam 2 identyczne telefony na jednym znika mi duża bateria pojawia się mała i rozpoczyna się proces ładowania - na drugim w tej samej konfiguracji nie działa.....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina romu, dzieje sie tak juz od 5 aktualizacji... jeden tel dziala poprawnie drugi nie.... sadze ze to moze byc wina bootloadera? to chyba on odpowiada za start tel po podlaczeniu do ladowarki..... czy istnieje mozliwosc wgrania samego bootloadera? chyba ze CM ma swoj.... ale watpie poniewaz zawsze na poczatku widac wielka baterie z pierwotnego romu z oryginalu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siedzę na nightly z 18 kwietnia, żadnych problemów.

Czasami występuje bug (ale on już jest od wielu wydań), że przy dodawaniu konta (twitter, fb lub inne) jest FC, ale po kliknięciu ok jest wszystko w porządku.

Konto dodane jest prawidłowo, a także prawidłowo się synchronizuje.

 

Warto dodać do pierwszego posta, że rom prawidłowo się instaluje z recovery TWRP 2.7.0.1.

Recovery można zainstalować z aplikacji Recovery Tools ze sklepu 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry pozdrawiam wszystkich użytkowników S4. To mój pierwszy post tutaj, więc pozwólcie na kilka słów wstepu.

Od momentu gdy stałem się szczęśliwym użytkownikiem GLAXY SII prawie od razu zacząłem szukać alternatywnych ROM"ów.

Strasznie mnie wnerwiało to że nie mogłem zdeinstalować aplikacji które do MOJEGO telefonu dodał operator (wówczas Plus) i producent telefonu.

Korzystałem z doświadczeń zdobytych przy okazji instalowania gotowanych ROM'ów na (niegdyś) cudownym telefonie HTC TyTNII Kaiser (mam go do dziś)

Nie ma sensu przypominać sobie wszystkich zainstalowanych ROM'ów, ale jedno chcę powiedzieć wyraźnie: najważniejszy w takiej sytuacji jest dostęp do wsparcia i systematycznych aktualizacji. Te dwa warunki wypełnia korzystanie z efektów pracy zespołu który przygotowuje ROM Cyanonogenmod. 

Mam w tej chwili S4 i9505 z systemem na bazie KitKat 4.4.4 i prawie codziennie jestem w stanie ŁATWO go aktualizować. Co więcej, po kilku dniach pracy udało mi się osiągnąć stan w którym aktualizacje wchodzą "gładko" a moje wszystkie ustawienia, aplikacje, a przede wszystkim TASKER są zachowane.

Jednoznacznie stwierdzam , że Cyanogenmod otworzył drzwi to absolutnie komfortowego korzystania z mojego telefonu.

Przy okazji mam kilka wątpliwości, ale i jak sądzę doświadczeń w użytkowaniu Taskera, wobec tego szukam osób z którymi mógłbym na ten temat wymieć opinie, udzielić pomocy i uzyskać pomocy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK dzięki! Jeszcze jedno pytanko. Mój S4 i9505 jest z andkiem 4.4.2 i czy da się mu normalnie wgrać cyana? Naczytałem się o jakiś flagach, knox'ach itp. i teraz nie wiem czy jak będę wgrywał mu CM11 wg tej instrukcji to nic nie zepsuję. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja nie dawno zainstalowalem CM11 dokładnie tydzień temu a wersja to 4.4.2 i jak na razie śmiga wyśmienicie nie narzekam, co do baterii to jak sam wiesz by dłużej używać trzeba mieć ciemne motywy najlepiej czarne wtedy masz pewność ze AMOLEDy świeca minimalistycznie co przekłada sie na niski pobór prądu, do tego jakie aplikacje działają w tle itd itp mozna wymieniać sporo a każdy będzie miał inne odczucia. Ja widzę ze jest lepiej ale nie ma co oczekiwać na uuh aaah to nie epokowa komórka a smartfon powiem tak jak malo piszesz i sporadycznie używasz multimediów to na dwa dni wytrzyma tylko to malo to malo sprecyzowany czas pisania i ilosci

 

Apropo czy ktos juz aktulizowal do cm-11-20140708-SNAPSHOT-M8 ?

czy nie ma problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, mam problem z cm-11-20140726-NIGHTLY po wgraniu na poczatek CM a później zaktualizowaniu do nawet najnowszego CM ROM w wersji 20140729 nie działa mi aparat wyskakuje komunikat że "niestety, aplikacja APARAT została zatrzymana" czy ktoś może mi coś pomóc w tym temacie, nie wiem czy to tylko ja mam taki problem ??

Mam S4 LTE z orange. Kiedyś miałem S3 i tam się już bawiłem CM, teraz po zmianie telefonu chciałem wgrać CM na S4, ale zastanawiam się czy to był dobry pomysł.

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności