Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG G2] "Usługa wyłączona" "Telefon został trwale zablokowany"


afc97

Pytanie

Witam wszystkich forumowiczów. 

Problem z jakim muszę się zmierzyć, wygląda następująco; Niedawno kupiłem G2 z rozbitą szybką, którą wymieniłem. Próbując włożyć kartę (kolejno Play i Orange) telefon ją widzi, ponieważ nie wyskakuje komunikat "brak karty sim" tylko "usługa niedostępna". 

Po wpisaniu kodu 2945#*802# wyskakuje komunikat "Telefon został trwale zablokowany", ale myślę, że to nie jest akurat problem kradzieży i późniejszej blokady telefonu, ponieważ dostałem go razem z pudełkiem i papierami. Dodatkowo na sprawnym G2 kolegi, który używa go od dobrych kilku miesięcy ma ten sam komunikat. 

Przeinstalowałem soft z paczki .kdz jak i .tot, ale dalej bez zmian. Wymieniałem również kable gsm, taśmę, ale nic nie daje efektu. 

Miał ktoś może podobny problem lub sposób jak to zlikwidować? 

Problem identyczny jak tu http://[link nie zgodny z regulaminem]/to...fon-zostal-trwale-zablokowany/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Uhh.. No to zacznijmy od tego:

Pierwsze co musisz zrobić to sprawdzić czy imei twojego G2 nie jest na czarnej liście(zablokowany przez operatora, zgłoszony jako skradziony, itp.)

Imei sprawdzasz wpisując w dialer kod *#06#*, potem wpisujesz to imei np. tutaj: https://imeidata.net/blacklist/check

Jeżeli nie będzie żadnych blokad międzynarodowych, wejdź w ustawienia, informacje o telefonie, informacje o oprogramowaniu i sprawdź jaką masz wersję Basebandu(najlepiej napisz ją tutaj na forum, będzie łatwiej rozwiązać problem).

Muszę wiedzieć jaką masz wersję oprogramowania, 5.0 czy 4.4? Przygotuj się na potrzebę robienia roota, wgrywania recovery, kopii IMEI/ESN/MEID przez Efs professional(jak będzie potrzeba to dam link do tego). 

Telefon przypadkiem nie ma jakiegoś simlocka? Gdzie go kupiłeś?

Jeżeli masz 4.4, zrób odrazu aktualizacje do 5.0.

W ostateczności wgrasz CM13 i wtedy może się polepszy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, extremerogo napisał:

Uhh.. No to zacznijmy od tego:

Pierwsze co musisz zrobić to sprawdzić czy imei twojego G2 nie jest na czarnej liście(zablokowany przez operatora, zgłoszony jako skradziony, itp.)

Imei sprawdzasz wpisując w dialer kod *#06#*, potem wpisujesz to imei np. tutaj: https://imeidata.net/blacklist/check

Jeżeli nie będzie żadnych blokad międzynarodowych, wejdź w ustawienia, informacje o telefonie, informacje o oprogramowaniu i sprawdź jaką masz wersję Basebandu(najlepiej napisz ją tutaj na forum, będzie łatwiej rozwiązać problem).

Muszę wiedzieć jaką masz wersję oprogramowania, 5.0 czy 4.4? Przygotuj się na potrzebę robienia roota, wgrywania recovery, kopii IMEI/ESN/MEID przez Efs professional(jak będzie potrzeba to dam link do tego). 

Telefon przypadkiem nie ma jakiegoś simlocka? Gdzie go kupiłeś?

Jeżeli masz 4.4, zrób odrazu aktualizacje do 5.0.

W ostateczności wgrasz CM13 i wtedy może się polepszy..

 

Na wstępie chciałem chciałem podziękować za zainteresowanie tematem i tak obszerną instrukcję

 

1. Zacznijmy od imei: czysty, patrz załącznik nr 1

2. Wersja baseband; Patrz załącznik nr 2

3. Oprogramowanie było na początku 5.0.2, później wróciłem na 4.4.2

4. Nie ma simlocka, brany w play

5. Próbując wgrywać firmware przez flashtool 2014, telefon resetuje się przy 80% i wraca do 4.4.2, zupełnie nie wiem dlaczego, sprawdzane na 2 softach.

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałeś aktualizować do 5.0 przez OTA?(czyli normalna aktualizacja z centrum aktualizacji)

Masz jakąkolwiek gwarancję na ten telefon? Czy możesz poświęcić go na root'a?

Jeżeli chcesz by telefon działał jak powinien, trzeba poświęcić mu trochę czasu jak i zdobyć trochę uprawnień :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to trzeba będzie zrobić roota. Wiesz może jak to zrobić? Znajdziesz na internecie jakąś metodę, ja osobiście polecam ioroot. Potem pobierasz ze sklepu play autorec, flashujesz przez tą apkę recovery, następnie pobierasz recovery od blagstora(moim zdaniem najlepsze): http://www.gregtwallace.com/lgg2-projects/twrp/?version=3.0.2-1 (dla twojego modelu, czyli D802/5/6 i wybierz sobie mirror jaki chcesz), potem kopiujesz tego zipa na telefon, uruchamiasz w trybie recovery, flashujesz to recovery jak normalny system, potem wchodzisz do zakładki "reboot" i recovery. Teraz będziesz miał recovery najnowsze. Napisz jak skończysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aa zapomnaiłem, musisz jeszcze pobrać busybox'a i zainstalować. Jak możesz to wejdź teraz do recovery i zrób backup WSZYSTKIEGO .   Potem skopiuj go na kompa, następnie pobierz paczkę: https://drive.google.com/open?id=0B4V6Hut3xHqqTkVWZ1I5Yy1mWWc

Rozpakuj ją gdziekolwiek, i włącz EFS Professional i wejdź do pierwszej kategorii(efs professional)

Musisz poczekać chwilkę aż program sprawdzi czy masz roota, busyboxa itp. wtedy gdy będzie napisane coś w stylu "DONE" to przejdź do zakładki Backup.

W zakładce backup po prawej stronie w Device filters wybierasz "LG G2 Int. & US Variants"

Potem po lewej stronie zaznaczasz wszystko co możesz i potem klikasz Backup. 

Robimy to po to, gdyby po instalacji jakiegoś romu zniknął ci numer imei lub co gorsza baseband, można było go później przywrócić.

Jak to zrobisz, spróbujemy flashować jakieś basebandy. Może one coś pomogą.

Ostatecznie to albo CyanogenMod albo Cloudy 3.3(Optimus 4.0 UX)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności