Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Czy ołaca się skręcać procka?


borsuk_20

Pytanie

Witam ponownie :)

Jak w temacie: czy ma sens skręca procka do 800 MHZ na każdym rdzenu z rosnącą mocą procesory gdy zajdzie taka potrzeba dla oszczędności baterii?

Wiem, że jest taka funkcja i jesem ciekawy czy to ma sens. Wiem, że są aplika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kernel musi to wspierać.

 

Jak miałem Desire Z to z 800MHz wykręciłem 1,2GHz - to miało sens. Natomiast teraz mając LG L9 i mam 2x1GHz (ARM9) i nie widzę sensu.

 

To pytanie sam sobie zadaj, jeżeli uważasz że telefon słabo chodzi - kręć. Ale wraz ze wzrostem mocy w sposób logarytmiczny wzrasta ciepło, pobór prądu i co najważniejsze trwałość procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up

Mi chodziło o to żeby zdusić procka ale dać mu możliwość zwiększenia mocy gdy zajdzie taka potrzeba. Wiem, że jeżeli jest coraz mocniejszy procesor to i bateria krócej trzyma i dlatego założyłem ten wątek żeby się dowiedzoeć czy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up

Mi chodziło o to żeby zdusić procka ale dać mu możliwość zwiększenia mocy gdy zajdzie taka potrzeba. Wiem, że jeżeli jest coraz mocniejszy procesor to i bateria krócej trzyma i dlatego założyłem ten wątek żeby się dowiedzoeć czy to ma sens.

Jeśli chodzi o to że proc musi się "rozkręcić" dopiero wchodzi "na obroty" i można z tel korzystać - polecam aplikacje takie jak SetCPU i CPU Master - jeśli stwierdzisz że pomimo tego telefon nie spełnia Twoich oczekiwań - podkręć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeśli stwierdzisz że pomimo tego telefon nie spełnia Twoich oczekiwań - podkręć.
Lub zmień mu zażądce CPU - to też pomaga.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up a czy zmniejszenie taktowania procesora i jeśli jest taka możliwość dania mu automatycznie możliwość zwiększenia swojej mocy gdy jest to potrzebne spowoduje, że mniej będzie ciągło baterii? Bo mi chodzi o to, żeby zmniejszyć taktowanie i automatycznie sam zwiększał moc procesora gdy jest to potrzebne. Wszystko po to, żeby przy mniejszej mocy mniej ciągło baterii. Wiem, ze ma takie ukyte opcję CyanogenMod 10.2 i dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czy zmniejszenie taktowania procesora i jeśli jest taka możliwość dania mu automatycznie możliwość zwiększenia swojej mocy gdy jest to potrzebne spowoduje, że mniej będzie ciągło baterii?
Tak ale to się robi przez zażądcę - nie zmiejszamy tektowania tylko sposób zażądzania jego użycia.

Bo mi chodzi o to, żeby zmniejszyć taktowanie i automatycznie sam zwiększał moc procesora gdy jest to potrzebne.
Dokładnie tak.

Wszystko po to, żeby przy mniejszej mocy mniej ciągło baterii. Wiem, ze ma takie ukyte opcję CyanogenMod 10.2 i dlatego pytam.
Tak ale nie każdy. Niestety do niektórych telefonów brak jest sterowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up

Właśnie zauważyłem, że na moim s2 nie ma takiej możliwości z poziomu jakim daje CM 10.2. SetPCU ma mżliwość automatycznego zwiększenia mocy gdy jest to potrzebne, gdy tymczasem będzie w nim ustawione na np 800 Mhz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SetPCU ma mżliwość automatycznego zwiększenia mocy gdy jest to potrzebne, gdy tymczasem będzie w nim ustawione na np 800 Mhz?

Nie - takiej opcji nie ma. Ustawiasz na np. 1GHz i dajesz -Powersave, wtenczas 1GHz zostanie użyty gdy długotrwale będziesz obciążać procesor. Jeżeli ustawisz 800MHz, wtenczas 1GHz nie zostanie wykorzystany nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności