Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Jak wgrać/zainstalować CyanogenMod Samsung Galaxy S III i9300


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo dobrze.

Widocznie coś przeszkadzało.. Ale mu przeszło. załadowało się i działa.

 

To jest samsung, z nim trzeba kombinować..

Ja w Note 2 custom recovery wgrałem dopiero za 20 razem.. bo tak nie chciało się załadować.

Więc mam przeżycia z tymi modelami i nerwów natraciłem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za poradnik, choć nie należy on do najprostszych- a  laikiem nie jestem (chyba) bo już doczynienia z Cm miałem przy SGS.

Jeśli mogę wyrazić opinie to poradnik jest ciut uogólniony i nie zawiera szczegółów które potem nam jest ciężko się domyśleć. 

Ja np. kapłem się po 30 minutach że link do TWRP jest do Samsunga I9001 a nie I9000 i wciąż zastanawiałem się czemu nie chce działać.

No ale udało się dziękuje za pomoc. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,wgrywam wszystko według poradnika,instaluje CM11 przez "recovery-clockwork-6.0.5.1-i9300".Wszysko instaluje się bez problemu,ale po resecie wyskakuje obrazek cyanogenmod-kręci się strzałka i tak mam od 20 minut.Po jakim czasie powinien wgrać się system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyskoczył błąd ani przy instalacji CM11, ani gapps-ów.Nie wiem już jak to zainstalować-może lepiej przez:twrp albo philz_touch.Te trzy wipe trzeba włączyć przed instalacją CM11 i po wgraniu ? Czy ten "CF-Root-SGS3-vX.X" jest konieczny ,czy można od razu wgrać któryś recovery (np. CWM,twrp albo philz_touch).Narazie próbowałem tylko z CWM ale najdalej doszłem do tego napisu cyanogenmod z kręcącą się strzałką,albo wyskakuje logo Samsunga i nic dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywałem już kilka razy wszystko od nowa i nie chce mi wejść CM11.Zrobiłem to teraz przez TWRP i CM12 poszło razem z gapps-ami bez problemu ale to jest wczesna wersja.Nie wiem już jak wgrać te CM11  :)

 

W końcu poszło przez TWRP 2.8.3.0 i CM 11 z wczorajszą datą (cm-11-20150302-NIGHTLY-i9300) ,nie wiem czemu wcześniejsze nie chciały wejść,ale to już nie ważne.

 

Dzięki za pomoc-zabieram się za testowanie CM11.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ark743
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 dzis troche poczytalem w temacie recovery i roota. nie umiem jednak znalesc odpowiedzi na nadal obecny jego brak w i9300XXUGNB5 (4.3). probowalem wersji cf root v6.4 i urzadzenie wcale nie chce wejsc w recovery mode- przez co nie rootuje. przy innej wersji (ktora podobno dziala z ta wersja androida) "CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar" wgrywa mi stock recovery i niby superusera, jednak jak sprawdze, czy mam uprawnienia root checkerem dlugo mysli i wyskakuje info, ze root nie jest poprawnie zainstalowany. ktos jest w stanie podpowiedziec o co chodzi ? :)

 

male pytanko- przed instalacja twrp trzeba zrobic roota/czy sam rootuje, czy jesli wgram cm11 to bedzie juz zrootowany?

 

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie.

Robie wstko jak w poradniku, czytam go w kółko i niestety nie idzie tak łatwo. Ale od poczatku. POsiadam I9300, POstepowałem zgodnie z instrukcją. 1. punkt zrobiłem wgrałem CF-Root-SGS3-vX.X.zip w odina poszło wszystko OK. I na tym koniec skopiowałem wszystkie pozostałe pliki na SD i to na tylee dalej już nie idzie. W tryb recovery wszedłem jest ok ale jak przechodze do opcji zainstaluj plik zip. wywala mi bład can`t mount /sdcard/

W czym jest problem. Co robie źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie na kartę pamieci dodajesz spakowane pliki ?

Wgraj inne Recovery np : TWRP Manager

Pobierz ze Sklep Play

Otwórz aplikacje ( zapyta o uprawnienia root )

- wejdz w opcje Install Recovery ( tam wybierz model telefonu )

- następnie Install Recovery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że to może być problem z kartą i format jej powinien pomóc. Tak więc jeżeli sposób kolegi @LoLek™ nie pomoże spróbuj sformatować ją lub na zupełnie innej karcie spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do formatu karty SD. Polecam, SD Formater, tym programem naprawilem swoja karte sd w moim poprzednim tel (Ace 2),

Ew zawsze możesz iść na latwizne i zainstalowac przez adb sideload ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karte formatowałem kilka razy bo tez myślałem ze coś może  z SD ale chyba wszystko z nią wporzadku, wgrałem inne recovery z tej strony  https://goo.im/devs/OpenRecovery/i9300/openrecovery-twrp-2.8.0.0-i9300.tar/ i lipa nie chce wejśc w tryb recovery. wyświetla sie na chwile logo TWRP i koniec.

Macie może jakieś sprawdzone Recowery na krórym mogę spróbować?

 

 

P.S ok poradziłem sobie okazało sie ze Debugowania USB nie maiałem właczonego dlatego nie chciał wejśc w trym Recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź przez adb sideload, wgraj te poprzednie twrp te z marketu, potem odpal je, wejc w advenced i wybierz adb sideload, podepnij pod PC z wl adb sideload, nastepnie na pc wybierz Logo win+R i wpisz cmd, potem wpisz cd (sciezka do lokalizacji gdzie masz adb, np u mnie wyglada to tak ''cd c://adb'') a nastepnie wpisz ''adb sideload'' i przeciagnij plik z romem do okna terminala, gaapsy wgrywasz tak samo

Zakladam że masz sterowniki pod adb sideload?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności