Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S5] Pytania odnośnie Cyanogenmoda


Krzysztof Bodzon

Pytanie

Witam. Posiadam Samsunga Galaxy S5 i zastanawiam się nad nagraniem Cyanogenmoda ale mam kilka pytań. Rozmawiałem z serwisem za 50 zł mogą mi nagrać co chcę.

Odnośnie moje pytania:

1) Czy cyanogenmod jest już odgórnie z rootem?

2) Czy po nagraniu najnowszego chyba teraz CM13 sam się aktualizuje z postaci telefonu? bo widzę że jakieś wersje night wydawane są codziennie i nei czaje tego.

3) Czy dużo mi przyspieszy telefon?

4) Chcem zmienić bo... mam oryginalne oprogramowanie i brand orange + sam używam z 50 aplikacji dodatkowo i S5 się zaczą ścinać a dodatkowo bateria pada 2 razy dziennie. Może wgrać jednak oryginalny bez brandu soft samsunga? czy jednak cyanogenmoda. Zależy mi też na roocie bo chcem używać grenifi sam nie potrafię zrobić wieć dam do serwisu lokalnego oni za 50 zł robią co sie chce. tylko co wybrać soft bez brandu czy cyanogenmoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

1. Cyanogenmod jest już zrootowany.

2. Aktualizować lepiej manualnie.

3. Na pewno zauważalnie.

4. Możesz wgrać bez brandu ale dużej różnicy nie będzie. Lepiej cyanogenmoda. W sumie to sam go możesz wgrać. Odpowiednie poradniki są u nas na forum.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I. Custom rom posiada w sobie root, jeżeli ejst to w miarę świeży system- trzeba wgrać paczkę (tak samo się to wgrywa jak rom) - Jak coś, jest to ujęte w opisie.

II. System powiadomi Cię o aktualizacji CM.
a. wersja nightly - to wersja codzienna (codziennie coś jest popwaiane)
b. snapshot - wersje np. miesięczne z pakietem poprawek

 

III. Na pewno będzie szybszy, ale to już subiektywna ocena

IV. To od ciebie zależy jaki chcesz system. Jednakże lepszy jest soft bez brandu (czysty bez dodatków operatora) - ale płacić za to pieniądze... nie wiem czy się opłaca.

Pewne poradniki masz na forum w dziale dla Galaxy S5 . 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi jednak się chyba zdecyduje na CM. Najlepiej zainstalować tego co wychodzi codziennie? Wiem że mogę spróbować sam ale boję się że coś uwale dlatego zapłace w serwisie i z tąd było moje pytanie czy się aktualizuje sam z telefonu ale jak tak to dzięki wielkie. No chyba że jak uwale telefon czy można dać do serwisu na poprawkę? bo słyszałem że nieraz po uwaleniu telefonu czasem są już takie telefony do wyrzucenia... dlatego się boję sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samsunga raczej ciężko zepsuć. Musiałbyś chcieć. Moim zdaniem lepiej snapshot bo rzadziej będą wydawane aktualizacje i nie sądzę by chciało ci się codziennie aktualizować.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności