Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[HTC Wildfire S] Instalacja aplikacji bezpośrednio na karcie SD (CM 11)


hofmod

Pytanie

Witam,

jakiś czas temu zainstalowałem na swoim HTC Wildfire S system CM 11 na bazie Androida KitKat 4.4.4 (cm11marvelc). Niestety nie mogę znaleźć sposobu na instalację (nie przenoszenie) aplikacji bezpośrednio na karcie SD. Czy w jest możliwość ustawienia takiej konfiguracji w opcjach? Jeśli nie to jaki inny sposób moglibyście polecić? Pozdrawiam.

Edytowane przez Gabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

Robisz po prostu SWAP karty MicroSD i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przenoszenie odpada. Mam tylko 39,5 MB wolnej pamięci wewnętrznej na czystym systemie . Posiadam kernel 2.6.35.15-Simplicit-ULTiMATE. Nie mam pojęcia czy pozwala on na swap, można to jakoś sprawdzić? Zapewne tak czy inaczej warto wgrać coś nowszego/bardziej kompatybilnego z cm11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamiana pamięci z kartą sd. Jest w Google podmienia się jedną linijkę w pliku textowym i karta służy jak pamięć do instalacji aplikacji. Jak będę na PC to podrzucę link

Wysłane z mojego TouchPad przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwszy link w google... Zapewne się zdziwisz ale nie tylko Ty znasz sekretną stronkę "google". Ja również pojąłem tajemną wiedzę jak z niej korzystać więc możemy sobie oszczędzić tego typu komentarze;-) Jasne, że wystarczyło poszukać i tak też zrobiłem, jednakże w cm11 na HTC Wildfire S nie ma pliku "vold.fstab".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co się orientowałem Android Jellyj Beans 4.2 miał taką opcję, w Kit Kat 4.4 została ona jednak zablokowana, następnie powróciła w Lollipopie 5.0. Liczyłem jednak na to, że twórcy CM 11 rozwiązali jakoś ten problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widać źle szukasz. Zostaje ci xposed i moduł obb on sd.
Jeżeli byś chciał jakieś gry z plikami obb wrzucać na tego HTC.
Swego czasu miałem HTC Desire ten pierwszy. I tam był jakiś skrypt pod recovery co zamieniał pamięć wbudowaną z kartą pamięci.
Może zadzialalby z twoim HTC.
Nie wiem. Jak znajdę to podrzucę

Wysłane z mojego TouchPad przy użyciu Tapatalka

A ta aplikacja co linka podesłałeś. Służy do odblokowania możliwości zapisu i kasowania plików na karcie pamięci w Android 4.4 kitkat.
Używałem jej w lg f70 jak go miałem.
Bez tego w niektórych telefonach z kitkatem nie można było nic kasować z karty pamięci.
Także do niczego ci się to nie przyda.
Sorry taki mamy klimat w tych telefonach HTC i inne


Wysłane z mojego TouchPad przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widać dobrze szukam. Jak nie mogę znaleźć rozwiązania to pisze temat na forum, między innymi po to je stworzono drogi Panie.

Gierki raczej mnie nie interesują, chciałbym zainstalować podstawowe (dla mnie) aplikację: nawigacja samochodowa, Tidal itp. Pokombinuję jeszcze z xposed w wolnej chwili ale powoli tracę nadzieję... Jakbyś odnalazł wspomniany skrypt to byłbym bardzo wdzięczny za podesłanie linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Monokuma

 

Zasada na forum brzmi: "Pomagać każdemu nie ważne kim jest, jak się zachowuje i czy wykazuje sygnały lenistwa nawet na poziomie najwyższym"

 

Ty owszem pomagasz, ale też krytykujesz co zniechęca użytkownika forum do działania i odwiedzania danego forum, bo "został źle potraktowany". Musisz mieć cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Jeśli chciałbyś starać się o moderatora u nas w przyszłości, jeśli cię najdzie ochota to ja Ciebie nie widzę w tej roli. Wybacz taka jest prawda. Koniec OT.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo cieszy mnie wiadomość, iż więcej nie będziesz się wypowiadał. Niekulturalność Twych odpowiedzi wielokrotnie przekroczyła ich przydatność. Gdyby w przyszłości zdarzyło mi się założyć jakiś temat na forum to mam prośbę - wypowiadaj się w cywilizowany sposób albo wcale. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Monokuma
Bardzo miło, że pomagasz, aczkolwiek w trochę słaby sposób. Owszem są ludzie CORAZ głupsi i leniwi. To forum jest od tego, aby pomagać w sposób PRZYJAZNY, CIERPLIWY I WYROZUMIAŁY. Nie siejemy "hejtu" czy "złych emocji". Nikt nie jest doskonały, a rozwijanie swoich zdolności i możliwości jest oczywiście w cenie. Być może nowy użytkownik, nie trafił tutaj tylko po to, aby rozwiązać swój problem, ale również po to, aby pogłębić swoją wiedzę lub ją zdobyć. Morałów nie prawię, źle mnie nie zrozum. Po prostu jestem optymistką, która zawsze chętnie i wszystko wytłumaczy (jeżeli tylko potrafię). Warto, ponieważ dobro zawsze powraca! Życzę udanego weekendu :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I tak jeszcze zleci się Pawliniak, Pelikan i po raz drugi NeoCM... Masz jednego warna? Starczy, ja mam dwa, a to o dwa za dużo. Zrób coś pożytecznego, napisz do moderatora i jakoś to odpracujesz. Pozdro

Tap, tap, tap - morsem z Galaxy S 3 Mini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tylko dodam od siebie ze  od cm11 swap pamięci wykonujemy dodając linijke kodu do bulid.prop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodałem do bulid.prop tekst:

 

# Switch External With Internal
persist.sys.vold.switchexternal=1

# Storage configuration
ro.vold.switchablepair=/storage/sdcard0,/storage/sdcard1

 

Niestety bez skutku. Na forum xda podają, iż ta metoda nie działa z KK 4.4:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2454518&page=5

 

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł czy lepiej przestać Was męczyć i brać się za szukanie innego ROMu?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -2

No widać źle szukasz albo szukać nie potrafisz.
Ja znalazłem to w 15 minut.
I nie jecz więcej.
Tu masz Rom dla wildfire s z możliwością rozszerzenia pamięci wybudowanej
Dzięki partycji ext4 na karcie pamięci.
Swego czasu podobne zabawy w HTC desire robiłem i działało.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1735773

Wysłane z mojego TouchPad przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności