Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Smartfon do zdjęć, WiFi, GPS - ok. 1500 zł


1938

Pytanie

Witam. Chcę kupić nowy telefon. Opiszę wszystko w podpunktach.

Wymagania
1. Długi czas pracy na baterii + tryb oszczędzania
2. Szybki czas reakcji, niemulenie (np. w przeglądarce), dużo RAM-u
3. Porządny aparat foto (wysoka jakość zdjęć), przyzwoita kamera wideo
4. Ekran od 4,5" do 5,5"
5. System Android 5 lub nowszy, ewentualnie WP 10
6. Wysoka jakość dźwięku i czysty głos przy rozmowie
7. Zabezpieczenia przed kradzieżą
8. Możliwość instalacji softu spoza sklepu
9. Niezawodne: WiFi, GPS, akcelerometr

Atuty opcjonalne
10. Niska waga - im lżejszy, tym lepiej
11. Przyzwoity wygląd zewnętrzny
12. Optyczna stabilizacja obrazu (pomaga to?)
13. Czysty Android lub Windows (choć tu mam wątpliwości)
14. Muzyka wysokiej jakości (chociaż rzadko używam odtwarzacza)

15. Obsługa LTE

 

Telefon będzie służył głównie do internetu (przeglądarka, aplikacje, newsy), map i nawigacji, śledzenia aktywności sportowej, komunikacji (telefon, SMS, Skype), wykonywania zdjęć (najczęściej w plenerze), kręcenia filmów (kamery sportowej raczej nie zastąpi, ale do innych celów), jako terminarz (kalendarz z przypomnieniami) i budzik. W przyszłości może bankowość internetowa. A na pewno wiele aplikacji.

Zależy mi głównie na aparacie, długiej pracy na baterii i niskiej awaryjności. Oglądałem w sklepie wiele telefonów i wybór jest trudny. Rozważam Motorolę Moto X Play. Kosztuje 1000 zł i mogę ją kupić natychmiast. Niestety na wystawie mieli tylko Moto G i ten smartfon laguje pomimo czystego Androida. Jeśli Moto X Play jest taki sam, to lepiej odpuścić. Wcześniej miałem ochotę na Nexusa 5X, ale podobno to przeciętny telefon. Od motoroli różni się tym, że ma mocniejszy procek i nagrywa filmy 4K. Polecają także Huawei P8 lub P8 Lite. Wadą jest mało pojemna bateria. Czy tryb oszczędzania energii da radę? Ile czasu wytrzyma z włączoną aplikacją używającą GPS i WiFi? Z wyglądu podoba mi się LG G4, a całkiem ciekawe są też Samsungi A3, A5, S5, S6. Wyższych modeli nie wymieniam, bo wciąż mają w cenie podatek od nowości jak Lumia 950.

Jaki model najlepiej spełni moje oczekiwania?

Widełki cenowe: 0 - 1500 zł (naciągane do 2000 zł)

Oczywiście mogę przeznaczyć całą miesięczną pensję i kupić coś z najwyższej półki, ale czy to ma sens?

Jeśli macie inne pytania co do wymagań i oczekiwań, to chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
23 godzin temu, DaRkShAdOw napisał:

Może jakiegoś Nexusa? 5? 6? Chociaż z aparatem średnio, ale reszcie daje radę.

Znajomy ma Nexusa 5 i chwali. Teraz dostępny tylko na Allegro. Nowszy model 5X ma lepszy aparat i czytnik linii papilarnych, ale nie ma optycznej stabilizacji obrazu. Nexus 6P to wyższa półka tak jak HTC 10 bądź iPhone 6s i płaci się podatek od nowości. Chyba że znajdziecie powody, by wyłożyć 2,5 tysiaka na niego.

 

O 18.05.2016 o 22:07, morhesy napisał:

Ja od siebie poleciłbym Sony Xperia Z5 Compact, albo tańszą wersję Z3 compact

A jakieś inne argumenty przemawiające za Xperią? ;)

 

23 godzin temu, KitLer napisał:

Może znajdziesz LG G4

Tak. Nawet oglądałem w sklepie.

 

14 godzin temu, KoorloPL napisał:

Z3 może znajdziesz, S6 używke może znajdziesz (:

Znalazłem w sklepie. I to niejednym.

 

Liczyłbym na jakieś rzeczowe argumenty - np. bierz ten model, bo ma świetny aparat (lub inny powód) w porównaniu do innego telefonu. Musicie mnie czymś przekonać. Na razie porównuję Moto X Play z LG G4, ale które telefony warto dołączyć do porównania?

 

Znalazłem porównanie aparatu i kamery w tych 2 modelach - co o tym sądzicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie LG G4 wygrywa tym aparatem. On u nas był najczęściej polecany pod tym aspektem. To były flagowiec więc można go spokojnie brać.

Wysłane z mojego SM-G930 przy użyciu Tapaltaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadzam się z przedmówcą. Bawiłem się trochę i aparat świetny. Mi się nie podobał wygląd telefonu ale wiadomo gusta i guściki ;). Telefon mega wydajny, bateria trzyma długo. I aparat bajkaa!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Xiaomi Mi5. Jeśli chodzi o zbliżenie do flagowców. Bo innych nie widzę,ale narazie nie wiem bo nie posiadałem jeszcze ten model...

Z resztą jeśli Niektóre chińczyki (tj. Leagoo,Elephone,Jiayu) są bardzo dobre to dlaczego o tym nie mówić...?

I nie przekracza nawet 1,5k.

 

Spełnienie wymagań:

 

+ Dłuższa praca oraz QuickCharge 3.0

+ Pamięc UFS 2.0 oraz 3GB RAM

+ IMX298. Nie da się przy nim zawieźć. Dodatkowo również Ręczne ustawienie (ISO,Balans bieli oraz Czas migawki - To czego próżno by szukać w Średnio-półkowych Samsung'ach.)

+ Android 6.0

+ Czytnik Papilarny

+ Prośba o Europejski ROM i Załatwione.

 

Atuty:

 

+ Niższa waga. (S5: 145g|Mi5: 130g)

+ Czarny jest bardziej wyrazisty.

+ Cztero-Osiowa stablizacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności