Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S3] Pytania dot. CM13


sus3k

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, wgrałem wczoraj na mojego i9300 PhilZ Touch 6.48.1 oraz Namless 5.0.2 ( Najnowsza możliwa wersja ).

 

I jak każdy wie " apetyt rośnie w miare jedzenia " dlatego też chciałbym pokusić się o CM13 ( wersja zaznaczona na foto.) lecz chciałbym poznać opinie tych którzy tego używają.

 

Co zyskuje, a co trace, jaką wersje TWRP najlepiej wrzucić oraz jakie gappsy wgrać tak aby wszystko od razu ładnie poszło.

 

Dana wersja jest bardzo świerza więc nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat dokładnie tego wydania, liczę na waszą pomoc.

 

Pozdrawiam ;)

 

Jeśli zdjęcie nie weszło to chodzi mi o wersje z dnia 2016-06-04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TRRP opcje będą gdzie indziej rozmieszczone i trzeba samemu robić czystą instalację. Na szczęście TWRP jest dosyć proste i przyjazne dla oka :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz Full wipe czyli:

- Wipe Cache

- Factory Reset

- Wipe Data

- Wipe Dalvik

- Wipe system (zawsze tak robię przy tym i dobrze na tym wychodzę)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robie to co napisales i po tym wgrywam rom i gappsy ?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

@CyanowySamsung mógłbyś rzucić jakiś link do TWRP dla i9300 w formacie takim żeby odin to widział ? Ppbrałem z xda ale .img

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sus3k https://dl.twrp.me/i9300/twrp-3.0.2-1-i9300.img.tar.html to odin chyba powinien widzieć a jak nie to wgraj najpierw to przez odina https://dl.twrp.me/i9300/twrp-2.8.6.1-i9300.tar.html i potem z poziomu twrp wgraj najnowsze twrp z pierwszego linku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dominiksme Wgrałem TWRP 3.0.0-2, Cyana + Gapps także właśnie wrzuciłem, póki co Android is starting ;) Ale myślę że poszło dobrze, po testuje i dam znać jak to funkcjonuje.

Więc tak, wgrana została wersja dokładnie z dnia dzisiejszego, instalacja przebiegła bez jakichkolwiek komplikacji.

 

Link do Rom-u : https://download.cyanogenmod.org/get/jenkins/164434/cm-13.0-20160605-NIGHTLY-i9300.zip

 

Link do Gapps : http://opengapps.org/

ARM > 6.0 > PICO ( Paczka 84mb )

 

Pierwsze wrażenia jak najbardziej na +.

Da rade dzwonić, pisać, wifi śmiga, aparat i kamera tak samo, póki co nie zauważyłem nic co wzbudziło by moją czujność ;)

 

Jedyne co kaleczy oko to menu w formie listy, póki co nie widzę tam opcji zmiany na siatkę. ( Choć to nie problem po wgraniu Nova Launcher )

 

Jeśli znajdę jakieś niedociągnięcia to od razu dam znać żeby poinformować tych którzy rozważają przejście na CM13.

 

Niedociągnięcia :

 

1. Czujnik ruchu reaguje z lekkim opóźnieniem

2. Aplikacje typu FB potrzebują strasznie dużo czasu na zainstalowanie się. ( W moim przypadku około 5 minut )

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sus3k W czystym androidzie 6.0 właśnie tak jest z tym menu :/ ja jak miałem SIII też mi to nie przypadło do gustu a odin od razu widział to recovery z pierwszego linku czy musiałeś wgrać najpierw z drugie linku i potem pierwszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dominiksme napisał:

@sus3k W czystym androidzie 6.0 właśnie tak jest z tym menu :/ ja jak miałem SIII też mi to nie przypadło do gustu a odin od razu widział to recovery z pierwszego linku czy musiałeś wgrać najpierw z drugie linku i potem pierwszego ?

 

Nie wgrywałem TWRP od Ciebie, znalazłem coś na YT a na forum wszedłem dopiero wtedy jak już weszło moje recovery ;)

 

Co do tej listy jest na to rada, właśnie pobieram Nova Launchera, cieszy oko jak na mój gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez wifi klikasz że ma pobrać jak się pobierze to klikasz instaluj i zaczyna się proces instalacji no chyba że by nie chciał pobrać lub zainstalować to wtedy trzeba ręcznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaznaczaj tego, po prostu pobierz plik .zip ze strony CyanogenMod dla Twojego telefonu, wrzuć na telefon i wgraj przez recovery ;) osobiście robie to w ten sposób że pobieram bezpośrednio plik .zip na telefon i pyk :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Polecam Ci jeszcze wrzucić Boeffla Kernel 5.0 w wersji beta + Boeffla Config v2 ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poradziłem sobie w następujący sposób, może komuś się przyda:

1.W ustawieniach tel. - info o telefonie

2 Wybieramy System update, tam powinna być codzienna aktualizacja lub zależnie jak ustawiono np tygodniowa.

3. Download now

4 Po pobraniu zacznie się aktualizować. 

To wszystko. U mnie wszystko poszło, bez gapsów.

Mam jeszcze pytanie: który rom Lolipop 5.1 lub wyższy ma działające radio FM.  

Edytowane przez pit24316
Dodatkowa uwaga.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak to działa ogółem ;) Jeżeli się aktualizuje system to nie trzeba wgrywać gappsów.

Tylko jak się wgrywa codziennie te wersje nightly, to z czasem trzeba wykonać wipe. Bo system się zapełnia śmieciami ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności