Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Jak wgrać/zainstalować CyanogenMod Samsung Galaxy S III i9300


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Przedstawię w kilku prostych krokach jak zacząć swoją przygodę z modowaniem ;)
Pamiętaj że każda ingerencja w telefon można powodować jego uszkodzenie. Ja jak i całe forum nie ponosimy odpowiedzialności za usterki.

Co będzie potrzebne:

  • Telefon
  • Kabel USB
  • Komputer
  • Sterowniki

Co będziemy wgrywać:

  • Root'a + Recovery
  • CyanogenMod + Gappsy

Skąd pobrać potrzebne pliki:

Proces instalacji:
Instalacje rozpoczynamy od zainstalowania programu kies który zainstaluję nam wszystkie potrzebne sterowniki. Następnie pobieramy wszystkie potrzebne nam pliki root, recovery, rom, odin, gappsy:

  • Plik CF-Root-SGS3-vX.X.zip rozpakowujemy do katalogu z odinem
  • W odinie podajemy CF-Root-SGS3-vX.X.tar jako PDA
  • Przechodzimy w tryb download (wyłączamy telefon i przytrzymujemy volume-down + home + power)
  • W żadnym wypadku NIE zaznaczmy repartition
  • Podłączamy telefon
  • Klikamy start

Brawo ! Własnie wgrałeś root'a oraz recovery. Ostatni etap to CyanogenMod:

  • Plik z CyanogenMod oraz Gappsami wrzucamy na kartę pamięci
  • Przechodzimy do recovery (volume-up + home + power)
  • Full Wipe + Cache + Dalvik format
  • Zainstaluj plik zip z ROMEM przez recovery
  • Zainstaluj gapps
  • Ponowny Full Wipe + Cache + Dalvik format
  • Reboot

Bardzo dobrze ! To już wszystko czy było trudno ? NIE ! :)

 


Jeżeli jakieś zagadnienie jest Ci nie znane sprawdź tutaj http://forum.cyanoge...-dla-zielonych/
Dałeś radę ? Kliknij rep_up.png;)

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kto pyta, nie błądzi........

 

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/870-jak-wgra%C4%87-custom-rom-na-samsung-galaxy-s-iii-i9300/

 

Chociaż dla ciebie wystarczy ta metoda:

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/553-clockworkmod-touch-6028-dla-gt-i9300/

 

Najlepiej bedzie jak pobierzesz ROM na bacie Cyanogenmod i Gapss addon pack -( zestaw aplikacji google)

 

Wrzuć je na kartę pamięci.

 

Potem pobierz program do flashowania ODIN, włącz tryb debugowania USB w telefonie [ustawienia/ opcje developerskie]

Pobierz CWM recvoery, wypakuj.

 

I to wygląda tak: 

Odin-Install-CF-Auto-Root-Samsung-Galaxy

 

Potem wchodzić w tryb recvoery

Robisz Wipe data partition
wipe cache
 

Potem install zip from sdcard
choose zip
wybierasz rom..
potwierdzasz...
instalujesz gapss
reboot

 

 

***************************

Jeżeli nie orjetujesz się czym jest root, CWM, bootloader- to bym nie podejmował się tych operacji.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Zależy, jaką wersję preferujesz. Ja kilka dni temu zainstalowałem snapshot M7. Bazuje ona na wersji 4.4.2 Androida i jest najnowszą miesięczną wersją.

Masz do wyboru między wersjami miesięcznymi (Snapshot) i nocnymi (Nightly). Dla tych drugich jest większa szansa, że będą niestabilne. Polecam Ci póki co korzystanie ze snapshotów. Oczywiście wersja dla Twojego telefonu, wszystko znajdziesz w dziale Download na cyanogenmod.com.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy instalacji był problem taki, że paczka nie chciała się instalować z karty pamięci i zainstalowała się będąc w pamięci urządzenia, instalowałem różnymi recovery, w końcu skopiowałem do pamięci urządzenia i sflashowałem za pomocą TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wgrałem według poradnika, zrobilem wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache. Cyanogen odpala, wszystko ładnie działa ale jak wejdę w "storage/emulated/0" to mam stare śmieci z androida i foldery ze starych aplikacji. Jak wywalić wszystko do stanu czystego telefonu i dopiero postawic na tym cyanogenmoda  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jemu chodzi o zawartość pamięci.

To musisz ręcznie usunąć, lub funkcją w recovery- np TWRP ma taką opcje w adranced (wipe). Możesz sobie zaznaczyć clean mass storage.

 

Android sam z siebie nie usuwa zawartości pamięci.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, zaczynam dopiero swoją przygodę z upgrade'm telefonu. Wczoraj już się bałem, że rozwaliłem sobie telefon - wgrałem CM 11 i GAPPSY na telefon, a nie na kartę pamięci i telefon wyczyściłem - a CM 11 się nie chciał zainstalować. Telefon uruchamiał się w CWM recovery.

Potem stwierdziłem że spróbuję z jakąś inną wersją CM, którą okazała się wersja CM 10.2 i udało się. Wgrałem ją na kartę SD i jakieś mini GAPPSY i ruszyło, jest fajnie.
Ale...
1) chciałem zainstalować CM 11 jednak, lecz wywalało mi błąd - status 7 - próbowałem usuwać linijki w takim pliku w CM11 i jakieś inne bzdety, ale nie chodziło. znalazłem takie zdanie na stronie z romem "

Do instalacji CM 11 wymagane jest recovery 6.0.4 instalacjaarrow-10x10.png przez odina zip.gif  recovery-clockwork-6.0.4.6-i9300.img   7,01 MB   301 Ilość pobrań"
zielonego pojęcia nie mam jak wgrać plik img przez odina, wgrywałem tylko .tar

byłbym wdzięczny za pomoc

2) abstrahując już od powyższego - czy Full Wipe + Cache + Dalvik format jeśli go zrobię po instalacji CM11 i gappsów to nie wykasuje mi z powrotem całego systemu? z tego co zrozumiałem to właśnie wipe jest kasowaniem...
3) skąd wiadomo które GAPPsy trzeba zainstalować do danego CM? powinienem patrzyć po dacie, czy po wersji androida do której CM mi zrobi upgrade?

 

byłbym wdzięczny za pomoc
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, mam chyba wszystko potrzebne do wgrania CM11(M11). Na razie wgrałem CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.zip przez Odina 3.07.

 

Teraz chcę zrobić kopię systemu, gdybym chciał skorzystać z naprawy gwarancyjnej itp. Mam ściągnięty philz_touch_6.25.0-i9300.tar.md5, czy on zrobi mi kopię systemu wraz z tym delikatnym plikiem z IMEI itd? Bo tylko kwestia bezpiecznego backupu mnie wstrzymuje w tej chwili.

 

I jeszcze jedno pytanie. Czemu do CM11 potrzebne jest to recovery.img?

 

Od kilku próbuję to rozkminić, a temat jest dość obszerny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam potrzebuje pomocy , zrobilem root tak jak w opisie ale nie moge zainstalowac CyanogenMod + Gappsy moze zna ktos jakies rozwiazanie w tym temacie ? moj telefon to samsung galaxy s3 (I9300) dodam jeszcze ze kumpel ma identycznego fona i u niego wszystko dziala jak trzeba .

Z góry dzieki za pomoc. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na forum są poradniki :) to się stosuje ciężki opis... Wystarczy wejść w dział i przeczytać ;) Teraz brakuje ci fastboot-a i nie działają komendy.

 

Wgraj od nowa stock i wykonaj roota (najlepiej CF-ROOT), a następnie cw2m/twrp poprzez ODIN w postaci .tar

 

Ten opis co podałeś w linku..tyczy się dla bardziej zaawansowanych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności