Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Nexus 5X] Nagrzewanie się telefonu


Dixon24

Pytanie

Witam.

Mam taki problem, że mój telefon Nexus 5X strasznie się nagrzewa, nawet do ponad 75 stopni C. Nagrzewa się nawet przy nie bardzo wymagających grach, aplikacjach itp. Zato maksymalna temperaturę osiąga chyba przy wideo rozmowach, i graniu na goglach vr, jest jak grzejnik w zimę... Telefon ma Snapdragona 808 i wszyscy w internecie twierdzą że ten procesor się nie nagrzewa w porównaniu do innych jednostek. Nie wiem co mam robić z tym telefonem, bo jak szukałem po różnych forach to nikt nie miał takiego problemu z tym telefonem. Ogólnie to się nie znam na takich rzeczach więc proszę o w miarę szczegolowa pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

Od odpalenia systemu aż po skonfigurowaniu się grzeje? Jeśli tak, a nie mają ludzie z nim problemu to może być wada fabryczna. Pytanie jeszcze: czy telefon został zaktualizowany do najnowszego stanu OS'U?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, zaktualizowalem go odrazu jak wyszedł Android 7.0 ale grzal się już wcześniej, i nie jestem pewien czy od samego początku... A jeżeli to jest wada fabryczna to mogą mi go wymienić na nowy model? Btw pękła mi jeszcze szybka, ale to chyba nic nie zmienia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o nagrzewanie się telefonu to zgodnie z Google Support:

  • Zatrzymaj funkcje i aplikacje zużywające dużo zasobów i poczekaj, aż urządzenie się ochłodzi.
  • Nie wystawiaj urządzenia na bezpośrednie działanie źródeł ciepła i chroń je przed nadmiernym nasłonecznieniem.
  • Nie przechowuj urządzenia w zamkniętych ani słabo wentylowanych miejscach, gdzie szybko może się nagrzać.
  • Zmniejsz poziom jasności wyświetlacza – wybierz Ustawienia > Wyświetlacz i dostosuj poziom jasności.
  • Nie używaj futerałów ani pokrowców, które nie są przeznaczone do Twojego urządzenia.

Jeżeli chodzi o wymianę na nowy telefon... nie sądzę, aby firma wymieniła go Tobie na nowy model. Szczególnie, że pękła Tobie szybka. Sama pękła? Takie rzeczy same się nie dzieją...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No wiadomo że sama nie pękła, upadł mi... A co do pomocy od Google Support, to wszystkie podpunkty są dosyć logiczne i raczej w takich sytuacjach będzie mi się nagrzewac telefon. Wcześniej pisałem czemu mi się nagrzewa i te opcje od Google Supporta raczej odpadają, bo telefon staje się patelnia przy praktycznie każdej wymagajacej aplikacji, a przy normalnym korzystaniu to jest spoko. Ale problem jest w tym czemu sie nagrzewa do aż ponad 75 stopni C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda, że wcześniej nie zgłosiłeś tego problemu, który jest dość trapiący. Możesz przywrócić telefon po prostu do ustawień fabrycznych, aby sprawdzić, czy na czyściutkim smartfonie też tak się dzieje, że po prostu sam się nagrzewa. Jeżeli chodzi natomiast o serwisy, to działają one w dość różnorodny sposób. Zawsze możesz zadzwonić na infolinię i podpytać czy byliby chętni Tobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako, że Nexus 5X wyszedł ze stajni LG to radzę skorzystać z tego linku - https://www.lg.com/pl/wsparcie/obsluga-klienta/konsultacja-telefoniczna

Aczkolwiek, jak wspominałam wcześniej warto przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i stopniowo sprawdzać, kiedy się nagrzewa, czy w ogóle nagrzewa się.
Nie wiem też czy upadek nie spowodował jakieś poważniejszej usterki, stąd też podałam kontakt do wsparcia LG.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za link :) a co do upadku to raczej nie spowodował żadnej usterki bo spadł z bardzo małej wysokości, na oko to z 20 cm. ale upadł na taki kamień który miał wszędzie takie ostre krawedzie no i dlatego pękła, gdyby spad normalnie na beton czy coś to pewnie nic by się nie stało. I w najbliższym czasie przywróce tele do ustawień fabrycznych i dam znać czy się nagrzewa. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności