Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S3] Jaki system jest najlepszy?


sus3k

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, od wczoraj męczę się na i9300 z 4.3 JB i szlak mnie trafia, szukam więc czegoś co odmuli ww. telefon żeby chodził tak jak powinien.

 

Zależy mi na tym aby system był stabilny i funkcjonalny.

 

Przy podawaniu propozycji proszę o jakieś forum na którym wyczytam coś o tym jakie funkcje traci telefon po wgraniu innego softu ponieważ znajomy mnie troszkę nastraszył że telefon może stracić nawet funkcje czujnika ruchu, czy tak faktycznie może się stać ?

 

Jestem zielony w tym temacie i nie mam pojęcia jaki system wybrać także zdaje się na specjalistów ;)

 

Z góry dziękuję, pozdrawiam

 

PS. Ważne aby były w nim gapps bez konieczności osobnego wgrywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

Większość Custom ROM'ów nie ma za bardzo wbudowanego Gapps, tylko trzeba wgrywać osobno. Polecam wejść w dział twojego telefonu i skierować kroki do dyskusji ogólnej i tam jest temat dotyczący Twojego pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM Installer robi za Ciebie ROOT'a instaluje Recovery, ROM i Gappsy. Niestety Cię zmartwię, ale zainstaluje wersję ostatnią przy jakiej był CM Installer wypuszczony, czyli CM11. Polecam robić to ręcznie jeśli chcesz wyższą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sporo osób pisz że CM 11 na i9300 jest bardzo stabilny.

Jestem bardzo nastawiony na CM ale utrata funkcji boli najbardziej choćby aparat bez panoramy i inne.

Jest jakiś temat w którym jest napisane jakie funkcje odbiera dana wersja CM ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyski i straty

S3 stracił:

Funkcje ruchuAplikacje od Samsunga (S Terminarz, Group Play...)Funkcje takich jak: Smart Stay, Smart Alert...UI Systemowe Samsunga (zastąpiło je standardowe od Google)...

Zyskał natomiast:

Nowy system - Android 4.4 (i aktualizacje)Możliwość konfiguracji diody powiadomień(zmiany kolorów...)Możliwość pełnej konfiguracji jasności ekranu (ustawianie jasności odpowiadającej danej liczbie luksów)Uprawnienia root(i aplikacje do zarządzania nimi)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś wgrywał inny rom np cyanogenmod to wgraj recovery TWRP podobno powstaje mniej błędów podczas instalacji [emoji6] 

Nie chodzi o błędy ale o kompatybilność. A jeśli chodzi o CM 11, 12.X i 13 to 11 jest starszy i dlatego zrobiony jak to się mówi raz a dobrze. Polecam również Resurrection Remix, AOSPA, PAC Rom i AOKP.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat

 

Od niedawna bawię się z roomami. Miałem już Cyana 13, RR 5.7.4 a teraz lineageOS 14.1

Po za kilkoma mniej znaczącymi problemami jest jeden głównie irytujący a mianowicie mmsy

 

Szukam romu który będzie chodził najbliżej ori softu 4.3 czyli będzie chodził stabilnie, będa działały mms, aparat nie będzie wywalał błędów, będzie manager aplikacji itd a jednocześnie nie jest taki nudny i wolny - coś świeższego ? Pisaliście o archidroid bazującym bodajże na lolipopie. Da radę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem mmsy są bolączką CM. Wszystkie ROM-y które miałeś, bazują właśnie na nim. Najlepiej będzie jak zrobisz kopie TWRP i sam sprawdzisz. Możesz też przetestować inną aplikację do SMS/MMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 3.06.2016 o 22:02, dominiksme napisał:

Zyski i straty

S3 stracił:

Funkcje ruchuAplikacje od Samsunga (S Terminarz, Group Play...)Funkcje takich jak: Smart Stay, Smart Alert...UI Systemowe Samsunga (zastąpiło je standardowe od Google)...

Zyskał natomiast:

Nowy system - Android 4.4 (i aktualizacje)Możliwość konfiguracji diody powiadomień(zmiany kolorów...)Możliwość pełnej konfiguracji jasności ekranu (ustawianie jasności odpowiadającej danej liczbie luksów)Uprawnienia root(i aplikacje do zarządzania nimi)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

To nie jest już "Sony Ericsson" (DB2010) sprzed dziesięciu lat. - Cytując krótko: "Panie,Daj Pan Spokój" ? A tak na propo Aplikacji ze Stocku typu Kalendarz (S Terminarz) są rzecz jasna zbędne. Do funkcji nie potrzeba wielu rzeczy.

 

A jeśli mowa o Wersje CM/Lineage to pewniakami są:

CM 12.1/Philz 6.59.0 oraz Lineage (7.1)/TWRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności