Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S5] Jak zainstalować CyanogenMod-a od podstaw [PORADNIK]


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja instalacji CyanogenModa dla urządzenia  Samsung Galaxy S5

galaxys5cyanogenmod13.jpg

 

Ważne. 
Instalacja może spowodować uszkodzenie telefonu, robisz to na własne ryzyko. Nie jesteśmy wstanie przewidzieć jakie konsekwencje będzie miało wgrywanie modyfikacji. Instalacja modyfikacji wiąże się z utratą gwarancji, nabiciem flagi flashowań itp. 

 

 

Korzyści z posiadania costum ROM-u? 

Custom rom (w tym przypadku CyanogenMod) pozwala na wgranie najnowszego i czystego systemu dostarczanego przez Google. Przeciętnie po roku czasu producent telefonu kończy wsparcie dla telefonu z prostego założenia. Zysk ze sprzedaży nowszego urządzenia. Dlatego taki Custom Rom pozwala na doświadczyć najnowszego systemu i innego życia na telefonie. 

 

wymagania.png

Co trzeba zrobić aby wgrać Cyanogenmoda? (wraz z linkami do poradników)

Odblokować bootloader 

Spoiler

W tym wypadku nie ma takiej potrzeby!!- Samsung nie blokuje bootloader-a.

Wykonać wcześniej ROOT-a 

Spoiler

 


 

Custom Recovery TWRP 

Custom Recovery CWM

pobierz.png

Ponadto musisz jeszcze posiadać:

  • Wgrane sterowniki USB
  • Włączony tryb Debugowania USB
  • Podczas instalacji KIES (MUSI BYĆ WYŁĄCZONY)

instrukcja.png

 

I. ROOT-owanie 

  1. Pobierz Program ODIN Odin_v3.09.zip
  2. Wejdź w link i pobierz odpowiednie dla twojego modelu CF-ROOT (ważne aby miał format .tar)
  3. Pobrane pliki wypakuj
  4. Odpal ODIN-a i umieść pliki AP lub PDA plik z (CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5), oraz odznacz f.reset time
    Odin-Galaxy-S3-PDA.PNG
  5. Wyłącz telefon.
  6. Uruchom go w trybie DOWNLOAD
    Wciśnij jednocześnie
    tryb download.jpg
  7. W tym trybie podłącz telefon do portu USB, ODIN pokaże w pierwszym oknie podłączenie i kliknij start
  8. Po wgraniu będziesz miał ikonkę SuperSU/ SuperUser
  9. Możesz przejść teraz do wgrania Custom recovery 

 

II. Wgranie CWM/ TWRP Recovery 
 

  1. Pobierz dla swojego modelu TWRP Recovery (ważne aby był w formacie .tar)
  2. Wypakuj plik ( o ile trzeba)
  3. Umieść plik w Oknie PDA lub AP plik .tar(zależy od wersji ODIN-a)
  4. Odznacz f.reset w Odinie
  5. Wyłącz telefon i uruchom go w trybie DOWNLOAD (instrukcja powyżej- tak samo jak przy wgrywaniu ROOT-a)
  6. Podepnij telefon, poczekaj aż ODIN wskaże podłączenie i kliknij START
  7. Po wgraniu uruchom tryb recovery.. przyciskami Home, Power i Volume + 
  8. Po wciśnieciu tej kombinacji powinno pojawić się TWRP Recovery.

     

III. Wgrywanie CyanogenMod wraz Gapps 
 

  1.  Pobierz paczkę z ROMem w postaci ZIP, oraz odpowiednie dla wersji CM Gapps (jeżeli chcesz wgrać CM 13, to pobierasz paczkę pod CM 13)
  2. Wrzuć pliki ZIP na kartę pamięci lub na pamięć urządzenia.
  3. Wyłącz telefon
  4. Uruchom go w trybie Recovery
    przyciskami Home, Power, Volume +
  5. Gdy uruchomisz wykonaj pełne wipe (czyszczenie danych z poprzedniego romu)
    - wipe cache/ data
    - wipe system
    - wipe dalvik-cache
  6. Następnie kliknij
    - Install zip from sdcard 
    - Choose zip 
    - Wskaż plik i kliknij Install
  7. Na końcu wgraj Gapps
  8. Po wgraniu wybierz Reboot system.

 

Po kilkunastu minutach telefon się uruchomi i możesz cieszyć się nowym systemem.

Większość opisów jest zawarta w poradnikach w forum w dziale Poradniki, ROMy & Mody.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kies nie Keis. Rootowanie na pewno jest potrzebne? Bo bez tego da się wgrać Custom Recovery. Zalecane jest TWRP, a nie CWM który u mnie nie poradził sobie z CM 12.1. Wipe system chyba też nie jest potrzebny bo wybierając plik cm.zip automatycznie formatuje się /system.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty nie powiesz.... W nowszych telefonach jest potrzebne, poprzez lepsze zabezpieczenia systemu. Zmień telefon na trochę nowszy to sam zobaczysz... 

Ponadto ty nie jesteś tu po to by "pocić" się w każdym poście... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 7.06.2016 o 11:38, NeoCM napisał:

 

I. ROOT-owanie 

  1. Pobierz Program ODIN Odin_v3.09.zip
  2. Wejdź w link i pobierz odpowiednie dla twojego modelu CF-ROOT (ważne aby miał format .tar)
  3. Pobrane pliki wypakuj
  4. Odpal ODIN-a i umieść pliki AP lub PDA plik z (twrp_recovery.tar), oraz odznacz f.reset time
     

 

Wkradł Ci się błąd. Przy rootowaniu niema pliku "twrp_recovery.tar" tylko ma być w tym przypadku coś takiego "CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5" ;)

A poza tym poradnik spoko, i polecam CM13 na Galaxy s5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 7.06.2016 o 11:38, NeoCM napisał:

liki wypakuj

cześć mam nowego galaxy s5 i mam zamiar wgrać jakis room bo utknąłem na androidzie 4.4.2 i nie mogę zaktualizować. Czytam Twój poradnik odnośnie S5 ale link do CM nie działa. Mógłbyś może podać co i jak zrobić aby wgrać obecnie aktualny room? mógłbyś uaktualnić poradnik albo napisać w wiadomości jak i co zrobić? Jestem w tym kompletnie zielony więc ciężko mi to ogarnąć szczególnie że nie mogę znaleźć miejsca skąd pobrać CM.
Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2018 o 09:37, ghost01221 napisał:

cześć mam nowego galaxy s5 i mam zamiar wgrać jakis room bo utknąłem na androidzie 4.4.2 i nie mogę zaktualizować. Czytam Twój poradnik odnośnie S5 ale link do CM nie działa. Mógłbyś może podać co i jak zrobić aby wgrać obecnie aktualny room? mógłbyś uaktualnić poradnik albo napisać w wiadomości jak i co zrobić? Jestem w tym kompletnie zielony więc ciężko mi to ogarnąć szczególnie że nie mogę znaleźć miejsca skąd pobrać CM.
Z góry dzięki i pozdrawiam

Na xda jest mnóstwo ciekawych romow. Nie sugeruj się romami tylko stąd. Temat s5 troszkę tutaj umarł więc romy nie są aktualne. Od siebie mogę Ci polecić RR unoficial. 

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=221208&sort_by=date&sort_dir=DESC

Dużo bardziej stabilny niż oficjalny. S5 używam jako drugi telefon. Rom śmiga rewelacyjnie, substratum działa bez zarzutów jak również i magisk. Sflashuj z open gapps pico i magisk. Nie pożałujesz.

I root nie jest wymagany do twrp?

Flashujesz twrp przez odina robisz Full wipe i flashujesz Rom który przychodzi z rootem albo sam flashujesz magisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PatrzKomuUfaszGb napisał:

...https://androidfilehost.com/?w=files&flid=221208&sort_by=date&sort_dir=DESC

Dużo bardziej stabilny niż oficjalny. S5 używam jako drugi telefon. Rom śmiga rewelacyjnie...

Dzięki właśnie coś szukam alternatywnego dla s5 (także zapasowy tel ;)) idę przetestować.

 

 

Masakra nie idzie tego pobrać :o przerywa ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatrzKomuUfaszGb...

Swietny room. Szybki czysty poprostu mega... ;)

A mam takie pytanie on niema w sobie roota tak? Bo moge tylko aktywowac adb a do aplikacji nie dam. Czyli musze zrootowac teraz tel czy jak zeby miec w pelni roota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, GrzechU napisał:

PatrzKomuUfaszGb...

Swietny room. Szybki czysty poprostu mega... ;)

A mam takie pytanie on niema w sobie roota tak? Bo moge tylko aktywowac adb a do aplikacji nie dam. Czyli musze zrootowac teraz tel czy jak zeby miec w pelni roota?

Magisk flashujesz i działa wyśmienicie. 

Ja na lineage na s5 używam tego i działa bardzo dobrze.

Magisk flashujesz w twrp. Jeśli aplikacja magisk nie zainstaluje się automatycznie instalujesz ręcznie. Musisz w uprawnieniach zezwolić aplikacji magisk manager dostęp do pamięci. W razie problemów pisz. Wszystko masz w linku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności