Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung galaxy s3 i9300] [4.4.4] CarbonRom AOSP


cain666

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :)

 

Dziś pokażę wam, jak zainstalować najlepszy według mnie custom rom na naszego kochanego sgs3 :D Jest on bazowany na kodzie źródłowym AOSP, czyli ma nie wiele wspolnego z CM.

 

Co będzie nam potrzebne?

 

-Custom recovery (najlepiej TWRP)

 

-Plik z romem

 

-Plik z aplikacjami google

 

-Mózg

 

-(Dla chętnych) Kernel Boeffla 2.9 + aplikacja Boeffla Config

 

Proces instalacji jest następujący:

 

-Wchodzimy do recovery

 

-Wykonujemy wipe /data, /cache +dalvik /system

 

-Wybieramy install i odszukujemy nasz plik z romem

 

-Instalujemy go, potem szukamy pliku z aplikacjami google, ktory tez instalujemy (co za zaskoczenie :D)

 

-Po instalacji obydwu plikow wybieramy wipe cache/dalvik i reboot system now.

 

DLA CHĘTNYCH:

 

-Po ukonczeniu setup wizarda przechodzimy do recovery

 

-Wykonujemy wipe cache/dalvik

 

-Instalujemy kernel

 

-Znowu wipe cache/dalvik i reboot system now

 

Rom jest szybki, stabilnym wszystko działa wręcz idealnie. Zycie baterii jest dobre, na tym romie na nic sie nie czeka :) Ma on takze kilka ciekawych funkcji takich jak np. blokada ekranu poprzez symbol.

 

Linki:

 

ROM: http://mega.nz/#!AJQQxLBS!HmaMUe6YIaY3WIBG6dkCHK5ZEnU4NRMYC6X1NJlUl1A

 

GAPPS: http://opengapps.org (paczka ARM 4.4.4, najlepiej pico)

 

Kernel: http://boeffla.df-kunde.de/sgs3/boeffla-kernel-omni-ng/omni11_download/Series 2.x/2.9/ (wybieramy plik z koncowka .zip)

 

Boeffla Config: http://boeffla.df-kunde.de/bcv2/ (wybieramy najnowsza wersje, instalujemy tak jak kazdy plik .apk)

 

 

To tyle. Moj sgs3 chodzi znacznie szybciej niz na cm13, cm11, cm12, cm12.1, blekota note 4... dlugo by wymieniac :D Sprobojcie, bo warto :)

 

Pozdrówki :v

 

Screenshot_2016-06-13-14-56-52.pngScreenshot_2016-06-13-14-56-58.pngScreenshot_2016-06-13-14-57-13.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muzior - Działa wszystko, nie napotkałem żadnych problemów. Zarządzanie pamięcią - cud miód orzeszki jak na 4 letni telefon z 1 GB RAM. Prędkością jeśli chodzi o otwieranie aplikacji przebija sgs4 czy sg alpha 2k16. Na prawde polecam ci go sprobowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sus3k Skopiuj i wklej w przegladarke, powinno ci wyskoczyc okno dialogowe, czy chcesz otworzyc w przegladarce czy w aplikacji MEGA, wybierasz otwarcie przez aplikacje i pobierasz ;)

Mozesz tez przez kompa, bedzie szybciej i latwiej.

P.S W linku nie ma byc koncowek typu .com, ten jest poprawny.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale mam pytanko, są do tego jakieś motywy przykładowo jak w CyanogenModzie ? Ewentualnie czy wgranie np. Nova Launchera zamuli go w jakimś bardzo zauważalnym stopniu ?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Rom już siedzi na moim SGS3. Przyznaje Panie kolego że CM 11 / 12 / 12.x / 13 nawet startu do tego nie mają, a kwestia motywów też jest rozwiązana bo z CM11 śmigają ;) Bajka, tylko miło by było gdyby ktoś nakierował mnie na jakiś wątek o zabawach w kernelu bo wrzuciłem tg. Boeffla + apka config, lecz nie wiem jak się za to zabrać ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem ze jest szybki :D Zabawy w kernelu? W aplikacji masz wszystko dokladnie opisane ;) Ja go uzywam najbardziej ze wzgledu ma "boeffla sound" bo to co on potrafi zrobic z dzwiekiem to po prostu magia ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

error 7 przy instalacji oznacza niewłaściwą wersje recovery. Więc musisz wgrać starsze... A jaką wersją wgrywasz? Jeżeli TWRP to poniżej 2.7.0.X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem co to za problemy, nie polecałbym czegoś co nie działa :D

Życie baterii jest dobre, ale nienajlepsze - nie zapominajmy, że to nie android 6.0.x, brakuje mu optymalizacji i innych tego typu rzeczy, u mnie dawał rade caly dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności