Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S5] Problem po wgraniu przez ODIN'a ROOT'a


Alan Malinowski

Pytanie

Witam,
posiadam telefon Samsung Galaxy S5 SM-G900FD (wiem, że to jest dla modelu "f" ale może ktoś pomoże).
Próbowałem wgrać przez odina roota dla tego telefonu,wszystko sprawdziłem czy root napewno jest dla tego modelu,wersji itp. (wszystko się zgadzało), ale przy zakończeniu wgrywania roota telefon zatrzymuje się na napisie - "RECOVERY BOOTING.... RECOVERY IS NOT SEANDROID ENFORCING Set Warranty Bit : recovery".
Na internecie wyczytałem, że najlepszym sposobem będzie wgranie stocka, ale tu zaczyna się problem, ponieważ jak szukałem firmware na "samsung-firmware.org", to znalazłem kilka firmwerów (żaden dla polski) jest ich 5 (zgadza się napis "version"), ale są one dla CAU,SER,CAC,SEK,SKZ.I oto pytanie, który wybrać? Myślę, że odpada SER (rosyjski) i SEK (ukraiński), więc zostają 3. Zacząłem pobierać CAU,ale pytanie czy jak go wgram, a okaże się zły to czy może się coś stać?

Bardzo proszę o pomoc żeby wybrać dobrego stocka.

 

Firmware - https://samsung-firmware.org/model/SM-G900FD/page/3    https://samsung-firmware.org/model/SM-G900FD/page/4

Version mojego S5 (gdzieś tam znalazłem na opakowaniu) - G900FDXXU1BOF1

Edytowane przez Gabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dobra dzięki (sorki za złe stworzenie tematu,ale byłem zrozpaczony moim biednym S5),zrobiłem to co pisałem,ale tel stanął na napisie "Samsumg",i dalej nie chciał ruszyć,więc wyjąłem baterię i spróbowałem uruchomić telefon w trybie recovery,o dziwo udało się,więc zrobiłem wipe/factory reset (czy jakoś tak) wipe cache partificion (znowu jakoś tak XD),i telefon się uruchomił,przy powitalnym ekranie samsunga zmieniłem język na polski,później jak juz go uruchomiłem,było parę aktualizacji (również do 6.0.1),i jedne co zauważyłem nie tak,to że miałem zainstalowane 4 ruskie apki (1 da się odinstalować,3 wyłączyłem),nie miałem włożonej karty sim,i na ekranie blokady coś tam po ruska pisało żeby włożyć kartę sim (a na pasku powiadomień normalnie po polsku),po odpaleniu internetu było kilka ruskich stron zapisanych,klawiatura zmieniona na ruski,oraz zmieniona nazwa "SE for Android" (wcześniej miałem United Amirates...a teraz jakieś Enforcing...).Ale wszystko działa,język da się zmienić,apki wyłączyć,w klawiaturze tez sie da,zakładki da się usunąć,itd.Więc uważam temat za zamknięty  (chociaż nie powróciłem do tego stocka co miałem,ale działa ? Działa,i to bardzo dobrze tylko trzeba trochę zmienić i już).Uff...ale się napisałem,ale mam nadzieję że to komuś pomoże i nie będzie musiał szukać,i martwić się żeby jego G900FD zmartwychwstał ;)

43 minuty temu, CyanowyLenovo napisał:
43 minuty temu, CyanowyLenovo napisał:

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

A nie lepsza nazwa była by "[Samsung Galaxy S5] Problem po wgraniu ROOT'a przez ODIN'a" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź,ale jak bym wiedział jaki stock był wcześniej to bym go poszukał i wgrał,ale nie wiem dlatego się pytam ;) Na Sammobile jest to samo 5 krajów do wyboru (te same).

To nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie ? No to chociaż czy jak wgram tego stocka CAU,czy może się coś stać jak będzie nie odpowiedni ? (chociaż porównałem te wszystkie 5 stocków,i każdy jest taki sam,identyczny,ale dla innego kraju,a nie ma innych niż te 5 więc na 99% musi to być jeden z nich,jak wykluczyłem te 2 to zostają 3,czyli mam 33,3% szansy że trafię ze stockiem XD)

Dobra wgrałem,na szczęście działa,na razie mam android instaluje aplikacje czy coś takiego (bo jest po rusku XDD) ale grunt że raczej działa,więc telefon uratowany,napisze jeszcze po tym co będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności