Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Jak wgrać/zainstalować CyanogenMod Samsung Galaxy S III i9300


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że został dodany "plik" naprawiający kamerę w CM. Jak go wgrać? Bo nie widzę za bardzo w temacie tego, a nie chcę czegoś zepsuć.

 

@Down, dziena

Edytowane przez CleveR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, wszystko pięknie ładnie wgrane. Telefonik się uruchamia. 

Ale mam pewien problem...

Przy każdym uruchomieniu telefonu pojawia się "Optymalizowanie aplikacji x z xx". Czytałem, że jest to wina gapps'a. Pobrałem z tej strony (gapps w górnym menu). I teraz takie malutkie pytanie. Jak wgrać od nowa gapps ? Jeżeli wgram innego przez recovery zostanie on podmieniony, czy trzeba od nowa system instalować ? 

 

I jeżeli ktoś ma link do dobrego gapps'a i telefon na nim nie uruchamia się 20/30 minut (bo tyle uruchamia się z aktualnym gapps'em, co jest wkurzające - uwierzcie :<) to prosiłbym o podesłanie.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam serdecznie chce wgrać andka 5.1  na swojego s3 tylko bardzo proszę o pomoc mam 23 lata ale nie rozumiem się w tych romach może mi ktoś pomóc wgrać to np przez skype mówić mi co mam robić boję się że coś zepsuje proszę o odpowiedź na gg 11940370 lub skype piotr.hahaha1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Zapoznaj się z zagadnieniami jakie będą potrzebne i jak coś nie pójdzie zawsze będzie można wgrać soft od nowa i próbować jeszcze raz. Abyś stosował się do poradnika i robił wg niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pio00724

Powinno, chyba że brand jest na tmobile z usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry. Jako, że to mój pierwszy post na forum, to witam wszystkich. Teraz do rzeczy. Muszę się przyznać, że jestem stary i głupi. Chciałem sobie oszczędzić pracy i czasu przy zrootowaniu i9300 i użyłem Kingo ROOT. To ścierwo nie dosyć, że nie zrootowało słuchawki, to zainstalowało jakiegoś swojego SU. Mądry Polak po szkodzie, więc postanowiłem skorzystać z Odina. Niestety Niestety w/wym. ścierwo nie pozwala Odinowi zrootować telefonu (chyba jakiś konflikt), przez co nie mogę wrzucić recowery i zainstalować jakiegoś „cyana”, więc kwadratura koła. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to słuchawka żony, i już mi truje J. Dawno nie bawiłem się telefonami i sporo pozapominałem. Co mogę zrobić? Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym programem jak wgrałeś roota, to możesz go usunąć.

Co oznacza, że przeszkadza?
Uruchamiasz telefon w trybie DOWNLOAD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niestety, próbowałem, nie idzie go usunąć. 2. Może nie tyle przeszkadza w samej próbe rootowania, ale telefon się nie rootuje (mam teraz dwa SU. Ten z kingo i po odinie, ale tel. nie jest zrootowany). 3.Tak, oczywiście, uruchamiam w trybie Download.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzej2212 wipe data próbowałeś? Bo jeśli nie zrootował Ci to po wipe w teorii powinien zniknąć, albo wgraj stocka...

Czekaj czekaj.. Pokaż logi z odina jak wgrywasz mu custom recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam recovery v5.5.0.4 CF-v1.5. Przy próbie instalacji jakiegokolwiek customa mam "Status 7 Installation aborted". No właśnie nawet po Wipe to "goofno" zostaje.

Zaczynam się poddawać. Podpowiedz mi jak mam wyciągnąć logi z odina, jak możesz, to proszę też o pewne linki do aktualnego CWM z rootem (lub innego recovery, np. TWRP z rootem), bo naściągałem już różnych plików i nic. Potrzebuję roota, bo muszę się koniecznie i pilnie dostać do katalogu z hasłami WiFi. Z góry dzęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzej2212 apka rom manager/twrp manager

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ID:0/004> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Binary Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1100)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> RQT_CLOSE !!
<ID:0/004> RES OK !!
<ID:0/004> Remain Port ....  0
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)
<ID:0/004> Removed!!
 

Masaka, że o to zapytałem:D

A tak na poważnie, to niepokoi mnie ostatnia linia "<ID:0/004> Removed!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rzeczywiście. Niemniej, którego recovery bym nie wrzucał (czy CWM, czy TWRP) to ciągle mam v5.5.0.4 CF-v1.5, a przy próbie instalacji CyanogenModa wyrzuca mi za każdym razem "Status 7 Installation aborted". teoretycznie przy zmianie recowery problem status 7 powinien zniknąć. WTF? Już mi brak pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś apką rilom manager/twrp manager?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Poradziłem złemu. Wszystko rozbijało się, o tak jak podejrzewałem już w pierwszym poście, tego syfa "Kingo ROOT". zagnieździł się gdzieś tak, że na nic nie pozwalał, pomijam też fakt, że zaśmiecił mi peceta.

Wszystko wipe, następnie wrzuciłem stocka XEO i recovery CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar.md5. Pojawił się "czysty" SU, a terminal zapalił #, więc zrootowany. Pełna eksploracja, dostałem się gdzie trzeba. a tutaj dla ciekawości logi z odina:

Stock XEO:
<ID:0/004> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Binary Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1100)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> boot.img
<ID:0/004> NAND Write Start!!
<ID:0/004> cache.img
<ID:0/004> hidden.img
<ID:0/004> modem.bin
<ID:0/004> recovery.img
<ID:0/004> system.img
<ID:0/004> tz.img
<ID:0/004> sboot.bin
<ID:0/004> RQT_CLOSE !!
<ID:0/004> RES OK !!
<ID:0/004> Remain Port ....  0
<ID:0/004> Removed!!
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

Recovery:
<ID:0/004> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Binary Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1100)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> recovery.img
<ID:0/004> NAND Write Start!!
<ID:0/004> cache.img
<ID:0/004> RQT_CLOSE !!
<ID:0/004> RES OK !!
<ID:0/004> Removed!!
<ID:0/004> Remain Port ....  0
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

 Wszystkim dzięki za pomoc, ale kilka lat nic nie robiłem i zdarzyło się zadać głupie pytanie. Wielkie ThX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzej2212 Nie ma za co, poto jest forum by dzielic się wiedza i pomagać rozwiązywać problemy internautom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja chciałbym spytać o pomoc dotyczącą wgrania tego pliku od kamery dołączonego do poradnika. Otóż wgrałem cm 11 i nie działa mi kamera. Gdy uruchomie ponownie telefon kamera chwile działa ale po chwili już nie. Pomoże ktoś ? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności