Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Wszystko o custom romach] Gdzie jest sklep Google Play?! - czyli wszystko o GAPPS 'ach


King_Stone_69

Pytanie

Zapewne wielu z was wgrywając romy czy to CM, RR, Slim, Omni nie znalazło sklepu Google Play, a także aplikacji "Usługi Google".

 

Ale zacznijmy od początku - GAPPS. Co to jest?

 

Jest to po prostu paczka aplikacji od Google zawierająca m. in. w/w aplikacje.

 

Ale dlaczego są osobno?

 

Google nie wydaje certyfikatów (a więc licencji) na umieszczanie ich w custom romach, byłoby to po prostu nielegalne. Można je pobrać z tąd: http://opengapps.org/

 

Wszytko fajnie ale... co oznacza ARM, ARM64, x86 i x86_64?

 

To są architektury procesorów. Arm i ARM64 to architektury popularnych Snapdragon'ów, Hisilicon'ów, Exynos'ów z kuźni Samsunga i MediaTek'ów. x86 i x86_64 to architektury Intel Atom'ów (patrz Asus Zenphone). Architekturę można sprawdzić przez Cpu-Z ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z&hl=pl zakładka system, linijka kernel architekture, może pisać armv7l co oznacza ARM).

 

Dobra, wybrałem już architekturę i wersję systemu... Aroma? Super? Stock?

 

To jest już właściwie umowne. Każdy wybiera co chce.

 

A czym to się różni?

 

Zawartością aplikacji. Najlepiej jest wybrać paczkę pico która zawiera jedynie:

- Google Play

- Usługi Google + framework

- synchronizację kalendarza.

W paczce nano znajdziemy dodatkowo Wyszukiwarkę Google.

 

Micro:

- Google Play

- Usługi Google + framework

- synchronizacja kalendarza z kalendarzem (podmienia kalendarz systemowy)

- wyszukiwarka

- launcher Google Now

- Text-To-Speech

- GMail

 

Full:

- Chrome
- drukowanie w chmurze
- Gmail
- Google+
- kalkulator (podmienia systemowy)
- zegar (podmienia systemowy)
- dokumenty
- dysk
- Fitness
- Keep
- Wiadomości i pogoda
- tagi NFC (podmiana)
- książki
 - Gry Google Play
- Filmy Google Play
- Muzyka Google Play

- Google Play Newsstand
- Google Sheets
- Google Slides
- Hangouts
- mapy
- zdjęcia
- wyszukiwanie głosowe
- TalkBack
- YouTube

 

Paczka stock zawiera dodatkowo aplikacje z Nexus'ów, super wszystkie od Google, a Aroma ma możliwość zainstalowania jakich chcemy aplikacji.

 

Aplikacje instalujemy przez recovery. W razie instalacji złej paczki instalujemy prawidłowe.

 

Chyba tyle :D

Edytowane przez Gabi
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam! (Alcatel One Touch Pixi 8)

Mam pytanie odnośnie GAPP's. Z góry chcę zaznaczyć, że nie mam prawie żadnego pojęcia o wszelkich modyfikacjach systemu, a chcę jedynie żeby działały mi podstawowe aplikacje (fb, messenger, instagram, snapchat). O ile po rootowaniu 3 pierwsze udało mi się zainstalować i działają bez zastrzeżeń, o tyle ze snapchatem mam pewne problemy. Otóż wymaga on ode mnie zalogowania się na konto google, bo inaczej nie mam możliwości zalogowania się na snapchata. Po rootowaniu usunąłem część aplikacji google, ponieważ przestały działać. Nie mogłem zainstalować GAPP's z zip'u (recovery?), więć cześć zainstalowałem "ręcznie" z APK, ale przez to nie mogę się zalogować do google. Czy jest jakaś możliwość żeby zainstalować GAPP's od zera żebym mógł normalnie się zalogować do google ? Chodzi mi o cały pakiet aplikacji google. Gdyby ktoś umiał mi wytłumaczyć łopatologicznie jak to zrobić to z góry dzięki ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pakiety aplikacji google nie są dla stocków,  tylko wgranie stocka Ci pomoże; a snapchat gryzie się z rootem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samo wgranie stocka wiąże się z unrootem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisz temat w odpowiednim dziale jak możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności