Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG Optimus 4X HD P880] ROOT i Instalacja CyanogenMod


Szeregowy

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy z sygnaturą pojawiają się pewnie po tym jak wgrywacie CMW bez odblokowanego bootloadera, wiem, bo zrobiłem ten sam błąd. Wgrajcie stockowy rom, zrootujcie, odblokujcie bootloader, wgrajcie CMW. Proste. 

Ja mam inny problem, z CM13, tutaj treść:
Zrootowałem telefon przy pomocy paczki "All-In-One", odblokowałem bootloader przy pomocy paczki "BL-unlock-new", wgrałem CWM dzięki aplikacji ROM Manager następnie wgrałem rom i gappsy. Telefon się uruchomił, CM13 ruszyła - zalogowałem się do Google'a, zaczęły się robić aktualizacje - wszystko grało - po 5min. telefon się zawiesił, próbowałem wyłączyć - nic z tego, wyjąłem baterie i włączyłem jeszcze raz - telefon stawał albo na logu CM13 albo włączał się w połowie biały, w połowie czarny ekran i mrygał. 

Wrzuciłem stockowy ROM bo myślałem, że zaraz mi telefon wybuchnie (dziwnie piszczał i się nagrzewał). Gdzie mogłem popełnić błąd? Telefon nie jest mój ale znajomy bardzo mnie prosi o wrzucenie andka w wersji min. 4.4.4 na jego P880. Ja używam CM11 na Trendzie (tak, istnieją jeszcze tacy ludzie) i wszystko mi działa od jakichś dwóch lat. 

Wracając do meritum - gdzie mogłem popełnić błąd? Czy jest sens próbować wgrać CM13 jeszcze raz czy lepiej jakiś inny rom? Jak tak, to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A telefon miał na początku operacji rom v10 (4.0), czy v20 (4.1)?

 

Nie prościej było zrobić wszytstkie te operacje narzędziem all in one? nim zarówno zrootujesz, odblokujesz BL jak i wrzucisz recovery i imo nie ma opcji żeby nie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na v10 nie idzie niczego zmodować prócz roota, custom recovery nie wgrasz na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kamikz napisał:

A telefon miał na początku operacji rom v10 (4.0), czy v20 (4.1)?

 

Nie prościej było zrobić wszytstkie te operacje narzędziem all in one? nim zarówno zrootujesz, odblokujesz BL jak i wrzucisz recovery i imo nie ma opcji żeby nie zadziałało.

V20B, stąd tyle pieprzenia z odblokowanie bootloadera. 
To wszystko niby zadziałało, ale wysypało się po 5min. niczym zamek z piasku.

Polecacie zrobić downgrade do v10 i wtedy wszystko All-In-One czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na v10 nie wgrasz nic (cwm/twrp etc), co do Twojego 0roblemu z romem, nie jest to jakiś bug romu? Podaj mi dokładną nazwę romu i od kogo on jest,  jak jest u nas na forum to daj linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, PeliKan napisał:

Na v10 nie wgrasz nic (cwm/twrp etc), co do Twojego 0roblemu z romem, nie jest to jakiś bug romu? Podaj mi dokładną nazwę romu i od kogo on jest,  jak jest u nas na forum to daj linka

ROM oceniany przez kilkanaście osób jako działający i to bardzo dobrze, pobrałem go z xda - tam jest wątek o CM13. 
Żeby nie reklamować xda dam link do downloadu romu - https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=49970 , pobierałem wersję cm-13.0-20160529-UNOFFICIAL-p880.zip oraz  cm-13.0-20160618-UNOFFICIAL-p880.zip - obie były komentowane na forum jako działające, robiące wyniki po ~28k w Antutu. :( 

Gdy ta wcześniejsza się wysypała zrobiłem update na tą późniejszą tak jak to pisali w wątku (był poradnik co do update) ale nie instalowałem ROM'u na stock po raz drugi, bałem sie, że może się wysypać jeszcze gorzej. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj CM11, bo 13 to ty ten telefon spalisz ;) Tegra fakt faktem w grach się sprawdzała jak na tamte czasy, ale ma problemy z przegrzewaniem i wydajnością. Ja już na lollipopie aosp miałem problemy z tym LG. Wgraj stocka V20b i wtedy krok po kroku all in one.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kamikz napisał:

Spróbuj CM11, bo 13 to ty ten telefon spalisz ;) Tegra fakt faktem w grach się sprawdzała jak na tamte czasy, ale ma problemy z przegrzewaniem i wydajnością. Ja już na lollipopie aosp miałem problemy z tym LG. Wgraj stocka V20b i wtedy krok po kroku all in one.

 

 

Bootloadera nie mogłem unlocknąć All-In-One'm, dopiero przy tej paczuszce co napisałem poszło. CM11 mówisz, korzystasz? Polecasz? Gdzie znajdę najnowszą wersję? 
Czytałem, że 11 po 2 miesiącach zaczyna siadać, a ludzie CM13 używali po trzy miechy i nic - tak czytałem wiele opinii, ale no u mnie się nei sprawdziło. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używać to za dużo powiedziane, bo obecnie telefon leży w szafie jako zapasowy :) ale moim zdaniem nic lepszego nie znajdziesz. Na plus jest to, że to oficjalna, udostępniona przez ekipę CM wersja, dostępna na ich stronie. Ogólnie 4X ma to do siebie żę po jakimś czasie zamula i z moich obserwacji wynika że soft nie ma tu nic do rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

robisz roota a później wgrywasz recovery (cwm lub twrp), z poziomu standardowego nie ma możliwości wgrania cyanogenmoda

 

one click ma przecież taką opcję, masz tam po kolei root, odblokowanie bootloadera, wgranie recovery..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka Marku,  że czasami sposobów jest wiele i to był jeden z nich ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po pracy zauploduje cm11 i wstawię tu link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności