Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia Z1 Compact] Czy warto instalować CM?


wojtekbp89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

na początek chciałbym się przywitać :) 
Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem niczego, co by mnie zadowoliło. Mam w sumie może dosyć dziwne pytanie: czy warto instalować CM na Xperii Z1 Compact. Otóż telefon ma już ponad 2 lata. Nie narzekam na jego "zamulanie". Brakuje mi jedynie funkcji nagrywania rozmów (można to chyba rozwiązać rootem). Wysiadła mi wibracja (nie wiem czy to problem hardware czy firmware), raz działa, a raz nie. Powoli nudzi mi się szata graficzna telefonu i możliwości konfiguracji. Czy CM będzie np. płynniej działał, opłaca się go zainstalować? Czy przeciętny user może jednak olać CM i pozostać na Androidzie? 

Mam nadzieję, że ktoś mnie namówi na instalację CM albo na pozostanie na Andku ;)

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją xperie sprzedałem ale cm chodził płynnie, jeden z moderatorów rownież posiada z1c i nie narzeka i bardzo poleca ten rom forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/development/rom-aicp-11-0-mm-6-0-1-amami-t3428288
Jak widać jest to pierwszy android 6.0 na z1c w wersji nightly i ma status official


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modując telefon chciałbym wgrać właśnie tego softa, tylko widzę, że niektórzy mają drobne problemy z niektórymi funkcjami. Myślę, że wystarczy poczekać miesiąc albo dwa i będzie wszystko naprawione. Swoją drogą bardzo szkoda, że Z1C nie otrzymało nowej wersji androida...

 

W takim razie poczekam może jeszcze na odpowiedź jakiegoś użytkownika, który posiada CM na Z1C, a w międzyczasie pouczę się jak to zrobić.

 

Dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam Dstrikerz1,również posiadam ten telefon, i odkąd wgrałem tego dstrikera, zamiast oficjalnego firmware używam właśnie jego, ma nagrywanie rozmów, odświeżony design (rodem z Xperii X), I więcej opcji. JEDNAK, jeśli chcesz więcej opcji z cm i w ogóle poczekaj mniej więcej do końca sierpnia. Jest nowy rom dla z1c, trochę z cm większość z oryginalnego firmware. Ale jak narazie jeszcze testy, czy to w ogóle działa, za tydzień powinien być (o ile moja zetka już wróci). Dodam poradnik na forum i tu podrzucę linka, więc albo dstriker albo wytrzymaj chwilę na coś nowszego.

Co do cm12.. Miałem go i miałem resurrection remix (to samo co cm 12 ale trochę zmodyfikowany) i powiem tak. Oryginalne firmware chodzi lepiej i do tego na cm bateria wytrzymuje kilka godzin niestety. A kiedyś to na cm12 i 13(android 6.0) telefon strasznie się przegrzewał,ale to chyba usterka telefonu nie wiem. W każdym razie sugeruję pozostać na oryginale i korzystać z bazowanych na nim softów.

Mam nadzieję że coś tam pomogłem. ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon już widocznie krócej działa, dlatego nie chcę go uśmiercić. Poczekam na pełny, dobry soft :)

PS. Namierzałem Ciebie na XDA :P Zapisałem Twój profil i chciałem się Ciebie zapytać lecz mnie uprzedziłeś ;)

Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dstrikerz1 jest naprawdę dobry, stabilny i można go używać choćby przez lata, dopóki się nie znudzi, a ten drugi to jeszcze niewiadomo jak z nim. Jak mówiłem, testy potrzebne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności