Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samusng Galaxy S3] CyanogenMod 10.2 częste restartowanie urządzenia


luukiinter

Pytanie

Witam.

 

telefon przywieziony z Anglii, od początku płatał mi figle. Pierwszym problemem był fakt, iż urządzenie nie chciało dzwoniło podczas przychodzącego połączenia, mimo iż w w ustawieniach wszystko było prawidłowo poustawiane, a wiec dostałem informacje aby zaaktualizować cyanogenmoda... i tak aktualizowałem i aktualizowałem, aż w końcu telefon rzeczywiście zaczął dzwonić (to była chyba wersja pazdziernikowa gdzieś na początku), telefon dzwonił okej, ale teraz mam jeszcze gorszy problem. Mianowicie telefon co około 20 minut resetuje się, a więc zaczyna się kręcić logo Cyanogenmoda, proszą o kod pin i wszystkie akcje dotychczasowe wyłączają się... na okrągło się resetuje, (teraz mam wersje cyana najnowszą nighlty 10.2 z 16 pazdziernika...

 

druga sprawa = po jednej z aktualizacji kalkulator w telefonie ma problemy z tabliczką mnożenia i nie tylko. przy wklepaniu 5 razy 5 wyskakuje 19, ogolnie źle działa, zle mnoży, wszystko zle...

 

 

dlatego prosiłbym was o pomoc co może być przyczyną takich błędów w tym telefonie ( galaxy s 3) i jak im zapobiec. oczywiście mógłbym zainstalować wczesniejsza wersje cyana, ale obawiam się ze telefon znów nie bedzie dzwonil...

 

 

pozdrawiam

 

 

edit: jeszcze jedno pytanko: czy przy ciągłych aktualizacjach tego cyanogenmoda nie obciązam *czyt. nie zasmiecam ; sobie coraz bardziej tego telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hmm, że ty nie uwaliłeś tego telefonu.

 

Instalacja plików zip - przypadku androida, o ile to są modyfikacje, romy i tematy.. instalujemy przez Custom Recovery...

np CWM - Wchodzisz w nie używając klawiszy Home, Power i Volume + 

Jeżeli masz system CM, to o tym wiesz...

Najpierw robisz Install zip from sdcard... 
Wskazujesz wersję ROMU CM, kolejno wciskasz install...

Potem gapps addons ...

Na końcu Reboot.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

telefon co około 20 minut resetuje się, a więc zaczyna się kręcić logo Cyanogenmoda, proszą o kod pin i wszystkie akcje dotychczasowe wyłączają się...

To jest naturalna sytuacja. Takie coś dzieje się każdemu na każdym telefonie.

 

Pewnie jesteś z szokowany takim tekstem ? Nie dziw się, sam jesteś sobie winny takiej sytuacji. W dawnych telefonach był problem z zasięgiem a tu mamy problem z błędnym przeliczaniem wewnątrz procesorowym. Kiedyś trzeba było przeliczać sumy kontrolne, a teraz trzeba zrobić całkowitą czystkę - FullWipe. Jak poczytasz sobie nasze forum to szybko skapniesz się że to najczęstrzy problem ze wszystkimi telefonami.

 

druga sprawa = po jednej z aktualizacji kalkulator w telefonie ma problemy z tabliczką mnożenia i nie tylko. przy wklepaniu 5 razy 5 wyskakuje 19, ogolnie źle działa, zle mnoży, wszystko zle...

Dokładnie - przykładów można mnożyć... acha twój telefon nie potrafi :lol: Ale najczęściej jest albo kernel pacic albo niekontrolowany restart - to jest znak że procesor wykonał niedozwoloną operację i musi się wyłączyć by się nie uszkodzić.

 

 

czy przy ciągłych aktualizacjach tego cyanogenmoda nie obciązam *czyt. nie zasmiecam ; sobie coraz bardziej tego telefonu?

Niektóre samsungi mają tzw. licznik flashowań, który za X czasu może zabronić w ogóle jakiejkolwiek operacji. Nie wiem czy twój model to posiada, natomiast są jakieś skrypty które jego resetują lub blokują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

alosy dzięki za odpowiedz, jednak czy masz jakiś pomysł jak to naprawić? zresetować to do jakiejś stabilnej wersji czy czekać na... no właśnie, na co? :)

 

 

czyli mówisz, ze nie ja jedyny mam problem z takimi restartami, wiadomo czy robią cos z tym? dziś wyszła nowa aktualizacja i dalej to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wejść do recowery i przywrócić ustawienia początkowe - zresetować urządzenie tzw. twardy reset.

 

post-2-0-37676900-1382103973_thumb.jpg

 

Wybieramy opcję Wipe Data/Factory Reset.

 

Niestety format karty pamięci też by się przydał, bo telefon wystarczająco napsocił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To wszystko :D Liczę że podzielisz się z czas jakiś czy wszystko działa jak należy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

okej, teraz pytanka:

 

1. w informacje o telefonie mam nadal wersję cm - 10.2 z dnia dzisiejszego (18pazdziernik), czy ona po zresetowaniu jest stabilna?

 

2. co zrobić by nie popełnić tego samego błędu?

 

3. aktualizować tego cma czy jeżeli nie będzie potrzeby to tak go zostawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. w informacje o telefonie mam nadal wersję cm - 10.2 z dnia dzisiejszego (18pazdziernik), czy ona po zresetowaniu jest stabilna?
2013-09-23 - to jest data wydania stabilnego.

2. co zrobić by nie popełnić tego samego błędu?
Nie rozumiem pytania.

3. aktualizować tego cma czy jeżeli nie będzie potrzeby to tak go zostawic?
To pytanie zadaj sobie. Masz wersję nightly czyli nie stabilną. Stabilna jest 10.1.3 - a to znów wymaga FW (FullWipe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

2. Co zrobić, by telefon znów się nie spier...dzielił :))

 

 

rozumiem, czyli zainstaluję tą stabilną wersję z 23 września tak jak napisałeś i dalej nic nie będę ruszał, mam nadzieje że nie będzie żadnych problemów

 

dzięki za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potem znów FW - po zmnianie oprogramowania z 10.2 na 10.1.3 znów musisz telefon "uformować" inaczej będzie świrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety dopiero będę to opracowywać.

 

Na portalu pojawi się artykuł w którym będą zawarte podstawy czyli co to jest Root, Cache, Swap, FullWipe, Cache Dalvik itp... Niestety to są proste zagadnienia ale ich tłumaczenie na "nie popolskiemu" chyba już nie przejdzie. Po za tym trzeba zaktualizować jeszcze temat "Co to jest cyanogenmod..." bo tyczy się wersji 6/7 a wszyscy mają już 10.

A oprócz tego obowiązki domowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jasne, rozumiem, obowiązki, tylko, że co ja teraz powinienem zrobić? potem jak już będzie możliwość "naprawienia" tego, to czy znów konieczne będzie usuwanie danych z całego telefonu?

 

czy też spokojnie mogę instalować sobie aplikacje i nie martwić się póki co tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgrywając nowy rom masz wręcz obowiązek zrobienia czystki. Potem telefonu możesz używać bez obaw. Powinien działać normalnie.

 

ps. zainstaluj również gaapsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgrywaleś CyanogenModa 

A w instrukcji NAJPIERW instaluje się ROM..., a potem gapps 

Sam rom jest pozbawiony podstawowych aplikacji m.in gmail. sklep, klawiatura..

 

Google Apps:
http://goo.im/gapps

 

dodatki do CM są w/w linku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności